Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Είμαι στη μέση του route b.

Απορώ γιατί τόση γκρίνια για το port. Ούτε far ούτε ξαρ έχω βάλει, ούτε μόντες, παίζει με locked framerate (γιατί τα game mechanics είναι tied με τα fps), σε 3440x1440/60 χωρίς κιχ, χωρίς να ιδρώνει (cpu max thread avg use 40%, avg overall ούτε 15% και gpu 65-85%). Ούτε στατερ ούτε κρασαρίσματα, κανένα. Ούτε tearing βλέπω παραδόξως.

Έχει καταπληκτικό soundtrack και μέχρι τώρα είναι πρωτότυπο κι ενδιαφέρον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, GeorgeMan said:

Είμαι στη μέση του route b.

Απορώ γιατί τόση γκρίνια για το port. Ούτε far ούτε ξαρ έχω βάλει, ούτε μόντες, παίζει με locked framerate (γιατί τα game mechanics είναι tied με τα fps), σε 3440x1440/60 χωρίς κιχ, χωρίς να ιδρώνει (cpu max thread avg use 40%, avg overall ούτε 15% και gpu 65-85%). Ούτε στατερ ούτε κρασαρίσματα, κανένα. Ούτε tearing βλέπω παραδόξως.

Έχει καταπληκτικό soundtrack και μέχρι τώρα είναι πρωτότυπο κι ενδιαφέρον.

Έχεις πολύ δυνατό μηχάνημα σε σύγκριση με τα γραφικά του παιχνιδιού οπότε λογικό. Ίσως δεν φαίνετια λόγω ανάλυσης και art design (κυρίως στους χαρακτήρες) αλλά τα γραφικά του είναι πολύ χαμηλής ποιότητας για αυτά που απαιτούν.

Αν είσαι στο route B και λες ενδιαφέρον, που να προχωρήσεις κι άλλο. Το soundtrack του για μένα είναι εύκολα στο top 10 soundtracks παιχνιδιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aruil είπε

Το soundtrack του για μένα είναι εύκολα στο top 10 soundtracks παιχνιδιών

για μενα στο top 5,ενω αντιστοιχα το soundtrack του πρωτου nier στο top 3!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rudigarcia222 said:

για μενα στο top 5,ενω αντιστοιχα το soundtrack του πρωτου nier στο top 3!!! :)

Και μένα παίζει να είναι στο top 5, απλά βαριόμουν να κάτσω να σκεφτώ ποια άλλα θα έβαζα για να δω αν χωράει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

το ξέρω παιδιά άργησα και εγώ να μπω στο club του nier automata αλλά έχω πάθει obsession με το game. 

Τι να πρωτοπεις γιαυτό το αριστούργημα, ο pure scifi anime χαρακτήρας του και το φοβερό του story, το απίστευτο gameplay του ο φοβερός του κόσμος και τα quest του που τα θυμάσαι ένα ένα. 
Φοβερή δουλειά. ένα από τα game που σου μένουν χαραγμένα για πάντα στην μνήμη.

Και σε όλα αυτά βάλτε και την μουσική του που και εδώ έχουμε soundtrack σε μια γλώσσα που την έχουν δημιουργήσει μόνο για το game.

Τι να πω... απλά 11/10, 

Ευτυχώς που έπαιξα αυτό το game θα ήταν το μεγαλύτερο λάθος σαν gamer να μην το είχα κάνει ποτέ.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, chek2fire είπε

Τι να πω... απλά 11/10

11/10?! Στο IGN δουλεύεις? :P Εκπληκτικό game δεν διαφωνώ και έπρεπε να το παίξεις αλλα όχι και τέλειο. Πάντως οι γελοίοι βγάλαν GOTY edition και διόρθωσαν fucking nothing. Ντροπή και αίσχος, όσο καλο και να είναι το game δεν αξίζουν δραχμή. 🤬

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, chek2fire said:

το ξέρω παιδιά άργησα και εγώ να μπω στο club του nier automata αλλά έχω πάθει obsession με το game. 

Τι να πρωτοπεις γιαυτό το αριστούργημα, ο pure scifi anime χαρακτήρας του και το φοβερό του story, το απίστευτο gameplay του ο φοβερός του κόσμος και τα quest του που τα θυμάσαι ένα ένα. 
Φοβερή δουλειά. ένα από τα game που σου μένουν χαραγμένα για πάντα στην μνήμη.

Και σε όλα αυτά βάλτε και την μουσική του που και εδώ έχουμε soundtrack σε μια γλώσσα που την έχουν δημιουργήσει μόνο για το game.

Τι να πω... απλά 11/10, 

Ευτυχώς που έπαιξα αυτό το game θα ήταν το μεγαλύτερο λάθος σαν gamer να μην το είχα κάνει ποτέ.

Είμαι στην ίδια φάση ακριβώς. Το ξεκίνησα λίγες μέρες πριν, έχω κανά 5ωρο game time και το παιχνίδι είναι από άλλο γαλαξία. Απίστευτη αισθητική, απίστευτο OST. Η μουσική του είναι μέσα στο top 5 για μένα. Αριστούργημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Amusement park μόνο ρε! (Και Bipolar Nightmare)

https://www.youtube.com/watch?v=-QpM3gSGyTA&t=594s

https://www.youtube.com/watch?v=yOo8oJlWwnU

https://www.youtube.com/watch?v=rQuHwqMcN8w

Συμφωνώ το ευχαριστήθηκα το game πάρα πολύ και δεν είχα τα κρασαρίσματα κλπ που όλοι γκρινιάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@chek2fire το τερμάτισες με όλα τα routes προφανώς, ε;

Συμφωνώ κι εγώ ότι είναι από τα παιχνίδια που σίγουρα πρέπει να παίξει πλήρως κάποιος. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εφτασε χτες απο Ιαπωνια μια 2Β που ειχε παραγγειλει η γυναικα μου και κοστισε με τους φορους τελωνειου .....1100 ευρω! Ενας 9S θα ειναι εδω συντομα, αυτος κοστισε λιγο κατω απο 1000...

Ειναι limited edition εκδοσεις απο μια εταιρεια που κατασκευαζει κουκλες: https://www.volks.co.jp/nierautomata/en/

2B.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, WizNick είπε

Εφτασε χτες απο Ιαπωνια μια 2Β που ειχε παραγγειλει η γυναικα μου και κοστισε με τους φορους τελωνειου .....1100 ευρω! Ενας 9S θα ειναι εδω συντομα, αυτος κοστισε λιγο κατω απο 1000...

Ειναι limited edition εκδοσεις απο μια εταιρεια που κατασκευαζει κουκλες: https://www.volks.co.jp/nierautomata/en/

2B.jpg

Πολυ ομορφη φιγουρα τι διαστασεις εχει ακριβως? Λιγο ακριβη στα 1100 ευρω αλλα πρεπει να ειναι πανω απο 60 εκατοστα οπως την βλεπω αναλογικα με τα βιβλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...