Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενω reviews για PC. Ελπιζω να μην ειναι παλι περιπτωση "στις κονσολες κουκλα και στο PC πανουκλα" και να θελει το μεγεθος του σε patch για να στρωσει. ΑΚΑ Dark Souls 1.

 

Μετα την φολα του No Man's Sky, να ναι καλα το Steam Refund, που επεφτε σε μονοψηφια νουμερα το framerate day one δεν υπαρχει περιπτωση να προπαραγγειλω η να παρω day one.

 

Παντως εγω σε αντιθεση με τον φιλτατο fulgore επιμενω σε PC τα multi γιατι οι κονσολες ερχονται και παρερχονται. PC συνηθως εχεις οσα χρονια και να περασουν. Και εχω βολευτει την βιβλιοθηκη 10ετιας που εχω στο Steam να την εχω παντου μαζι μου. :)

 

Δεν εγραψα οτι εγραψα για να γινει vs παλι consoles/PC. Ουτως η αλλως στο PS4 ειναι εξαιρετικο. Αυτο απλα θελω και στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως εγω σε αντιθεση με τον φιλτατο fulgore επιμενω σε PC τα multi γιατι οι κονσολες ερχονται και παρερχονται. PC συνηθως εχεις οσα χρονια και να περασουν. Και εχω βολευτει την βιβλιοθηκη 10ετιας που εχω στο Steam να την εχω παντου μαζι μου. :)

Μα και εγω στο Pc τα παιζω τα multiplatform αλλα δεν θα δωσω τα ιδια και περισσοτερα για παιχνιδι στο pc ψηφιακο ειναι κοροιδια. Ασε που αργοτερα αν τυχει πουλαω την εκδοση του ps4 και το αγοραζω αν θελω στο pc σε sales αν θελω να το εχω στην βιβλιοθηκη :)

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, πάντα το Steam έχει υψηλές τιμές day-one σε τίτλους που περιμένουν να έχουν ζήτηση.

 

Πάντως στο amazon, την κουτάτη έκδοση την βλέπω ίδια τιμή PS4/PC.

 

Όπως και να έχει, ποτέ δεν έδωσα 60 ευρώ σε game, και ούτε έχω διάθεση να δώσω τώρα. Μάθαμε να κάνουμε υπομονή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1080P max resolution κι' αυτό ; Κι έλεγα να το ευχαριστηθώ στο PC..

Ακριβώς αυτό ειπα και εγώ. Αντε αν εβγαζε ο durante το dx11 build του gedosato στα κοντά  ( το οποίο ίσως αργεί ακόμα), κατι μπορεί να γινοταν με το resolution override ή κανας αλλος κανα παρόμοιο dxgi.dll hook,  αλλά τωρα δεν ξερω κατα ποσο λέει να το παρεις στο PC! Αντε για πιο σταθερό Performance και κανα shader μέσω Reshade για όσους θελουν να το φερουν στα μετρα τους, αλλά μεχρι εκεί.Εχει και την ιδια τιμή στα κλειδάδικα για steam με το γνωστό καταστημα για ps4 η D1 edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω απο γνωστο σκρουτζομαγαζο εμφανιστηκε και η κουτατη εκδοση του παιχνιδιου αλλα η τιμη του ακριβοτερη απο αυτη του pc

http://www.gamestation.gr/el/coming-soon/nier-automata-d1-edition-pc.html

 

Νεα μοδα να πληρωνουμε ακριβοτερα τα παιχνιδια μου φενεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να πεις ότι έχουν και τίποτα ιδιαίτερο αυτές οι κουτάτες εκδόσεις. Ενα dvd της πλάκας με case τελείως άδειο.. :P άσε steam μην σου πω G2A

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν εκδοσεις παιχνιδιων τις οποιες πραγματικα στολιζουν την συλλογη σου οπως Witcher 3, GTA V,Life is Strange limited,quantum break και εχουν πραγμα οι εκδοσεις δεν ειναι οντως αδειες να μαζευουν απλα χωρο.

 

Επισης παρατηρω απο περυσι οτι οι τιμες των κλειδαδικων σε ψιλο γνωστα παιχνιδια γενικα βρισκονται σε αρκετα υψηλα επιπεδα για παιχνιδια που κυκλοφορουν εδω και καιρο.

Το call of duty πχ εχει πεσει στα ταρταρα στα 16ευρω οταν το Overwatch εδω και ενα χρονο ειναι σταθερα στα 35ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το call of duty πχ εχει πεσει στα ταρταρα στα 16ευρω οταν το Overwatch εδω και ενα χρονο ειναι σταθερα στα 35ευρω.

η οικονομία κινείται ανάλογα με την ζήτηση..

Όταν υπάρχει ζήτηση ανεβαίνει η τιμή,όταν δεν έχει πέφτει.

 

Tέσπα,το digital προϊόντα έπρεπε να είναι πιο φθηνά από τα physical IMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον. Δεν ήξερα τίποτα περί Νίερ, αλλά διάβασα και είδα τις τελευταίες μέρες αρκετά για το σύμπαν του και με τράβηξαν πολύ η ιστορία του και τα θέματα που διαπραγματεύεται. Όταν τοποθετείς σε τέτοιο πλαίσιο γκεϊμπλέι σχεδιασμένο από την Πλάτινουμ είναι πολύ δύσκολο να τα σκατώσεις. Το παιχνίδι γενικά μοιάζει να αναπτύχθηκε με τις καλύτερες προϋποθέσεις.

 

Κρίμα που δεν υπάρχει καθόλου χρόνος. Μακάρι να αποδειχθεί καλό και να το χαρεί ο κόσμος που θα το πάρει, αλλά δεν με βλέπω να το αγοράζω στο άμεσο μέλλον. Βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, δύσκολο να αφιερώνω πάνω από μια-δυο ώρες τη βδομάδα για βιντεοπαιχνίδια μέσα στο '17. Από του χρόνου και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε παιχνίδι της platinum ή γενικά σε παιχνίδια με μάχες τύπου devil may cry κτλ θα το θεωρούσα φοβερό μαζοχισμό να πας με πληκτρολόγιο

 

δεν είναι η δράση σαν το shadow of mordor, είναι πιο γρήγορη... ιαπωνική σχολή/φιλοσοφία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πρωτες 5 ωρες που εχω παιξει στο ps4 βρισκω το παιχνιδι στα ιδια(και σε καποια σημεια πανω και απο το Bayonetta).Δεν ξερω πως θα τρεχει στο pc και τι θα κανουν τελικα με αυτο αλλα η Platinum δικαιως μπορει να θεωρηθει πλεον η καλυτερη εταιρεια στο ειδος της.

 

Το μονο πραγματικο προβλημα(οπως και στα προηγουμενα παιχνιδια της)ειναι οτι το παιχνιδι δεν απευθυνεται σε ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πρωτες 5 ωρες που εχω παιξει στο ps4 βρισκω το παιχνιδι στα ιδια(και σε καποια σημεια πανω και απο το Bayonetta).Δεν ξερω πως θα τρεχει στο pc και τι θα κανουν τελικα με αυτο αλλα η Platinum δικαιως μπορει να θεωρηθει πλεον η καλυτερη εταιρεια στο ειδος της.

 

Το μονο πραγματικο προβλημα(οπως και στα προηγουμενα παιχνιδια της)ειναι οτι το παιχνιδι δεν απευθυνεται σε ολους.

γτ δεν το πηρες στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...