Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αν δεν πέσεις πως θα μάθεις? Πρόσεχε τις κινήσεις σου στο παιχνίδι και θα την βρεις την άκρη. Εχει όντως αρκετά combo αλλά οι μάχες είναι απολαυστικές. Το τελικό ρομπότ πριν το πρώτο save είναι pure epicness με το εξαιρετικό soundtrack να παίζει από πίσω. 

το εβγαλα εκει το boss, εχει κανει και save

Θα του δόσω τις ευκαιριες του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, sstav είπε

εγώ πάντως επαιξα το πρόλογο ως το 1ο αφεντικό 3 φορές ...εχασα ισάριθμες και φόρτωσα ενα saved game αλλουνου και ξύπνησα στον σταθμό...

κατω και Β για να συμπληρωνεις ενεργεια. RT ντοτζαρεις, Α πηδας αν δεν εχεις μερος να ντοτζαρεις. RB πατημενο για να πυροβολαει το ρομποτακι. Χ και Υ για να βαρας.

Μη ξεχνας και το LT για να λοκαρεις γτ αλλιως πανε ολα κατα διαολου.

Το LB για το super dmg που κανει το ρομποτακι.

Θελει να εχεις 17 δαχτυλα για να τα κανεις ολα αυτα και μνημη ελεφαντα. Good luck 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά ρε παιδιά, θα τα διαβάσει και κανείς που δεν έχει παίξει το game και θα νομίζει ότι μιλάμε για dark souls και βάλε. Το boss στον πρόλογο βγαίνει εύκολα με τόσα restoratives που σου δίνει (αν και δε σου λέει πως τα χρησιμοποιείς η αλήθεια είναι). Kαι με το dodge αποφεύγεις τα πάντα όλα έτσι γενναιόδωρο που είναι με το invincibility. Ο φίλος πάνω ας το έβαζε στο easy στην τελική, αν είχε πρόβλημα κι εκεί τι να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι στο νόρμαλ είναι πολύ εύκολο, το λέω εγώ που είμαι κακός gamer γενικά. Το θέμα είναι πως δε σου λέει τίποτα και εκεί έγκειται η δυσκολία του περισσότερο. Πχ τα restoratives, είναι valid κάποιος να μην έχει καταλάβει ο,τι μπορεί να τα χρησιμοποιήσει τις πρώτες 1-2 ώρες του στο game.  Καλά με τα chips δε, αν δεν ψαχτείς μόνος να καταλάβεις το σύστημα και τι παίζει, χάνεσαι. Αν τα καταλάβεις αυτά, μετά γίνεται ιδιαίτερα εύκολο είναι η αλήθεια, στο νόρμαλ τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελος το game

Ειχε τις καλες του, ειχε τις κακες του. Σιγουρα ειναι πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι

Οταν το τελειωσεις καταλαβαινεις πιο πολλα πραγματα. Η κλασικη ατακα " δεν ειναι για ολους " ισχυει και εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ανακοινωθηκε το remastered του nier replicant χωρις να ξερουμε ημερομηνια κυκλοφοριας

Αποτι διαβασα το replicant ειναι μια εκδοση που δεν ειχε βγει εκτος ιαπωνιας σε αντιθεση με την εκδοση gestalt που ειναι η πιο γνωστη.Ακολουθει το ιδιο στορυ απλα εχεις αλλο χαρακτηρα και ειναι σε διαφορετικη χρονολογια,αλλα δεν εχει διαφορες με βαση τα λεγομενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τις τρομερές εντυπώσεις που μου άφησε το Automata εγω το περιμένω. Είχα δει σε ένα βιντεάκι κάποια στιγμή ορισμένα πράγματα για το lore του θεωρώντας πως δε πρόκειται να το παίξω ποτέ φυσικά, αλλά ευτυχώς νύσταζα πολύ και δε θυμάμαι τίποτα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

μια χαρά. Αν και το story είναι από τα κλασικά Ιαπωνικά sci fi που χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα :D 

Κλασικη τζαπανιλα :P

Παντως αποτι λενε τα ατομα που το εχουν παιξει και αυτο εχει φοβερη μουσικη,αλλωστε το ιδιο ατομο την εχει φτιαξει οπως και στο automata.Τωρα απο gameplay θα δειξει αλλα αποτι φαινεται ειναι κατωτερο απο το automata 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Μόλις τώρα, Chaos3X είπε

Παίδες ακόμα δεν το έχω παίξει, να πάρω την απλή την έκδοση ή να περιμένω να πέσει αυτή η έκδοση που αναφέρετε πάρα πάνω. 

Για ποιο Nier μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chaos3X είπε

Παίδες ακόμα δεν το έχω παίξει, να πάρω την απλή την έκδοση ή να περιμένω να πέσει αυτή η έκδοση που αναφέρετε πάρα πάνω. 

Την απλή αγόρασε το dlc δεν είναι κάτι αξιόλογο και σε δίνει και κάποια επιπλέον skins. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...