Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Παίδες ακόμα δεν το έχω παίξει, να πάρω την απλή την έκδοση ή να περιμένω να πέσει αυτή η έκδοση που αναφέρετε πάρα πάνω. 

 

Αυτό που αναφέραμε στα τελευταία post είναι το Nier Replicant, που είναι παιχνίδι PS3 του 2010 και κυκλοφορούν σε λίγο remaster για το PC. Είναι το prequel του Nier Automata, του παιχνιδιού του νήματος. Ό,τι αφορά στο Nier Automata, πάρε την απλή έκδοση, το dlc δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, καμία σχέση με το story του παιχνιδιού...

Επεξ/σία από tsabasid
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Παίδες ακόμα δεν το έχω παίξει, να πάρω την απλή την έκδοση ή να περιμένω να πέσει αυτή η έκδοση που αναφέρετε πάρα πάνω. 

Δεν υπαρχει πλεον απλη εκδοση παρα μονο σε κλειδαδικα της γκριζας ζωνης.

Αρα αν δεν εχεις θεμα να αγορασεις απο αυτα(cdkeys,instant gaming πχ)να αγορασεις την απλη εκδοση στα περιπου 12 ευρω.

Αλλιως περιμενεις απο steam οποτε ξαναμπει σε εκπτωση στα 20ευρω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

μόλις τελείωσα το Route A.... προς το παρών το παιχνίδι δεν με έχει αγγίξει καθόλου, μου φαίνεται βαρετό και αδιάφορο.... Το μόνο καλό είναι ότι είναι πολύ εύκολο και κυλάει σχετικά γρήγορα.... κάνω υπομονή μέχρι το Route C...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Alastor192 said:

αν δεν σε εχει αγγιξει,τι υπομονη να κανεις μεχρι route c φιλος ?

θέλω να παίξω και το route c γιατί υποτίθεται εκεί γίνεται ο μεγάλος πανικός. Ούτως ή άλλως δεν μου αρέσει να παρατάω πράγματα στην μέση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sotirisl είπε

θέλω να παίξω και το route c γιατί υποτίθεται εκεί γίνεται ο μεγάλος πανικός. Ούτως ή άλλως δεν μου αρέσει να παρατάω πράγματα στην μέση

έχει πολλά routes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Έχω βγάλει μέχρι και το ending C. Εξαιρετικό game από πολλές απόψεις, αλλά έχει τον ατελείωτο.

Απ' ότι διαβάζω μου απομένουν τα D και E από κύρια endings. Πόση ώρα χρειάζεται το καθένα; Γιατί έχω φτάσει ήδη στις 60 ώρες και θα κόψω τις φλέβες μου σε λίγο με τόση κατάθλιψη που έχει το σενάριο.

Edit: Επίσης, τι φάση η Α2; Θα εξηγήσει το backstory σε κάποιο playthrough ή μου έχει διαφύγει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελοσπάντων, τελείωσα και τα άλλα δύο endings. Το game είναι υπόδειγμα σε σενάριο και σε συναίσθημα, είχα καιρό να στεναχωρηθώ τόσο με φινάλε σε game, μόνο το TLoU2 θυμάμαι στο πρόσφατο παρελθόν που να βγάζει τόση μελαγχολία.

Το game θίγει πάρα πολλά ζητήματα (φιλοσοφικά κατά βάση) και χρειάζεται αρκετό διάβασμα και σκέψη μετά το τερματισμό για να εμπεδωθούν όσα θέλει να σου περάσει. Με λίγα λόγια αριστούργημα. Και χρειάζεται ειδική μνεία για την μουσική του game, αριστουργηματική και αυτή.

Το stage play που εξηγεί τα γεγονότα πριν το Automata υπάρχει κάπου με αγγλικούς υπότιτλους;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Επιτελους θα βαλουν τις βελτιωσεις απο το ms store release και στο steam. Παλι θα χρειαστουμε το M/K mod για οσους δεν θελουμε controller αλλα οπως και να εχει θα εχουμε ultrawide support λιγοτερα stutters native FidelityFX

After more than four years, NieR Automata will receive its first PC patch

https://www.dsogaming.com/news/after-more-than-four-years-nier-automata-will-receive-its-first-pc-patch/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  αρχικό Nier (αυτό που θα γίνει τώρα remake ) ειχε αρκετά θέματα στην εποχή του. Βασικά ήταν υπερβολικά low budget σχεδόν σε όλα αλλά είχε φοβερή ατμόσφαιρα κ η αίσθηση που σου μένει από το τελευταίο ending είναι κάτι ξεχωριστό. Ειλικρινά δε θυμάμαι τι ακριβώς γίνεται αλλά θυμάμαι καλά την γευση που σου αφήνει . Εντελώς ασυνήθιστο. 

 

Το Automata πάλι αν κ το περιμενα πως κ πως ειδικά από τη στιγμή που είναι της platinum κ ανήκει σε ένα από τα αγαπημένα μου genres ήταν τέρμα flat κ βαρετό. Δεν έχω γράψει πολλες ώρες κυρίως γιατί είχε πολλα , παρα πολλα filler / fetch quests 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2021 στις 10:52 ΜΜ, nickk0kkav είπε

Το Automata πάλι αν κ το περιμενα πως κ πως ειδικά από τη στιγμή που είναι της platinum κ ανήκει σε ένα από τα αγαπημένα μου genres ήταν τέρμα flat κ βαρετό. Δεν έχω γράψει πολλες ώρες κυρίως γιατί είχε πολλα , παρα πολλα filler / fetch quests 

Επί αυτού ερώτηση προς όσους το τελειώσανε το παιχνίδι....

Μπορείς να ακολουθήσεις την αξέλιξη της ιστορίας χωρίς μεγάλο μέρος των filer? να κάνω κάποια και τα υπόλοιπ ανα μην δίνω σημασία. Χάνω κάτι σε πλοκή ή μόνο σε xp και items?

Ρωτάω γιατι άρχισα παλιότερα το παιχνίδι και το παράτησα γιατι αν και γουσταρα το Setting πολύ με κούρασε μετά από κάποια ώρα το τρέχα σε dots στο χάρτη και πάλι τα ίδια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα πολύ λίγα side quests, γιατί είχα τρελαθεί με το story και το γενικότερο setting και ήθελα να προχωράω διαρκώς. Δε χάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...