Προς το περιεχόμενο

Το IdeaCentre Y710 Cube σύμφωνα με την Lenovo είναι ένας console killer


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω ότι μπορεις να φτιάξεις μόνος σου σύστημα με τα ιδια χαρακτηριστικά σαν αυτό με λιγότερο απο $1300. Απο άποψη τιμής είναι ΠΑΡΑ πολυ καλο.

Απλά console killer δεν το λές γιατί κάνει όσο 4 ps4. Απο άποψη επιδόσεων σίγουρα πάντως δεν συγκρίνεται με κονσόλες

Αν το φτιάξεις μόνο σου θα σου βγει λίγοι παραπάνω με ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά αλλά θα έχεις το πλεονέκτημα της αναβάθμισης και της προσθήκης κατι που σε αυτό το μηχάνημα δεν το έχεις. Ολα αυτά αν την ψάχνεις. Αν δεν την ψάχνεις τοτε είναι super cool, θα παίζεις τα πάντα και όταν έρθει η ώρα που θα θέλεις να κάνεις κάποια επέκταση θα πας να αγοράσεις το νεότερο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι μπορεις να φτιάξεις μόνος σου σύστημα με τα ιδια χαρακτηριστικά σαν αυτό με λιγότερο απο $1300. Απο άποψη τιμής είναι ΠΑΡΑ πολυ καλο.

 

Δεν γινεται να το φτιαξεις μονος το ιδιο συστημα με τα ιδια χρηματα γιατι πολυ απλα δεν κοστιζει τοσο.

 

Λεει ξεκαθαρα στο αρθρο οτι οι τιμες ξεκινουν απο τα 1300ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο μισο.... Αν παρω και φτιαξω και εγω ενα τουμπανο pc και τα στριμωξω μεσα σε μικρο tower τοτε και μενα δεν θα ειναι Console Killer?  B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Insomnia παρουσίασε μας και κανένα σύστημα για επαγγελματίες, όχι μόνο για παιχνίδια.

Όταν υπάρχει είδηση για τέτοια προϊόντα πήζουμε στα posts τύπου "πανάκριβο", "τι θα κάνουμε αυτό?", "πόσα fps πιάνει?" κτλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Το δικό σου το pc πόσα fps πιάνει ρε αλήτη; Το τρέχει το warband ή οχι;

 

Πάντως όσο κι αν αγαπώ Lenovo, το συγκεκριμένο μου κάνει για μια overpriced κακόγουστη υλοποίηση σε φάση Alienware, περίεργα form factors και καλά dedicated για gamers σε αστρονομικές τιμές συνήθως με μη δυνατότητες expansion/upgrade.

 

Το μόνο σενάριο που μπορώ να σκεφτώ που κάποιος θα το αγόραζε είναι να έχει 1.5-2 χιλιάρικα να μην ξέρει τι να κάνει και να θέλει ένα μουράτο semi portable pc για το εξοχικό του ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και φανατικός οπαδός και pc gamer θα μπορούσε να λέγεται console killer μόνο αν είχε πιο δυνατά specs από μια κονσόλα αλλά να είχε και την τιμή μιας κονσόλας.να μη ξεπερνάει τα 400 ευρώ δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti console killer και μπούρδες.

Το pc είναι pc και οι κονσόλες κονσόλες.

Άσε που με 1500, που θα στοιχίζει αυτό εδώ, θα είναι "self killer".

Πλεον φιλε καλως η κακως εχουν γινει mid range δυνατοτητων pc, ειδικα οταν βλεπεις το xbox να τρεχει windows 10.

Τα λεγομενα "console killers" πιστευω ειναι τα συστηματα που ασχετως το μεγεθος τους κοστιζουν οσο οι "κονσολες" αλλα εχουν καλυτερες επιδοσεις απο αυτες.Αυτο που παρουσιαζει το αρθρο ειναι ενα overpowered mini itx pc, καμια σχεση με τον παραπανω ορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελουν console killer με τετοια τιμη οταν μπορεις να αγορασεις με 400 ευρο ps4 και δυο παιχνιδια? κλαιμε .... 

 

Και 300 ευρω ακομα μετα απο 3 χρονια για το refresh... ? ;-)

 

Tέλος πάντων, δεν απαξιώνω τις κονσόλες (είναι καλές) αλλά η sony και η microsoft έκαναν τεράστια γκέλα με το ps neo και το scorpion. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα των κονσολών ήταν οι μακροί κύκλοι ζωής τους, για μένα και πολλούς άλλους. Μετά από τα καραγκιοζιλίκια με refresh στη μεση του κύκλου, νομίζω ότι το PS4 θα ειναι η τελευταία μου κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο πλεονέκτημα μιας κονσόλας είναι ότι μπορεί να σταθεί δίπλα σε μια τηλεόραση στο σαλόνι. :)

 

Ενώ από την άλλη αυτό εδώ, αν για κάποιο λόγο το έπαιρνα, θα φρόντιζα να αγοράσω μαζί και ένα σκαμπώ - μπαούλο με χώρο εσωτερικά ώστε να το κρύψω από τα μάτια του κόσμου. Εκτός κι αν το γούστο μου ήταν του στυλ "ναι, ταιριάζει ένα πλαστικό lightsaber με neon φωτάκια δίπλα στον γωνιακό καναπέ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...