Προς το περιεχόμενο

Πριν την πώληση PS4


dimitrakis1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ισχύει μετά από διαγραφή του profile;

Παιδια καλησπερα.

Θα ηθελα να με βοηθησετε σε κατι.

Προκειται να πουλησω το ps4 που εχω και θα ηθελα να μαθω το εξης:ο νεος κατοχος του θα μπορει να παιξει τα παιχνιδια που εχω κατεβασει σε ψηφιακη μορφη στην κονσολα? Εχω καμια 10αρια παιχνιδια που τα εχω κατεβασει απο το store της sony και επειδη το profile μου το εχω σβησει,ουσιαστικα με το που ανοιγεις την κονσολα θα σου πει να κανεις login η sign in.

Αν ο κατοχος της κονσολας π.χ ειναι νεος παιχτης και χρειαστει να φτιαξει λογαριασμο απο την αρχη,τα παιχνιδια θα μπορει να τα παιξει ή θα του βγαζει οτι και καλα ειναι κλειδωμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο την στιγμη που εσβησες το προφιλ σου δεν θα ενημερωθει ποτε για το τι υπηρχε μεσα.

θα ελεγα πριν το πουλησεις να πας στις ρυθμισεις και να κανεις Restore (Settings, Initialization, Restore Default Settings) ή ακόμα καλύτερα να κανεις απο το ιδιο μενου Initialize (Settings, Initialization, Initialize PS4, Full), νομιζω θα σου πει ετσι και αλλιως να κανεις αν σβησεις το κυριως προφιλ απο μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να κανεις την κονσολα deactivate απο τον λογαριασμο σου. αλλιως παραμενει σε σενα και ο επομενος χρηστης δε θα μπορει να την εχει ως primary.

αυτο γινεται και μεσα απο το site της Sony

https://account.sony...mentnetwork.com
Πας στα devices, επιλεγεις το ps4 και το κανεις deactivate.

ελεγξε εκει αν ειναι ακομη ενεργο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ανεφερα το θεμα του deactication γιατι αλλη ηταν η ερωτηση αλλα πολυ σωστο να τονιστει και αυτό.

θα ειναι καλυτερα να γινει απο το PS4 μεσα και οχι απο το site, απο το site μπορεις μονο να κανεις deactivate all consoles και θα πρεπει να περιμενει 6 μηνες πριν μπορεσει να το ξαναχρησιμοποιησει (εκτος και αν δεν εχει αλλο Playstation που μπορει να θελησει να πουλησει αυτους τους μηνες, ισχυει για PS3 / PS4 / PS Vita)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

τι πρέπει να ξέρει ο αγοραστής και τι ο πωλητής κονσόλας ps4 1TB

 

Παιδιά θα ήθελα εκτός απο εμένα να βοηθηθούν κι αλλοι που δεν γνωρίζουν, γι αυτό οι απόψεις να είναι απο γνώστες! (πχ.τι πρέπει να γίνει με τον αρχικό λογαριασμό,format,deactive,τα παιχνίδια που έχει ο σκληρός αποθηκευμένα θα διαγραφούν)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά θέλεις να πουλήσεις το ps4 και τι θα κάνεις με τον λογαριασμό; Αν είναι έτσι κάνεις deactivate αν το έχεις activate ώστε να μπορείς να κάνεις activate σε άλλη κονσόλα τον λογαριασμό σου και ο αγοραστής να κανει activate στο δικό του λογαριασμο. Με format θα σβήσουν και τα παιχνίδια και καθαρίζεις τον σκληρό.

Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο γίνε λίγο πιο περιγραφικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κάποιος αγοράζει μια κονσόλα την σετάρει με τον λογαριασμό του και αποθηκέυει παιχνίδια στον σκληρό όταν θέλει να πουλησει την κονσόλα του την δίνει ως έχει η πρέπει να διαγραψει τον λογαριασμό του και να κανει νέο λογαρ. ο αγοραστής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κάποιος αγοράζει μια κονσόλα την σετάρει με τον λογαριασμό του και αποθηκέυει παιχνίδια στον σκληρό όταν θέλει να πουλησει την κονσόλα του την δίνει ως έχει η πρέπει να διαγραψει τον λογαριασμό του και να κανει νέο λογαρ. ο αγοραστής?

Διάβασε πιο πάνω τα λένε τα παιδιά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Διαγραφη λογαριασμου και διατηρηση παιχνιδιων

 

Χαιρετω και χρονια πολλα.Εχω μια κονσολα Ps4 Που θελω να πουλησω και εχω και μερικα παιχνιδια μεσα.Εαν διαγραψω τον λογαριασμο μου τα παιχιδια μπορει να τα παιξει ο υποψηφιος αγοραστης εαν δημιουργησει μετα δικο του λογαριασμο? Επισης εαν καποιο το εχω διαγραψει μπορει να το κατεβασει ξανα η θα μπορει να παιξει μονο οτι υπαρχει στον σκληρο δισκο εκεινη την στιγμη? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγραφη λογαριασμου και διατηρηση παιχνιδιων

 

Χαιρετω και χρονια πολλα.Εχω μια κονσολα Ps4 Που θελω να πουλησω και εχω και μερικα παιχνιδια μεσα.Εαν διαγραψω τον λογαριασμο μου τα παιχιδια μπορει να τα παιξει ο υποψηφιος αγοραστης εαν δημιουργησει μετα δικο του λογαριασμο? Επισης εαν καποιο το εχω διαγραψει μπορει να το κατεβασει ξανα η θα μπορει να παιξει μονο οτι υπαρχει στον σκληρο δισκο εκεινη την στιγμη? Ευχαριστω.

 

αν κάνεις deactivate την κονσόλα και format δεν μπορεί να κατεβάσει και να παίξει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση απλα πες μου τι ακριβως πρεπει να κανω εγω για να μην χασει ο αγοραστης τα παιχνιδια.Να κανω deactivate και να σβησω μετα τον λογαριασμο που εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθέσω θες να ορίσεις το account σου σαν primary και μετά να το σβήσεις?

 

ομολογώ πως δεν ξέρω αν μπορεί να τα παίξει μετά αλλά υποθέτω πως ναι αφού εξακολουθεί να είναι η κονσόλα bound με το account σου...μπορείς να το δοκιμάσεις από πριν για να ξέρεις πριν του την πουλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...