Προς το περιεχόμενο

βρυση μπανιου ΧΑΝΕΙ ΝΕΡΟ


tzizzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εχω στην μπανιερα μια βρυση σαν αυτη

 

regina_art_101.jpg

 

την ειχα ανοιξει πριν λιγο να βγει καυτο νερο για να εκτονωθει ο ηλιακος και οταν την εκλεισα.. αρχισε και πεταγοταν νερο απο το ζεστο ( κοκκινο ) απο το σημειο του στρογγυλου και του σωματος της βρυσης.. με λιγα λογια ειχε διαροη την οποια σταματησε κλεινωντας τον γενικο

 

πηρα ενα φιλαρακι υδραυλικο ( λειπει σε διακοπες )και μου ειπε να ανοιξω αυτο το κοκκινο σημαδακι το στρογγυλο και απο μεσα θα βρω μια βιδα.. μηπως αυτη εχει ξελασκαρει και να την βιδωνα

 

το θεμα ειναι οτι ΔΕ ΜΠΟΡΩ να βγαλω αυτο το κοκκινο σημαδακι για να βρω την βιδα απο πισω. πως ανοιγει?? προσπαθησα με μαχαιρι με κατσαβιδι .. τπτ.. μπορει κανεις να βοηθησει..?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από την όψη και μόνο υποθέτω ότι την έχεις πάρα πολλά χρόνια (μια τέτοια είχε στο χωριό θυμάμαι). Είναι πιθανό να έχει πιάσει πολλά άλατα οπότε θέλει να το λούσεις με ξύδι και μετά από λίγη ώρα να ξαναπροσπαθήσεις να το βγάλεις.

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα άλλη βέβαια αν την είχα πάνω από 50 χρόνια (όπως στο χωριό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καινουρια ειναι .ουτε 3 χρονια ..  απλα αναριωτιεμαι αν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να βγει ή απλα να το προσπαθω μεχρι να σπασει ..

 

απο ΕΔΩ διαβαζω

 

Πιάνετε και τραβάτε προσεκτικά με τα χέρια σας τη λαβή .Αν δυσκολεύεται να βγει τότε βγάζετε προσεκτικά με ένα αιχμηρό αντικείμενο το κάλυμμα της λαβής(είναι μικρό κόκκινου ή μπλε χρώματος στο κέντρο της λαβής).

 

ΑΛΛΑ εδω σεμενα δε βγαινει, δε μπορω να το βγαλω, δε ξερω :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι καινούργια ψάξε το σχέδιο με το μοντέλο και δες πως γίνεται. Σε μένα που είναι αναμεικτική το κάλυμμα είναι σαν τάπα. Στη δικιά σου δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τραβιεται εξω ολο μαζι και δεν εχει βιδα

δοκιμασα να την τραβηξω αρχικα.. ναι .. εβαλα μια καποια δυναμη και δεν εβγαινε .. τωρα δε ξερω ποση δυναμη να βαλω κιολας, μηπως οντως δε τραβιεται και κανω καμια ζημια ..

 

 

Αφού είναι καινούργια ψάξε το σχέδιο με το μοντέλο και δες πως γίνεται. Σε μένα που είναι αναμεικτική το κάλυμμα είναι σαν τάπα. Στη δικιά σου δεν έχω ιδέα.

 

γμστ δε ξερω ουτε τι μαρκα ειναι δε το βλεπω καπου πανω της. .. τεσπα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόκκινο είναι μια πλαστική τάπα με ελάχιστο πάχος, μην περιμένεις κανα βάθος. Παίξε με ενα κατσαβίδι, ιδανικά τυλιγμένο για να μην ξύνεις . Δοκίμασε και το μπλε λίγο να δεις Αν βγαίνει και να δεις τι παίζει.

Το κόκκινο είναι μια πλαστική τάπα με ελάχιστο πάχος, μην περιμένεις κανα βάθος. Παίξε με ενα κατσαβίδι, ιδανικά τυλιγμένο για να μην ξύνεις . Δοκίμασε και το μπλε λίγο να δεις Αν βγαίνει και να δεις τι παίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδες μολις καταφερα και την εβγαλα την ταπα.. οντως ψιλοχαλασε ..

 

το θεμα ειναι τωρα οτι μεσα δεν εχει τπτ να βιδωσω.. απλα μια μεταλικη τρυπα και λευκο διακεκομενο πλαστικο γυρω γυρω.. τι φαση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...