Προς το περιεχόμενο

[ΟΤΕ] Σέρνετε η σύνδεση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και πάλι μάγκες,  πείρα τον ΟΤΕ τηλέφωνο. Αφού περίμενα κάνα 20λεπτο στην αναμονή, το σηκώνει ένας ΟΤΕτζής. Του λέω τι παίζει και μου λέει ότι θα στείλουν τεχνικό. Κουφάθηκα μιλάμε! Θα στείλουν από τον ΟΤΕ τεχνικό χωρίς να τους πάρεις 100 φορές τηλέφωνο και τους παρακαλέσεις? Έκανε και ο Θεός το θαύμα του! 

Άντε να δούμε πότε θα έρθει και να δούμε τι παίζει. 

 

By the way απάντηση προς τον bill,  ναι το entry 2i έχω.

 

Μια φορα χρειάστηκα υποστήριξη και τους πηρα σαββατο νυχτα στις 2. Ο τεχνικός ηρθε κυριακη πρωι!!

Γι αυτο σου λεω εχουν καλη εξυπηρέτηση πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω δοκιμάσει κάθε πάροχο, σας διαβεβαιώ ότι η Τεχνική Υποστήριξη του ΟΤΕ, ΠΛΕΟΝ, δεν παίζεται.

Το πιό πιθανό είναι να έχει πρόβλημα το Router, αν είσαι βέβαιος ότι η εσωτερική σου καλωδίωση είναι Ο.Κ.

Hard Reset πρέπει να κάνεις και όχι Restart.

Οντως ο εξοπλισμός είναι για "κλάμματα" και δεν αντιλαμβάνομαι ακόμα γιατί εκτός του ΔΩΡΕΑΝ δεν προσφέρουν και άλλο πιό σοβαρό εξοπλισμό με ΧΡΕΩΣΗ (προφανώς μειωμένη) σε όποιον ενδιαφέρεται. Ετσι και θα πουλούσαν εξοπλισμό και τα περισσότερα προβλήματα θα είχαν διορθώσει αυτομάτως.

Υ.Γ.

Οσο και αν ακουστεί περίεργο, σε πρόσφατο έλεγχο ο τεχνικός διαπίστωσε βλάβη στο φίλτρο το οποίο και αντικατέστησε δωρεάν. Ούτε που πήγε το μυαλό μου, μην πώ ότι είχα ξεχάσει την υπαρξή του γενικώς.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι, 

 

Ήταν να έρθει χτες ο τεχνικός αλλά δεν. Τους πήραμε τηλέφωνο και τελικά ήρθε ο ΟΤΕτζής σήμερα το πρωί. 

Με λέει πως το βρήκε περίεργο που η σύνδεση μου είναι αργή γιατί λέει η περιοχή που μένω πιάνει τέλεια. 

 

Έκανε μετά κάτι μετρήσεις και λέει πως η δικιά μου δεν πιάνει πραγματικά τίποτα. Κοίταξε έξω τα καλώδια και λέει πως είναι μάπα και θέλουν αλλαγή. Μάλιστα.

Οπότε τώρα πρέπει να πάρω γύρω στα 15 μέτρα καλώδια. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...