Προς το περιεχόμενο

Arrival: Κάπως έτσι θα μπορούσε να είναι η γνωριμία μας με εξωγήινους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ασχοληθουμε με τους δικους μας εξωγηινους αυτους που πατανε την σκανδαλη να ριξουν την βομβα την οβιδα τη σφαιρα......... https://www.youtube.com/watch?v=MAG4HrAmdEg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

αν υπαρχουν εξωγηινοι κ σκασουν μυτη να κρυφτητε σε κανα δασος μπας κ πατε λιγο αργοτερα απο τους αλλους.εδω βενζινα βαζουμε με δυσκολια κ το κανουμε για καποιο λογο,για να κανουν λοιπον τετοιο ταξιδι θα εχουν ερθει για δουλεια κ αυτη δεν ειναι να μας μαθουν να ταξιδευουμε στο συμπαν.πιθανοτερο σεναριο να ερθουν για το πρασσινο κ την ενεργεια που βγαζει ο πλανητης τοσο ομορφα οποτε εμεις μιας κ το χαλαμε πιο πολυ προς λιπασμα μας κοβω να φανουμε κ χρησιμοι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ διαφήμιση εχει πέσει γιαυτην την ταινία ορε παιδιά. όπου βρεθώ και σταθώ μπροστά μου την βλέπω. εντωμεταξυ για να διανθίζετε με τοσα φρουφρου και αρωματα μαλλον για πολυ μεγαλη πατατα μου φαινεται ως ταινία. ο δε σκηνοθέτης ολες οι ταινιες του ειχαν κατι αλλα στο τελος τιποτα.. με μπολικο καθολου.. ααααα και ΔΕΝ υπαρχουν εξωγήινοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σοφιστικέ για το τίποτα μου μυρίζει...αλλα οκ, ολο και κάποια καλά εφέ θα έχει.

Αφου οι Εξωγήινοι είναι τοσο εξελιγμένοι, ποιός ο λόγος να κάνουν τη ζωή όλων δύσκολη και να βάζουν τους γήινους να μαθουν την super σοφιστικέ γλωσσα τους για να επικοινωνήσουν.

Θα μπορούσαν κάλλιστα να επικοινωνήσουν σε μια απο τις κύριες Γήινες γλώσσες, και να ξεμπερδεύουν πιο ευκολά.

οκ, καταλαβαίνω οτι ο ποιητής θέλει να πει οτι η αντιληψή μας για τον κόσμο γυρω μας, αλλαζει ανάλογαμε την γλώσσα που επικοινωνούμε αλλα οκ...θα μπορούσε να το δείξει με πιο ομαλό τροπο, και οχι να κάνει την ζωή όλων δύσκολή.....τεσπα...θα δείξει, τι έχει να μας δείξει η ταινία οταν βγεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταινία με πολλά κλεμμένα στοιχεια από κάποια άλλη, του 2001 με όνομα epoch, οποιος θέλει ας την ψάξει και θα καταλάβει τι εννοώ, απλά αλλάξανε λίγο το σενάριο και αυτό ήταν Voila μια νέα ταινία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν είμαι όντως στο insomnia ή σε κάποιο άλλο ελληνικό "site".

 

Στα της ταινίας φαίνεται καλή και να αξίζει σινεμά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι της άποψης πως αν φτάσουν εδω εξελιγμένα όντα θα μας κάνουν οτι έκαναν οι Ισπανοί και οι υπόλοιποι στους ιθαγενείς Αμερικάνους. Γενικά οτι κάναμε στα ζώα κατα την εξελικτική μας πορεία και οτι κάνει ο κάθε ένας που ανακαλύπτει μια φωλιά με σφηγκες. Κατά τα άλλα την ταινία θα την δω καλή πρέπει να είναι αλλα ναι εχει παρει στοιχεία απο άλλες ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...