Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy j5 2016 ή a3 2016?


KappaPride

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διαφορες τους ειναι πως το J5 εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια και 0.5GB παραπανω RAM. Το Α3 εχει πολυ καλυτερη κατασκευη και ελαχιστα καλυτερο ppi. Εγω προσωπικα παρα το 0.5GB λιγοτερο (που μου κακοφαινεται) στο Α3, αυτο θα διαλεγα λογω κατασκευης και καλυτερης εμφανισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα θα έλεγα. Αν δίνεις μέχρι 200 ευρώ δες το Moto G4.

τα moto πλέον δεν είναι όπως τα παλιά καλά motorola από τότε που τα αγόρασε η lenovo :wacko:
λέω το j5 λόγω μπαταρίας και ram που ναι πολύ σημαντικά σε μια συσκευή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα moto πλέον δεν είναι όπως τα παλιά καλά motorola από τότε που τα αγόρασε η lenovo :wacko:
λέω το j5 λόγω μπαταρίας και ram που ναι πολύ σημαντικά σε μια συσκευή

 

Γιατί τί εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι για όλη την σειρά μότο δηλ Ε, G, Z κτλ....

πρώτον η λενοβο αρνήθηκε να δίνει κάθε μήνα το patch ασφάλειάς

δευτέρων η ποιότητά κατασκευής είναι κατώτερή κατά την γνώμη μου

τρίτον από εμφάνισή τα τελευταία μότο είναι πολύ κιτς

τέταρτον έβαλε και ΜΤΚ soc στο μότο ε3 έλεος ποσό κινέζια θα τα καταντήσει τα ΜΟΤΟ που τα τιμήσαμε τόσο καιρό για το τρελό vfm τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τέταρτον έβαλε και ΜΤΚ soc στο μότο ε3 έλεος ποσό κινέζια θα τα καταντήσει τα ΜΟΤΟ που τα τιμήσαμε τόσο καιρό για το τρελό vfm τους

 

 

Κινητό με περίπου 100ευρώ είναι τι θες να βαλει; Snapdragon 410?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κ γω απο το συγκεκριμενο samsung  φιλε ξεκινησα την ερευνα αγορας, μεχρι που κατεληξα οτι ειναι...ελαφρως εως αρκετα χειροτερο απο αλλα κινεζικα κινητα του...50ρικου σχεδον, οποτε θα παρω ενα στα 60 ευρω κ θα μου μεινουν κ ολα τα λεφτα στην τσεπη.. σε αυτα τα λεφτα θα επαιρνα πλεον μονο ενα 200 φορες καλυτερο xiaomi...απλα στα χαρακτηρηστικα του samsung (k ακομα καλυτερα) με καλυπτουν κ με το παραπανω κινητα που κοστιζουν τσαμπα...

http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5,samsung-galaxy-j5

Επεξ/σία από pavlos2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ γω απο το συγκεκριμενο samsung  φιλε ξεκινησα την ερευνα αγορας, μεχρι που κατεληξα οτι ειναι...ελαφρως εως αρκετα χειροτερο απο αλλα κινεζικα κινητα του...50ρικου σχεδον, οποτε θα παρω ενα στα 60 ευρω κ θα μου μεινουν κ ολα τα λεφτα στην τσεπη.. σε αυτα τα λεφτα θα επαιρνα πλεον μονο ενα 200 φορες καλυτερο xiaomi...απλα στα χαρακτηρηστικα του samsung (k ακομα καλυτερα) με καλυπτουν κ με το παραπανω κινητα που κοστιζουν τσαμπα...

http://www.kimovil.com/en/compare/doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5,samsung-galaxy-j5

μην κοιτάς μονό τα σπεξ η εμπειρία χρήσης μετράει που στους κινέζους είναι άπλα GTP :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To A3 είναι πολύ όμορφο κινητό . Το Moto G4 είναι απλά τραγική κατασκευή στα πρότυπα της λενοβο. Αν δεν σε χαλάει η εμφάνιση παρε Moto αλλά το A3 θα επέλεγαν εγώ. Αν θες σπεκ όπως λέει και ο φίλος πάρε κινέζια και δωσε και 25€για ένα κινητό μόνο για κλήσεις με κουμπιά αν βγάλει το6μηνο το δεκαπυρηνο τοτε κάνε τάμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην κοιτάς μονό τα σπεξ η εμπειρία χρήσης μετράει που στους κινέζους είναι άπλα GTP :X

 

φιλε κανεις 2 λαθη... πρωτον τα samsung κ οι υπολοιπες συσκευες που εχει το καθε Ελληνικο σπιτι απο ποια αγορα νομιζεις οτι ερχονται?...Απο ιαπωνια η Ηπα, ή Γερμανια??.... κινεζικα ειναι ολα!....

Δευτερον δεν ειναι ολες οι μαρκες ιδιες ..τα εργοστασια που εβαλα στο παραδειγμα εχουν δωσει τα διαπιστευτηρια τους σαν κατασκευαστες κ εχουν εδραιωθει στο χωρο...δες τα σχολια χρηστων λοιπον (γιατι εγω την ερευνα μου την εχω κανει) αναμεσα σε ενα samsung 2ετιας των 150 ευρω κ σε ενα xiaomi επισης 2ετιας της ιδιας τιμης...κ μετα πες μου αν εκτος απο την τερατωδη διαφορα των χαρακτηριστικων ...η εμπειρια χρησης δειχνει καλυτερα τα samsung...αν εχεις μαλλια κ εχεις αυτη τη γνωμη που λες...αστο μην κοιταξεις γιατι θα τα χασεις!!!...οσο χαοτικη ειναι η διαφορα στις επιδοσεις, αλλο τοσο ειναι κ στην λειτουργικοτητα. Στα παραπονα η ζυγαρια γερνει με διαφορά...επισης στο συγκριτικο δεν ειναι μονο τα τεχνικα χαρακτηρηστικα, αλλα κ υλικα κ ποιοτητα κατασκευης, κ βαθμολογια Antutu...το κλεινω εδω γιατι φυγαμε απο το θεμα του φιλου...δε λεω αερολογιες γιατι αυτο αποδεικνυεται απο χιλιαδες σαιτ... οποιος θελει το διαπιστωνει ευκολα...μπες πχ Gsm arena που εχει εκατονταδες χιλιαδες χρηστες κ σχολια κ πες μου μετα για την "εμπειρια"...

Επεξ/σία από pavlos2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...