Προς το περιεχόμενο

Η Corning υπερασπίζεται το Gorilla Glass 5 μετά τα πρώτα scratch tests στο Galaxy Note7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδια παιδια η apple βγαζει ενα κινητο το χρονο.οταν το βγαζει μεχρι το επομενο η τιμη ειναι πανω κατω η ιδια...λογικο ειναι τα μεταχειρισμενα να πουλιουνται ακριβα...γιαυτο εχει μεταπωλητικη αξια...η samsung βγαζει ενα σωρο μοντελα μεσα στην χρονια...καθε λιγους μηνες εχεις και επιλογες κ γιαυτο πεφτουν οι τιμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορα τις τιμες επισημα ποτε δεν πεφτουν πανω απο 150 € ... το μεγα λαθος αλλα και καλο ταυτοχρονα ειναι οτι τα μαγαζακια-ψιλικατζιδικα εχουν βρει 300 διαφορετικους προμηθευτες και παζαρευουν.... ενω τα μηλοτηλεφωνα ειναι ΥΠΕΡβολικα κλειστη η προμηθεια που γινετε... γιαυτο και κρατανε τιμη...γιατι παντα τα πουλας συμφωνα με το ποσο τα πηρες.. ειστε τυχεροι σε αυτο .. κακο για τους DAY 1 αγοραστες αλλα καλο για αυτους που θελουν ενα καλο τηλεφωνο 1 χρονου και το βρισκουν απο 800+ στα 550+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ως προς το συγκριτικό μέγεθος.

 

maxresdefault.jpgcr-iphone-6-plus.pngiphone-6-plus-jpg.jpg

 

Στην τελευταία φώτο αυτού του ηλιθίου που προσπαθεί να λυγίσει οτιδήποτε, φαίνεται η μόνιμη γωνία που έχουν πάρει οι αντίχειρες...έχω ένα shuffle να του το δώσω να το λυγίσει, Apple κι αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που μιλάτε για tempered glass δεν μου λέτε και εμένα ένα που να κολλάει στην οθόνη και όχι περιμετρικά  σε galaxy s7 edge και να καλύπτει όλη την οθόνη. Εδώ δεν υπάρχει μετά από τόσο καιρό για s7 edge νομίζεται ότι θα υπάρξει για note 7; έως τότε θα δούμε τα αποτελέσματα του gorilla.

Τι εννοείς, edge-to-edge θέλεις?

πχ σαν αυτό?

 

61-07qrz7KL._SL1200_.jpg

 

 

71YG7LZHruL._SL1200_.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι συσκευές με κυρτές άκρες είναι λίγο ή πολύ δύσκολες σ' αυτό το θέμα. Λίγες επιλογές, ακριβές, κλπ. Κι εγώ με το iPhone 6 που είναι ελάχιστα καμπυλωτό σε σχέση με το S7 Edge, μου 'χει βγει λίγο η πίστη, αν δεις ένα σχετικό θέμα μου. Η μόνη "σχετικά αξιόλογη" επιλογή είναι πανάκριβη και σπάει και με "φου".

 

πλεον και με τα επισημα αποτελεσματα εχετε πεσει στο 12.9% της αγορας. θελω να σας δω σε λιγα χρονακια τι android θα αγορασετε.....

 

Ευτυχώς οι πωλήσεις των iPhone συνεχίζουν να αυξάνονται (σε τεμάχια) οπότε το μέλλον δε φαίνεται σκούρο όπως λες. Το αν θα πέσουμε στο 5% της αγοράς λίγο μας απασχολεί. Αυτό που μας απασχολεί είναι να συνεχίσουμε να μπορούμε να απολαμβάνουμε τις συσκευές μας και να μην κάνει μονοπώλιο η Google με την πατάτα της. Κατά τ' άλλα ας πάει και στο 95% το Android, εφόσον εμείς θα συνεχίσουμε να μπορούμε να έχουμε αυτό που μας αρέσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο το 6s μια χαρά το πατάει κάτω το Note 7 και να σκεφτείς είναι και ενός έτους τηλέφωνο, και το άλλο μόλις κυκλοφόρησε φαντάσου τι έχει να γίνει και όταν κυκλοφορήσει το iPhone 7 και αρχίσουν τα tests με τα διάφορα andoidoειδη θα γελάσουν και τα κουφώματα από τις πόρτες....

 

Το snapdragon 820 variant το περνάει και η γιαγιά μου στο multitasking... Wait and see Nougat στην έκδοση με τον exynos...

 

και όπως λενε τα πιτσιρίκια στο νηπιαγωγείο "κάτσε ρε δεν θα φωνάξω τον θείο μου που είναι αστυνόμος και ξέρει και καράτε....τότε θα σου δείξω εγώ."

 

Βρε και Nougat και πραλίνα και νουτέλα να βάλει πάλι πισω σκονη θα τρωει  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα δύο;

Υπάρχει και αυτό που καλύπτει όλη τη συσκευή: http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

 

Εγώ αυτό έχω + tempered glass στη οθόνη + κάλυμμα tempered glass στο τζαμάκι της κάμερας και τον αισθητήρα καρδιακών παλμων. Τα πάντα υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τι αλλο θα πειτε εσεις οι iphonaκιδες..... πλεον και με τα επισημα αποτελεσματα εχετε πεσει στο 12.9% της αγορας. θελω να σας δω σε λιγα χρονακια τι android θα αγορασετε..... επισης στα test που συγκρινετε το iphone μην ξεχνατε ειναι με αναλυση-scale FHD ενω τα galaxy ειναι στα QHD....διπλασια αναλυση διπλασιες απαιτησεις.... διπλασια αποτελεσματα υπερ του Γαλαξια...... Ντροπη μηλοπαιδα...

Δεν έχω iphone αλλά μην ξεχνάς ότι το galaxy είναι 8πυρηνο με 4 γιγα ραμ....ενώ το μήλο 2πυρηνο με 2 γιγα ραμ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εμενα ο τυπος ειναι ακυρος..οτιδηποτε και να βαλεις σε κινητο,κατσαβιδι,ξυραφι,καρφιτσα,κλειδια θα κανεις γρατζουνιες.ας ειμαστε σοβαροι λιγο..σιγουρα το glass 5 θα ειναι λιγο κλαυτερα απο το glass 4!δεν παει να εχει αξιολογησεις,michael fisher,android authority,erica griffin,pocket now ειναι οι καλυτεροι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτό που καλύπτει όλη τη συσκευή: http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

 

Εγώ αυτό έχω + tempered glass στη οθόνη + κάλυμμα tempered glass στο τζαμάκι της κάμερας και τον αισθητήρα καρδιακών παλμων. Τα πάντα υπάρχουν.

Αυτό είναι screen protector και όχι tempered glass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συσκευές με κυρτές άκρες είναι λίγο ή πολύ δύσκολες σ' αυτό το θέμα. Λίγες επιλογές, ακριβές, κλπ. Κι εγώ με το iPhone 6 που είναι ελάχιστα καμπυλωτό σε σχέση με το S7 Edge, μου 'χει βγει λίγο η πίστη, αν δεις ένα σχετικό θέμα μου. Η μόνη "σχετικά αξιόλογη" επιλογή είναι πανάκριβη και σπάει και με "φου".

 

 

Ευτυχώς οι πωλήσεις των iPhone συνεχίζουν να αυξάνονται (σε τεμάχια) οπότε το μέλλον δε φαίνεται σκούρο όπως λες. Το αν θα πέσουμε στο 5% της αγοράς λίγο μας απασχολεί. Αυτό που μας απασχολεί είναι να συνεχίσουμε να μπορούμε να απολαμβάνουμε τις συσκευές μας και να μην κάνει μονοπώλιο η Google με την πατάτα της. Κατά τ' άλλα ας πάει και στο 95% το Android, εφόσον εμείς θα συνεχίσουμε να μπορούμε να έχουμε αυτό που μας αρέσει.

 

Αυτό λέω και εγώ επειδή κάποιοι νομίζουν ότι θα βάλουν ένα απλό tempered glass και καθάρισαν. Όνειρα θερινής νυκτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι screen protector και όχι tempered glass.

Ναι, γι αυτό σου γράφω έχω αυτό + Tempered Glass... Για το shield μιλάω γενικά όχι μόνο για το μπροστά μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό λεπτό, δηλαδή εσύ αγοράζεις κινητό και το πετάς στο συρτάρι? Κάθε προιόν που αγοράζεις είναι επένδυση, στα κινητά παράδειγμα, επενδύεις στην ψυχαγωγία σου, στη μουσική σου, στη φωτογραφία σου σε οτιδήποτε. Αλίμονο εάν επένδυση ήταν να εναποθέσω κάπου κεφάλαια και να περιμένω πότε θα μου επιστρέφουν ως ατόφια χρήματα. Τι θα έκανες εάν δεν αγόραζες smartphone? Θα αναγκαζόσουν να πάρεις ξεχωριστό mp3 player, ξεχωριστή φωτογραφική κοκ. ή και τίποτα από αυτά.

 

Και σου εξήγησα ότι το iPhone δεν χάνει τιμή, όσα το αγόρασα όταν βγήκε τόσο θα το αγοράσω και μετά από 6 μήνες.

 Καλα δεν καταλαβαινεις τι θα πει επενδυση τοτε. 

 

Ναι, το iPhone δεν χανει τιμη, οσο το αγορασες πριν 6 μηνες θα το αγορασω και εγω σημερα. Δεν το θεωρω θετικο αυτο, αρνητικο το θεωρω, σορρυ κιολας.

Eννοει οτι μπορεις να το πουλησεις μεταχειρισμενο μετα απο εναν χρονο στην μιση τιμη δηλαδη 300+ ευρω , σε αντιθεση με  android ναυαρχιδα που καινουργια η συσκευη κανει 300 μετα απο ενα χρονο

Ουτε αυτο το θεωρω αρνητικο. Δηλαδη αμα θελω να αγορασω μεταχειρισμενο iPhone θα πρεπει να το χρυσοπληρωσω...γιατι να μαρεσει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...