Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο gearbest


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα ελτα έχει να ενημερωθεί από 17 του μήνα Ολλανδία λέει αποστολή αντικειμένου

 

Περιεργο.

 

Το tracking state στις 20/4 κανονικά πρέπει να προέρχεται από το ΕΛΤΑ.

Απο εκει δηλαδή το έχει τσιμπήσει το 17track

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω μια action κάμερα απ gearbest, βάρος πακέτου 800gr και τιμή 180€..αν κάποιος ξέρει από εμπειρία μα μου πει τι πιθανότητες έχει να φάει έλεγχο τελωνείο! Επίσης θέλω βοήθεια στο τι να πω τον Κινέζο για να βοηθήσει στην αποφυγή τελωνείου (πχ να γράφει ως δώρο? Μειωμένη τιμή και ποια θα ειν αυτή? Ή άλλα tip ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνανε tip πλέον

 

Με τέτοιο ποσό και τέτοιο αντικείμενο (σκαναρισμα από xray αεροδρομιου) εχεις μεγάλες πιθανότητες να πληρώσεις έξτραδακια.

 

 

Στον Κινέζο δεν χρειάζεται να πεις τίποτα τα ξέρει όλα τα κόλπα,θα τα κάνει αλλά και πάλι έχεις πολλές πιθανότητες

 

 

Κοίτα αν την βρεις από Ευρωπαϊκή αποθήκη (eu warehouse)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα στις ευρωπαικες αποθηκες ειναι 99% μεγαλυτερη η τιμη απο οτι στις κινεζικες αποθηκες,οποτε δωρο αδωρο.Ειτε ρισκαρεις να περασεις τελωνειο απο κινα και να πληρωσεις οσο θα εδινες εδω που μου φαινεται οτι ειναι worth risking μιας και μπορει και να μην περασει τελωνειο,η αγοραζεις απευθειας απο εδω που το πλεονεκτημα σε σχεση κινα ειναι οτι σε περιπτωση που χρειαστεις εγγυηση δεν θα φας πολυ χρονο και χρημα στο ελλαδα-κινα κινα-ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ele cam πήρα που την είχε προσφορά στο gearbest μάλλον μου το φύλαγε η τύχη άλλες φορές έχω πάρει από εξωτερικό πράγματα αξίας 150€ κ 200€ κ δεν πλήρωσα... Ένας φίλος μου είπε ότι στα 40€ κάνα 10ρικο θα πληρώσω ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...