Προς το περιεχόμενο

τηλεοραση SUHD κατω απο 900 ευρω?


Ilioupolitis1914

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δε αξιζει για κανενα λογο η αλλαγη, γενικα δεν αξιζει uhd σε μικροτερη απο 50ιντσες. Εσυ στη 40αρα καθεσαι φανταζομαι σε αποσταση κατω του μετρου για να μπορεις να διακρινεις τη διαφορα μεταξυ full και ultra HD;

 

Μονο αν σ ενδιαφερει ν αγορασεις τηλεοραση για να ανεβεις σε ιντσες αξιζει να παρεις αλλη.

 

Googlare για τις διαφορες, γιατι θελει μεγαλη αναλυση το θεμα για να καταλαβεις τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το googlara οπως λες αλλα οι διαφορες που βγαζει ειναι στα αγγλικα και δεν θα ελεγα οτι τα αγγλικα μου ειναι τοσο καλα για να καταλαβω τι λενε.

 

Οσο τωρα αφορα τις 50 ιντσες που λες σε κοβω λιγο υπερβολικο.

 

Αν το uhd & suhd δεν ειχαν λογο υπαρξης στις τηλεορασεις κατω των 50 ιντσων τοτε για ποιο λογο εταιριες σαν τις samsung, lg, sony κ.τ.λ. εχουν βγαλει και 40 ιντσων uhd & suhd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες, ειπα να μην ανοιξω αλλο θεμα και να συμπληρωσω εδω το ερωτημα μου.

Δεν ξερω αν αξιζει να παρω μια φθηνη τηλεοραση και να περιμενω τις oled κανα χρονο ή να παω σε μια 4K καλη οπως αυτη:

http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/161336-samsung-ue55ks7500-curved

ή αυτη:

https://www.skroutz.gr/s/8716889/Samsung-UE55KS7000.html

 

Η 1η κανει 1600 στο σκρουτζ βεβαια.

 

Επισης με τις curved θεωρω οτι χανεις σε γωνιες και δεν ξερω αν αξιζουν. 

 

Τελος, εχω μια 6500 samsung του 2012 (την ειχα παρει 1000 ευρω) και ειχε φωτιζομενο τηλεκοντρολ, κατι που τωρα δεν βλεπω να υπαρχει αλλα λεει πολυ οταν βλεπεις ταινια στο σκοταδι. Ξερουμε καμια που να το δινει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...