Προς το περιεχόμενο

Λαστιχα 195/45/16 για fiesta mk7


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρήση, χρήση πες μας. Το "εντός Αθήνας" δε λέει πολλά. 

 

Είναι απλά για να πηγαινοέρχεσαι σπίτι - δουλειά; Οδηγείς ήρεμα και οικονομικά, ή πιο σβέλτα; Ανεβαίνεις σε πεζοδρόμια; Το χρησιμοποιείς σε βροχερές μέρες; Κάνεις μεγάλες αποστάσεις, ή 5 λεπτά ως το μετρό και παρκάρισμα; Έχεις γκαράζ κλειστό, ή έστω μέρος με σκιά, ή παρκάρεις στη γειτονιά;

 

...και πολλά άλλα.

 

Περιέγραψε όσο καλύτερα μπορείς τη χρήση, για να βρούμε το καλύτερο ελαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα πας σε τιμια μαρκα, και οχι απο τις καλες, γιατι 350 ειναι σχετικα λιγα...

προτεινω σε μαρκες που με εχουν βγαλει ασπροπρωσοπο σε λιγα χρηματα.. φαλκεν, μπαρουμ, βρεντεσταιν, ισως ντεμπιτσα.. αυτες ειναι ή σχετικα μεγαλες εταιρειες, οποτε καταξιωμενες, ειτε θυγατρικες μεγαλων, μισελεν κοντινεναταλ...

το σιγουρο ειναι να παρεις φρεσκα λαστιχα, με καλο DOT, εγω θα ψυριζα να παρω μεχρι λαστιχα 6μηνου, μιας και ειναι εμπορευσιμη η δασταση σου και οχι τιποτα τρελο , δεν ειναι κατι δυσκολο..

καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήση, χρήση πες μας. Το "εντός Αθήνας" δε λέει πολλά. 

 

Είναι απλά για να πηγαινοέρχεσαι σπίτι - δουλειά; Οδηγείς ήρεμα και οικονομικά, ή πιο σβέλτα; Ανεβαίνεις σε πεζοδρόμια; Το χρησιμοποιείς σε βροχερές μέρες; Κάνεις μεγάλες αποστάσεις, ή 5 λεπτά ως το μετρό και παρκάρισμα; Έχεις γκαράζ κλειστό, ή έστω μέρος με σκιά, ή παρκάρεις στη γειτονιά;

 

...και πολλά άλλα.

 

Περιέγραψε όσο καλύτερα μπορείς τη χρήση, για να βρούμε το καλύτερο ελαστικό.

το σπιτι-δουλεια ειναι 3 km οποτε ισα που ξεκιναω για να σταματησω παλι. Πιο πολυ το κινω για βολτες εντος Αθηνων και καναδυο ταξιδια το χρονο. Περιπου 8000 χλμ κανω το χρονο. Παρκαρω στη γειτονια, δεν εχω γκαραζ ουτε εγω ουτε στη δουλεια. Επισης τυχαινει μερικες φορες να χρειαστει να ανεβω πεζοδρομια σε παρκαρισμα.

 

εγω σκεφτομαι για λιγοτερα χρηματα αυτα https://www.skroutz.gr/s/7317637/Falken-Ziex-ZE914-Ecorun-195-45R16-84V.html

και αν αξιζει να δωσω τα παραπανω να παω σε αυτα https://www.skroutz.gr/s/7298178/Michelin-Pilot-Sport-3-195-45R16-84V.html

 

τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σπιτι-δουλεια ειναι 3 km οποτε ισα που ξεκιναω για να σταματησω παλι. Πιο πολυ το κινω για βολτες εντος Αθηνων και καναδυο ταξιδια το χρονο. Περιπου 8000 χλμ κανω το χρονο. Παρκαρω στη γειτονια, δεν εχω γκαραζ ουτε εγω ουτε στη δουλεια. Επισης τυχαινει μερικες φορες να χρειαστει να ανεβω πεζοδρομια σε παρκαρισμα.

 

εγω σκεφτομαι για λιγοτερα χρηματα αυτα https://www.skroutz.gr/s/7317637/Falken-Ziex-ZE914-Ecorun-195-45R16-84V.html

και αν αξιζει να δωσω τα παραπανω να παω σε αυτα https://www.skroutz.gr/s/7298178/Michelin-Pilot-Sport-3-195-45R16-84V.html

 

τι λετε?

τα falken τα φοραω στο φαμπια της κοπελας μου και ειναι αριστα.... απλα ειναι 185/60/ρ14.... τελειο λαστιχο... 2 μισι χρονια και 65 χιλ χλμ μετα το τακουνι τους ειναι ακομα σχεδον απατητο λογω κυριως οδηγησης σε εθνικη.... το μονο μειον ειναι οτι εχουν ξεραθει, οχι ψωριασει, και απλα θελει λιγο πιο gentle χειρισμο... αυτο το καταλαβαινω οταν το περνω εγω που σε σπορ οδηγηση και αποτομα γκαζια και στροφες του τιμονιου με μικρη ταχυτητα ψιλογλιστραει, ομως απολυτως δικαιολογημενα για τα χρονια/χλμ τους....

συστηνονται χωρις πολλα πολλα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα βρε αδερφε αυτο ειναι το θεμα.οτι οτι μπορει να εχουν τακουνι αλλα παλι γλυστρανε.οποτε δωρο αδωρο.ετσι και αλλιως εχουν ξεπερασει το προσδοκιμο ζωης των ελαστικων που ειναι 40000-50000 χιλιομετρα.

προτιμω το λαστιχο να λιωνει το τακουνι οταν κανω τοσα χιλιομετρα αλλα να ξερω οτι δεν εχουν ξεραθει.

μου φαινεται λιγο το χρονικο διαστημα που λες οτι σου ξεραθηκαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...