Προς το περιεχόμενο

Το WhatsApp προχωρά σε αλλαγή πολιτικής απορρήτου, διαμοιράζοντας στοιχεία χρηστών του στο Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η λύση είναι μια μάγκες: σβήστε το facebook! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλώνεστε σε ποσταρίσματα και κοινοποιήσεις...Η ζωή βρίσκεται αλλού και όχι πίσω απο ένα ιντερνετικό τοίχο! Εγώ το έσβησα πριν κάποιους μήνες κι έχω ηρεμήσει!

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber το έχουν περισσότεροι λόγω iPhone.... Κακογραμμενη εφαρμογή και βαριά σε όλες τις πλατφόρμες...αποντην αλληβτονwhatsapp κλάσης ανώτερο σε ολα..το μονο που υπολείπεται ειναι βιντεοκλησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιάσατε το θέμα ποιότητας. Καμμία μα καμμία σχέση το Whatsapp με το Viber. Το πρώτο είναι πολύ καλύτερο και από τον πάροχο! Ακούς την ανάσα του άλλου. Το χρησιμοποιώ καθημερινά αφού βρίσκομαι εξωτερικό. Είχα viber παλιότερα και το συνεχές και εκνευριστικό "τραύλισμα" πήγαινε σύννεφο. Το ότι παρέχει δωρεάν κλήσεις σε σταθερά στην Ελλάδα και βιντεοκλήσεις είναι φυσικά πολύ καλό. Πλέον χρησιμοποιώ facetime.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο ολοι whats app χρησιμοποιουν δεν ξερουν το viber οπως ολοι οι ελληναρες εδω.

 

 

καλα, χαλια δεν ειναι, ολος ο πλανητης whatapp εχει, απλα εδω στην ελλαδιτσα μας εχει πιασει το viber

 

Συγνώμη βρε παιδιά εσείς Ελλάδα δεν μένετε ;;

kαι γιατί πρέπει να χρησιμοποιώ κάτι επειδή το χρησιμοποιούν όλοι στο εξωτερικό δηλαδή;; πρόβατα φάση και έτσι ε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει καταντήσει πολύ ξεφτίλα η παρακολούθηση στο Ίντερνετ γενικά. Πραγματικά έχω σιχαθεί.

κάτσε ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα! Μετά απο τις όλες τρομοκρατικές επιθέσεις με την "isis" θα γίνει στην Ευρώπη οτι έγινε στις ΗΠΑ μετά την 9/11 αλλά x1000 στο θέμα security over privacy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

kαι γιατί πρέπει να χρησιμοποιώ κάτι επειδή το χρησιμοποιούν όλοι στο εξωτερικό δηλαδή;; πρόβατα φάση και έτσι ε;

γιατί το να ακολουθηθείς την κάθε μόδα/cult που αναπτύσσεται στην Ελλάδα δεν σε κάνει πρόβατο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το να ακολουθηθείς την κάθε μόδα/cult που αναπτύσσεται στην Ελλάδα δεν σε κάνει πρόβατο?

 

οχι γιατι το χρησιμοποιώ επειδή το έχουν ολοι οι γνωστοί μου και μπορώ να μιλήσω μαζι τους ασε που μπορω να κανω και δωρεάν κλείσεις προς τηλεφωνα στην Ελλάδα, τι να το κάνω το whats up αν το χρησιμοποιούν σε ολον το κόσμο οπως λενε και στην Ελλάδα κανένας? απλα για να λεω πως εχω whats up και ειμαι in ? τι φαση?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά έχετε δώσει τα προσωπικά σας δεδομένα (διαφόρων διαβαθμίσεων από ονόματα επαφών μέχρι συνήθειες και φωτογραφίες σας) σε ντουζίνες από sites και apps και στεναχωριέστε αν η whatsapp συνεργαστεί και μοιραστεί τα δεδομένα σας με την FB ενώ πριν ήταν καλά που απλά δεν τα μοιράζονταν με το fb???

 

Μου το εξηγείτε; 

 

Υ.Γ.1  Όσοι "κλαίτε" με τις εξελίξεις με όψιμο ενδιαφέρον για τα προσωπικά σας δεδομένα, πετάξτε τα smartphones σας και βγάλτε από τον ντουλάπι το παλιό σας Nokia 3310 ώστε τα δεδομένα σας (από εδώ και πέρα) να τα ξέρει μόνο το τηλέφωνό σας (και κάποια ο πάροχος). 

 

Υ.Γ.2 Πως αλήθεια πιστεύετε ότι όλοι αυτοί σας παρέχουν τόσα πολλά "δωρεάν" χωρίς συνδρομές και χρεώσεις;;; Δεν θέλουν κάτι από εσάς; Δεν είναι σωστό και εσείς να δώσετε κάτι; (δεδομένα, συνήθειες κτλ) να δείτε μια διαφήμιση βρε αδελφέ. Πως αλλιώς δουλεύει το "τσάμπα" ξέρει κανένας; 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατι το χρησιμοποιώ επειδή το έχουν ολοι οι γνωστοί μου και μπορώ να μιλήσω μαζι τους ασε που μπορω να κανω και δωρεάν κλείσεις προς τηλεφωνα στην Ελλάδα, τι να το κάνω το whats up αν το χρησιμοποιούν σε ολον το κόσμο οπως λενε και στην Ελλάδα κανένας? απλα για να λεω πως εχω whats up και ειμαι in ? τι φαση?

πως γίνεται να είσαι ιν με το whats up αν δεν το έχει κανείς στην Ελλάδα. Με το viber θα ίσχυε κάτι τέτοιο. Συμφωνώ για την πρακτικότητα που λες tho

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viber έχουν μόνο 2 φίλοι μου και για αυτο το εχω και εγώ. Οι περισσότεροι έχουν what's app. Αλλά η εφαρμογή που με βολεύει είναι το telegram. Πολύ ανώτερο και απο το what's app που πολλές φορες κανει 10 ώρες για να συνδεθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην γερμανια μονο WhatsApp χρησιμοποιούν! Εγω χρησιμοποιώ και τα 2 και ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια σαν ποιότητα ήχου... Ακομη και σε τέτοιο θέμα βεβαίως ο καθένας θα παρει σθεναρά το μέρος της εφαρμογής που χρησιμοποιεί... Έλεος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...