Προς το περιεχόμενο

Το WhatsApp προχωρά σε αλλαγή πολιτικής απορρήτου, διαμοιράζοντας στοιχεία χρηστών του στο Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς τα παιδιά που λένε ότι το viber το χρησιμοποιούν όλοι κτλ...

Αυτοί που το χρησιμοποιούν είναι πραγματικά πιο πρόβατα από αυτούς που έχουν whats app όχι γιατί το χρησιμοποιούν, αλλά επειδή νομίζουν πως επειδή το χρησιμοποιούν αυτοί γίνεται αμέσως καλύτερη εφαρμογή (και ναι εγώ χρησιμοποιώ και τα δύο).

 

Έχει δοκιμάσει κανείς από εσάς να κάνει κλήση στο viber με 3g να μου πει τι ποιότητα ήχου και τι ποσότητα mb ξόδεψε; Γιατί το whats app είναι άρτιο σε όλα αυτά. 

 

Whats app είχαν μέχρι και τα sybian!

 

Επίσης, ήταν η πρώτη εφαρμογή που έφτασε το 1δις downloads στο play store και αυτός ήταν και ο λόγος που αγοράστηκε από το facebook (γιατί ήταν η μοναδική εφαρμογή που σε όλες της πλατφόρμες... μέχρι και στο ios έφερνε δεύτερο το facebook).

 

Τέλος, το χρησιμοποιούν τόσο πολλοί γιατί είναι αιώνες πιο καλοφτιαγμένο και πιο σωστά στημένο επάνω στην εκάστοτε συσκευή. 

 

Τώρα όλοι οι "γνώστες" του αντικειμένου αν σας ενοχλεί αυτό επειδή στον Ελληνάρα που είναι 100 χρόνια πίσω στο θέμα τεχνολογία (ΝΑΙ ΕΊΣΑΙ ΠΙΣΩ! ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΝΕΡΝΤΟΥΛΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ!) αρέσει πιο πολύ το viber, ποσώς με ενδιαφέρει.

 

Τέλος περί προσωπικών δεδομένων... τόσο καιρό τα έπαιρνε χωρίς την έγκρισή σας, τώρα απλά σας το λέει για να μην βρει το μπελά του με τις τόσες μηνύσεις που τρώνε τον τελευταίο καιρό παρόμοιες εταιρείες-εφαρμογές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τώρα όλοι οι "γνώστες" του αντικειμένου αν σας ενοχλεί αυτό επειδή στον Ελληνάρα που είναι 100 χρόνια πίσω στο θέμα τεχνολογία (ΝΑΙ ΕΊΣΑΙ ΠΙΣΩ! ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΝΕΡΝΤΟΥΛΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΟΠΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ!) αρέσει πιο πολύ το viber, ποσώς με ενδιαφέρει.

 

 

πω ρε νεύρα.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα θέματα είναι ότι αυτοί που έχουν whatsapp έχουν περάσει κατά 90% από viber και ξέρουν την διαφορά, το αντίθετο δεν παίζει και πολύ να ισχύει, τουλάχιστον σ' αυτούς που ξέρω εγώ, που το μπλέκουν και με το ομόηχο πακέτο του cosmote....οπότε ποιοι είναι τα πρόβατα, αφήστε το καλύτερα. Φυσικά για τους ορκισμένους οπαδούς του viber στην Ελλάδα που δεν θέλουν να το δοκιμάσουν/εγκαταστήσουν, επικοινωνούμε με το τραυλο-viber, δεν θα χαλάσουμε και τις φιλίες μας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την φρικη του ο μεσος , χρηστη θα τον πω για να μην αρχισω τα επιθετα ,  θα τρεξει αμεσως να δωσει τα στοιχεια του σε μια αλλη εφαρμογη .

για δειξουν στο facebook  ποιος ειναι το κοροιδο !

 

βαλτε αγνωστους μεσαζοντες στην ζωη σας , γιατι ειναι μοδα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςςςςς ήρθαν οι ψαγμενοι του insomnia και μιλάνε σε 2ο πληθυντικό: Τι νομίζετε,βάλτε μεσαζοντες, σας παρέχουν δωρεάν,τα δεδομενα σας, το τηλεφωνο σαςς και άλλα τέτοια.

Ταυτόχρονα αυτά τα άτομα έχουν λογαριασμό σε forum ,τι να πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gnsX στην τελική δικαίωμα του καθενός είναι και επιλογή του να χρησιμοποεί τις παραπάνω υπηρεσίες. Μην ξεχνάς ότι ένα τεράστιο ποσοστό στην Ελλάδα χρησιμοποεί Facebook ως κύριο μέσο επικοινωνίας. Όποτε είναι ανούσιο να χρησιμοποιήσουν κάτι ασφαλέστερο από το whatsapp που είναι πλέον προϊόν του Facebook. Για τους υπόλοιπους που δεν χρησιμοποιούν το facebook και τις υπηρεσίες τους ή για αυτούς που είναι πιο προσεκτικοί με την προστασία προσωπικών δεδομένων, υπάρχουν εναλλακτικές και πολλές φορές με καλύτερα features.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δηλώσει τηλέφωνο στο FB, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

 

Εσυ προσωπικά μπορεί να μην εχεις δηλωσει τηλέφωνο, το τηλέφωνο σου όμως το έχουν δηλώσει ολοι οι φίλοι σου στο facebook. Πως; Μα από το facebook messenger φυσικά. Εχει πρόσβαση στις πληροφορίες επαφών.

 

Οπότε μην ανυσυχεις, το fb έχει τον αριθμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι φυσικά ότι υπάρχει επιλογή για να απενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη λειτουργία, δεν παύει όμως να είναι αμφιλεγόμενη κίνηση... Ελπίζω να μην είναι η πρώτη από παρόμοιες μελλοντικές κινήσεις, αλλιώς όσο καλή εφαρμογή κι αν είναι το WhatsApp (ειδικά για Android), θα αναγκαστούμε να στραφούμε αλλού... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ προσωπικά μπορεί να μην εχεις δηλωσει τηλέφωνο, το τηλέφωνο σου όμως το έχουν δηλώσει ολοι οι φίλοι σου στο facebook. Πως; Μα από το facebook messenger φυσικά. Εχει πρόσβαση στις πληροφορίες επαφών.

 

Οπότε μην ανυσυχεις, το fb έχει τον αριθμό σου.

Αυτό που ο καθένας λέει ό,τι του ρθει επειδη απλά το σκεφτηκε, με ξεπερνά. Ολόκληρο άρθρο αναφέρεται στο πως το fb μπήκε σε ολόκληρη διαδικασία για να αποκτήσει πρόσβαση σε μεγαλύτερη βάση δεδομένων. Κι εσύ μας λες ότι έχει πρόσβαση ουσιαστικα, στους τηλεφωνικους αριθμούς όλων, μέσω των επαφών του messenger. Αν ίσχυε αυτο, δε θα χρειαζόταν να μοιραστεί δεδομένα με κανένα whats app, θα τα είχε ηδη. Και ξέρει ο messenger ποια είναι η Κουλα που έχω εγώ σαν επαφη. Και νομίζεις ότι του είναι χρήσιμη μια Κούλα στις επαφές μου; ΌΧΙ, του είναι χρήσιμο να ξέρει ποιος είσαι, τι κανείς, τι αγοράζεις, πότε κοιμάσαι κ ποτε ξυπνάς κλπ. Να συνδυαστεί το τηλ σου με το προφίλ σου δλδ. Για ευνόητους λογους.

 

Τώρα για να ξεφύγουμε από τα αν, αυτό που λες είναι παρανομο. Κανείς δεν έχει τον αριθμό σου χωρις τη συγκαταθεση σου, ΝΟΜΙΜΑ, επειδη απλά κάποιος σε έχει στις επαφές του, είτε στο messenger είτε στο android είτε οπουδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι μια μάγκες: σβήστε το facebook! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλώνεστε σε ποσταρίσματα και κοινοποιήσεις...Η ζωή βρίσκεται αλλού και όχι πίσω απο ένα ιντερνετικό τοίχο! Εγώ το έσβησα πριν κάποιους μήνες κι έχω ηρεμήσει!

 

Έτσι παιδιά,αν μπορείτε και vegan και crossfit θα δείτε αλλαγή!!111!!12

Εύγε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...