Προς το περιεχόμενο

Η Apple θέλει να κατοχυρώσει ένα σύστημα συλλογής δαχτυλικών αποτυπωμάτων εκείνων που κλέβουν συσκευές iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντως αν εβρισκα ενα 6s στο δρομο ξεκλειδωτο θα εψαχνα τον ιδιοκτητη του και αυτο οχι γιατι ειμαι καλος ανθρωπος -ή και θυμα, οπως το παρει κανεις- αλλα επειδη αυτος που το εχασε μπορει

 

α) να μην ειναι εκκατομυριουχος και να μοχθησε για τους δικους του προσωπικους λογους να το αποκτησει

β) να το εχει πολυ μεγαλη αναγκη λογω σημαντικων δεδομενων που εχει μεσα

 

θελω να πιστευω οτι δεν επιστρεφουμε ολοι αμεσσα στο ζωικο μας βασιλειο μολις ανακαλυψουμε οτι δεν υπαρχει αστυνομικος εκει κοντα για να μας βλεπει. Γιατι αν ειναι ετσι, οπως ελεγε και ενας αρχαιος συγκατοικος οταν τον ρωτησα για πιο λογο σπαει τζαμια αυτοκινητων το βραδυ και κλεβει τζι-πι-ες , αυτο απαντησε "δε φταιω εγω που τα αφηνουν σε κοινη θεα. ας τα προστατευαν καλυτερα"

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Της apple και της κάθε apple δεν μπορεί και δεν πρέπει να της δίνεται κανένα δικαίωμα να παίζει τον αστυνόμο και την δικαιοσύνη.

Για αυτό οι δημοκρατιες έχουν ορίσει τους λειτουργούς τους και ποτέ καμιά πολυεθνική δεν μπορεί και δεν πρέπει να πάρει τον ρόλο αυτό.

 

Απλά σκεφτείτε με την λογική του ελεύθερου ανθρώπου κι όχι με την λογική που θέλουν να σκέφτεστε.

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους έχουν χάσει κινητό από κλοπή, είναι λύτρωση! Το θέμα είναι να γίνει και η νομοθεσία τέτοια ώστε να μή χρειάζεται να κάνεις μηνύσεις και παράβολα, η αστυνομία να βλέπει που είναι η συσκευή, να πιάνει αυτοφόρω και να παίρνεις την συσκευή ή την αποζημίωση.. Μόνο έτσι θα σταματούσε η το κλέψιμο κινητών, αλλά οκ, πολλά ζητάω, πού τόση δικαιοσύνη!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην το κανουν του στυλ ,αιτημα στην apple με αποδειξη αγορας κ ταυτοτητα κ η apple να μπρικαρει την συσκευη απο μακρυα 

 

ποιος θα ξανακλεψει οταν ξερει οτι θα του ειναι αχρηστο παραμονο ως ανταλλακτικα

 

γιατι πρεπει να φακελωνουν για να σου προσφερουν κατι που γινεται κ χωρις φακελωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αν ειναι ετσι, οπως ελεγε και ενας αρχαιος συγκατοικος οταν τον ρωτησα για πιο λογο σπαει τζαμια αυτοκινητων το βραδυ και κλεβει τζι-πι-ες , αυτο απαντησε "δε φταιω εγω που τα αφηνουν σε κοινη θεα. ας τα προστατευαν καλυτερα"

 

 

13686736_1040628895992899_83465198058875

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενσωμάτωση σπρέι πιπεριού στην μπροστινή όψη του κινητού και μικρομηχανισμός διπλής λεπίδας που θα ενεργοποιείται σε μη εξουσιοδοτημένη ενέργεια και θα κόβει τον αντίχειρα.Οι 4" θα φαίνονται στον κλέφτη 7" γιατί θα χρειάζεται και τα 2 χέρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η google τοτε τι κανει ; :D :D

Γιατί η MS τί κάνει πλέον;

Πρέπει να το αποδεχτούμε επειδή το κάνουν όλοι; Επειδή σε βίασαν μια φορά θα σκύβεις για πάντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω βάλει στο WP μου μπροστά στην οθόνη κλειδώματος τον αριθμό του σταθερού μου σε περίπτωση που το χάσω.

 

Έτσι αν το βρει κάνας καλός σαμαρείτης δεν θα χρειαστεί καν να το ξεκλειδώσει απλά με καλεί στο σταθερό...

 

Φαντάζομαι θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο και στα iPhone.

 

Επίσης δε χρειάζεται να μπει στα δεδομένα σου για να ψάξει ποιός είσαι και να στο επιστρέψει, μπορεί πολύ απλά να το πάει στο κοντινότερο ΑΤ και να πας να το πάρεις από εκεί. 

 

Απλά είναι τα πράγματα, δεν χρειάζεται να κράζουμε μια προσπάθεια μεγαλύτερης ασφάλειας γιατί και καλά υπονοεί ότι είμαστε όλοι κλέφτες και δεν θα επιστρέψουμε το κινητό. Γιατί στατιστικά αν το δεις οι περισσότεροι που θα βρουν ένα 6S στον δρόμο ξεκλείδωτο δεν θα το επιστρέψουν, δυστυχώς.

 

 

in before τεχνολογικη εξελιξη για το καλο μας κ ελεος πια με τους τεχνοφοβικους

 

 

για όσους έχουν χάσει κινητό από κλοπή, είναι λύτρωση! Το θέμα είναι να γίνει και η νομοθεσία τέτοια ώστε να μή χρειάζεται να κάνεις μηνύσεις και παράβολα, η αστυνομία να βλέπει που είναι η συσκευή, να πιάνει αυτοφόρω και να παίρνεις την συσκευή ή την αποζημίωση.. Μόνο έτσι θα σταματούσε η το κλέψιμο κινητών, αλλά οκ, πολλά ζητάω, πού τόση δικαιοσύνη!

Μερικοί μπερδευόσαστε τόσο που το απλό δεν περνάει από το μυαλό σας (no offense)

αν η apple  και η κάθε apple νοιαζόταν απλά για εμάς και την ενδιέφερε να μην μας κλέβουν τα κινητά, υπάρχει εδώ και χρόνια λύση πολύ πιο απλή και με μικρότερο κόστος.

ΙΜΕΙ λέγεται και είναι απλό, στο έκλεψαν? δηλώνεις την κλοπή με το ΙΜΕΙ σου, περνάει σε μια data base διεθνή, μπλοκάρει το κινητό να μην δέχεται άλλη κάρτα και με ενεργοποίση gps ή/και τριγωνισμό, βρίσκουν που είναι το κινητό. απλό... αλλά.... καμιά apple  έτσι δεν θα έχει το άλλοθι το πως θα μαζεύει τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ μας βιομετρικα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...