Προς το περιεχόμενο

Αγορά απο gearbest;


jeandoumpier

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ είμαι πια στην ίδια κατάσταση αλλά στη Γερμανία 

 

Μίλησα με dhl.gr και μου είπαν να περιμένω ως το τέλος της εβδομάδας και μετά να κάνω αίτημα για επιστροφή χρημάτων και αν χρειάζεται θα μου δώσουν βεβαίωση, οπότε ελπίζω να βγάλω άκρη. Από gearbest εως τώρα μου απαντάνε ευγενικά και εντός 24 ωρών

Η αγορά ήταν από ευρωπαική αποθήκη  εχω αγοράσει 10αδες φορές πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο να μην κουνιέται κάτι που έχει tracking no ενώ είναι στην Ευρώπη. Εχει κανείς καμμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

 

Επεξ/σία από TAKE5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 1/17/2018 at 1:40 PM, Billator said:

2  ίδιες περιπτώσεις έγιναν και σε μένα.

Εχασα 2 dispute λόγο μη παραλαβής από DPD (εμένα είχαν φτάσει μάλιστα Βουδαπέστη)

Ουτέ εσυ είχες βάλει ασφάλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα θέλω να κάνω μια αγόρα τηλεφώνου απο το banggood  με την μέθοδο priority line για να αποφύγω το τελωνείο αλλά τέτοια επιλογή στο shipping method δεν μου δίνει

ξέρει κανείς τι γίνεται η αν κάνω εγώ κάτι λάθος...σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 1/18/2018 at 11:23 PM, Billator said:

Όχι αλλά πήρα τα λεφτά μου πίσω ούτως η άλλως.

Και γω εχασα το dispute στο παυπαλ και το  εχω κινησει μεσω τραπεζας και περιμενω να δω τι θα γινει.

 

Αν δε τα καταφερω θα ξεκινησω και γω το κραξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, konstantinos.. είπε

Και γω εχασα το dispute στο παυπαλ και το  εχω κινησει μεσω τραπεζας και περιμενω να δω τι θα γινει.

Αν δε τα καταφερω θα ξεκινησω και γω το κραξιμο.

Έχεις ξεκινήσει να πρίζεις το μαγαζί; 4-5 μηνύματα δεν φτάνουν.

Ασχολήσου πρώτα λίγο μεσω tickets, θα βγεί άκρη πολύ πιο γρήγορα.
Ή πάρε τηλέφωνο για να κάνεις appeal το case στην paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 1/20/2018 at 8:05 PM, Billator said:

Έχεις ξεκινήσει να πρίζεις το μαγαζί; 4-5 μηνύματα δεν φτάνουν.

Ασχολήσου πρώτα λίγο μεσω tickets, θα βγεί άκρη πολύ πιο γρήγορα.
Ή πάρε τηλέφωνο για να κάνεις appeal το case στην paypal.

Σημερα ξεκιναω το πριξιμο.

 

Στο paypal ειναι ακομα χειροτεροι. Μετα απο ενα προηχογραφημενο μηνυμα, χτυπαει 2 φορες και κλεινουν τη γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μετά από 2 tickets στο gearbest με πολύ γκρίνια (σε σχετικά ευγενικό τόνο) και με επικοινωνία και με dhl.de μου ξαναέστειλαν την παραγγελία χωρίς να χρεωθώ κάτι και 8 μέρες μετα σήμερα παρέλαβα.  Εννοείται ότι η 1η αποστολή είναι ακόμα κάπου στην Γερμανία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, TAKE5 said:

Τελικά μετά από 2 tickets στο gearbest με πολύ γκρίνια (σε σχετικά ευγενικό τόνο) και με επικοινωνία και με dhl.de μου ξαναέστειλαν την παραγγελία χωρίς να χρεωθώ κάτι και 8 μέρες μετα σήμερα παρέλαβα.  Εννοείται ότι η 1η αποστολή είναι ακόμα κάπου στην Γερμανία 

Ειχες βάλει insurance;

Μεσω ticket θα μου διναν 170€ απο τα 275. Τελικά καταφερα και  μίλησα με το paypal και σημερα έγινε η επιστροφη ΟΛΟΥ του ποσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, konstantinos.. είπε

Ειχες βάλει insurance;

Μεσω ticket θα μου διναν 170€ απο τα 275. Τελικά καταφερα και  μίλησα με το paypal και σημερα έγινε η επιστροφη ΟΛΟΥ του ποσου.

Δώσε λιγο παραπάνω feedback για το δευτερο. Ηταν η περιπτωση που αρχικά το paypal την εβγαλε υπερ του gearbest και ειχες ξεκινησει topic στο paypal; Τελικά μιλησες τηλεφωνικά και στο άλλαξαν; Με την τραπεζα τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, isay said:

Δώσε λιγο παραπάνω feedback για το δευτερο. Ηταν η περιπτωση που αρχικά το paypal την εβγαλε υπερ του gearbest και ειχες ξεκινησει topic στο paypal; Τελικά μιλησες τηλεφωνικά και στο άλλαξαν; Με την τραπεζα τι έγινε;

Ναι ετσι έγινε. Αρχικα το paypal μεσω του dispute δε με δικαιωσε, μετα εκανα το dispute μεσω της τραπεζας αλλα αυτο θελει 30-40 εργασιμες για να ολοκληρωθει, αλλα καταφερα μετα απο 2-3 μερες να μιλησω με το paypal  τηλεφωνικα μεσω skype, γιατι ειναι πολυ φτηνη η κλήση. Αυτος απο το paypal ειδε οτι είχα κανει και μεσω της τραπεζας dispute. Οταν ειδε την υποθεση το πρωτο πραγμα που ειπε ειναι οτι υπαρχει tracking number. Πρεπει να εχουν σα δεδομενο οτι αν υπαρχει tracking number διαικωνουν το καταστημα. Του ειπα οτι το ξερω αλλα οτι το πακετο εχει χαθει και οτι εχω επικοινωνησει και με τη μεταφορικη και οτι εχω αποδειξεις να τους στειλω. Μου ειπε οκ, θα ξεκινησουμε τη διαδικασια για το refund. Eστειλε mail και στη τραπεζα. Μετα απο 2-3 μερες το gearbest με ρωτησε στο ticket που ειχα ανοιξει πως θελω να γινει το refund.

Αν θες καμια παραπανω διευκρινιση ρωτα!

Επεξ/σία από konstantinos..
διορθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα. Παρήγγειλα από gearbest μια σκούπα ρομπότ με αποστολή από Γερμανία 1 Ιανουαρίου κι ακόμα δεν έχει φύγει απ' αυτούς. Καθυστερούν τόσο να στείλουν τις παραγγελίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...