Προς το περιεχόμενο

Ανάκληση του Galaxy Note 7 από τη Samsung μετά από αναφορές εκρήξεων κατά τη φόρτιση [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σε ρωτήσω κατι? Επειδη ολα αυτα που γράφεις δειχνουν απόλυτα σαν να είναι κάποιος κανόνας, καλό ειναι να γράψεις και την εξαιρεση που ειναι, να έχεις το κινητο στο αυτί την ώρα που φορτίζει,δεν συμφωνείς?

Kαι ναι και οχι. Δεν παιζει να εχεις το κινητο στο χερι με την μπαταρια να ειναι καπου στους 100-120 βαθμους. Εννοω, θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα την ωρα που παθαινεις εγκαυμα. Δεν προσπαθω να δικαιολογησω ξαναλεω, προφανως και ειναι πατατα ολκης, απλα ειναι λιγο δυσκολο να παθεις κατι. Αλλωστε απτα 35 ατομα, αποσο γνωριζουμε κανιες δεν επαθε τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί τόσο χολή... στα 2.500.000 κινητά που κυκλοφόρησαν είχαν μέχρι σήμερα πρόβλημα τα 40....Δηλαδή το 0,0016%. Οκ Συμφωνώ οτι το πρόβλημα είναι σοβαρό δεν είναι κάτι απλό όμως ας μην μεγαλοποιούμε τα πάντα χωρίς λόγο...Που δηλαδή να λέγανε οτι "οφείλεται σε λάθος χρήση" και να μην αναλαμβάνανε τις ευθύνες τους χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που ξέρετε ότι αύριο-μεθαύριο η τους επόμενους μήνες δε παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα αλλα 1500 κινητά ?

 

Ευτυχώς δεν έπαιζε κάποιο παιδάκι διπλα σε αυτά τα κινητά την ώρα της έκρηξης.
Εκεί να δεις δράματα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ γιατί τόσο χολή... στα 2.500.000 κινητά που κυκλοφόρησαν είχαν μέχρι σήμερα πρόβλημα τα 40....Δηλαδή το 0,0016%. Οκ Συμφωνώ οτι το πρόβλημα είναι σοβαρό δεν είναι κάτι απλό όμως ας μην μεγαλοποιούμε τα πάντα χωρίς λόγο...Που δηλαδή να λέγανε οτι "οφείλεται σε λάθος χρήση" και να μην αναλαμβάνανε τις ευθύνες τους χαχα

Τα υπόλοιπα δεν πρόλαβαν γιατί τα απέσυραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν είναι η χρονιά της Samsung. Και χαίρομαι ιδιαίτερα γι αυτό (μιας και παραδέχομαι ότι είμαι Samsung hater). Πρώτα να χάνει η ναυαρχίδα της σε τεστ ταχύτητας από ενός χρόνου συσκευή (που παλιότερα εκείνη προμόταρε αυτού του τύπου τα τεστ ταχύτητας, φτάνοντας στο σημείο μέχρι και να κλέβει σε αυτά) και έπειτα... να παίρνουν φώκο οι συσκευές.

 

Και ναι, μπορεί να μην κάνει μπαμ ενώ το χρησιμοποιείς, αλλά δε θα μου άρεσε καθόλου ν' αρπάξει φωτιά η συσκευή μου το βράδυ ενώ φορτίζει δίπλα στο κεφάλι μου, στο κομοδίνο πάνω σε περιοδικά, ενώ εγώ κοιμάμαι του καλού καιρού. Το λες και επικίνδυνο, ε;

 

Κατά τ' άλλα βλέπω κι εγώ μια τάση να "δικαιολογούν" οι χρήστες την εταιρεία σε ένα τόσο σοβαρό θέμα (!!!) με ατάκες του στυλ "εντάξει, δεν είναι και πολύ μεγάλο ποσοστό". Αλλά άμα... ξεφλούδιζε το χρώμα στο ίδιο ποσοστό συσκευών καμιάς άλλης εταιρείας (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) θα είμασταν κάπου στις 50 σελίδες, ενώ το #scuffgate θα ήταν trending στο Twitter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και που ξέρετε ότι αύριο-μεθαύριο η τους επόμενους μήνες δε παρουσίαζε το ίδιο πρόβλημα αλλα 1500 κινητά ?

 

Ευτυχώς δεν έπαιζε κάποιο παιδάκι διπλα σε αυτά τα κινητά την ώρα της έκρηξης.
Εκεί να δεις δράματα.

 

Ξερεις γιατι δεν επαιζε κανα παιδακι την ωρα της εκρηξης εκει γυρω? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΚΡΗΞΗ!!! Ημαρτον με τις αρλουμπες

Τα υπόλοιπα δεν πρόλαβαν γιατί τα απέσυραν.

Ξερεις κατι που δεν ξερουμε? Αν ναι, πεστο

Κατά τ' άλλα βλέπω κι εγώ μια τάση να "δικαιολογούν" οι χρήστες την εταιρεία σε ένα τόσο σοβαρό θέμα (!!!) με ατάκες του στυλ "εντάξει, δεν είναι και πολύ μεγάλο ποσοστό". Αλλά άμα... ξεφλούδιζε το χρώμα στο ίδιο ποσοστό συσκευών καμιάς άλλης εταιρείας (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) θα είμασταν κάπου στις 50 σελίδες, ενώ το #scuffgate θα ήταν trending στο Twitter.

Πρωτον, ειμαστε ηδη στις 13 σελιδες απο χτες. Το νημα με το itouch disease ειχε 15 σελιδες σε 6 μερες. Αρα, οχι, εισαι λαθος. Εχουμε περισσοτερα posts εδω παρα  στα προβληματα του iPhone. Περαν τουτου, δεν βλεπω ουτε 1 (ΕΝΑ) post που να δικαιολογει. Γεγονοτα αναφερουμε. Αν η επισημανση των γεγονοτων, του τι ακριβως συνεβει, και οχι του τι θα ηθελες ή τι νομιζεις οτι συνεβη ονομαζεται δικαιολογηση τοτε δηλωνω ενοχος.

 

 

Ενα κατεβατο εγραψες, μεσα στη χολη σου δεν επιασες ουτε 1 σωστο. Μεταξεταστεος και αυριο με τον κηδεμονα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον, ειμαστε ηδη στις 13 σελιδες απο χτες. Το νημα με το itouch disease ειχε 15 σελιδες σε 6 μερες. Αρα, οχι, εισαι λαθος. Εχουμε περισσοτερα posts εδω παρα  στα προβληματα του iPhone. Περαν τουτου, δεν βλεπω ουτε 1 (ΕΝΑ) post που να δικαιολογει. Γεγονοτα αναφερουμε. Αν η επισημανση των γεγονοτων, του τι ακριβως συνεβει, και οχι του τι θα ηθελες ή τι νομιζεις οτι συνεβη ονομαζεται δικαιολογηση τοτε δηλωνω ενοχος.

 

Λες και είναι το ίδιο πράγμα το να χαλάει η απόκριση της οθόνης με το να παίρνει φωτιά η συσκευή... τι μου συγκρίνεις κι εσύ; Που, σημειωτέον, στο παρελθόν έχει ξαναεμφανιστεί ακριβώς το ίδιο θέμα με τη σειρά Galaxy - δε θυμάμαι όμως με ποιο μοντέλο απ' όλα. Η εταιρεία πάσχει στο QC στην προσπάθειά της να μειώσει το κόστος παραγωγής κι αυτό βγάζει μάτι. Και δυστυχώς αυτό "χτυπάει" σε θέμα που βάζει σε άμεσο κίνδυνο τους χρήστες, ακόμα και για θάνατο.

 

Όσο για το post που λες ότι δε βρίσκεις, στην ίδια σελίδα διάβασα ότι "μην μεγαλοποιούμε τα πράγματα χωρίς λόγο" και "βγάζουμε χολή" για ένα πρόβλημα που είναι στο 0,0016% των συσκευών (post #186). Αν αυτό δε σου φαίνεται σαν υποστήριξη προς τη Sammy και μάλιστα σε ένα πρόβλημα το οποίο δυνητικά μπορεί να σκοτώσει κόσμο, δε ξέρω τι θα σου φανεί σαν τέτοιο. Για τον συγκεκριμένο χρήστη που το έγραψε τι να πω, μάλλον περιμένει να κάνει πυρηνική έκρηξη το Galaxy και να "φάει" μερικές γενιές λάχανο για να το θεωρήσει σημαντικό.

 

Να ψάξω άλλες σελίδες βαριέμαι, αλλά στάνταρ θα έβρισκα κι άλλα κορεατο-πρόβατα αν το εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις γιατι δεν επαιζε κανα παιδακι την ωρα της εκρηξης εκει γυρω? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΚΡΗΞΗ!!! Ημαρτον με τις αρλουμπες

 

Ηρέμησε και όλα θα πάνε καλά

 

Απλώς σκάσανε τα κινητά σα μια φούσκα...paf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...