Προς το περιεχόμενο

Ανάκληση του Galaxy Note 7 από τη Samsung μετά από αναφορές εκρήξεων κατά τη φόρτιση [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 μπαταρίες του note 7 εκρήκτικαν επίτηδες από 35 συνεννοημένα μεταξύ τους άτομα που απλά ήθελαν να κάνουν σαμποτάζ στην Samsung.End of story.

Εγω samsung κινητό έχω και πάντα samsung θα συνεχίζω να αγοράζω

 

Κότσο την πιάσανε τη Samsung και ανακάλεσε 2,5 εκ. συσκευές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σιγα μη παει ο συνηδειτοποιημενος αγοραστης s7 / note να παρει iPhone. 

To βασικοτερο ξεχασες, το πιο κλειδωμενο os και store στον κοσμο. Nα μην πω τωρα για contacts, standby screen, keyboards, google photos κλπα. 

Βασικα για τους πιο power users, υπαρχουν πλεον πολυ περισσοτερα tweaks σε ios μερια παρα σε android. Περα απο τα βασικα για Theming, δεν εχει κατι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ναι και οχι. Δεν παιζει να εχεις το κινητο στο χερι με την μπαταρια να ειναι καπου στους 100-120 βαθμους. Εννοω, θα καταλαβεις οτι κατι δεν παει καλα την ωρα που παθαινεις εγκαυμα. Δεν προσπαθω να δικαιολογησω ξαναλεω, προφανως και ειναι πατατα ολκης, απλα ειναι λιγο δυσκολο να παθεις κατι. Αλλωστε απτα 35 ατομα, αποσο γνωριζουμε κανιες δεν επαθε τ

Εγω αν ειχα κατι τοσο ακριβο και εκανε τετοια ιστορία , θα ξενερωνα με την ζωή μου,που και αυτο ειναι κατι οχι τοσο επικινδυνο οσο το εγκαυμα αλλα αρκετο για να πάθω ενα μικρο ψυχολογικό σοκ. Νομιζω δεν εκαναν τυχαία την ανάκληση και οποιαδηποτε σοβαρή εταιρεια θα το εκανε.

Ενταξει δεν θα σχολιασω τον καθε πικραμένο που περιμενε πως και πως το note 7 για να έχει να λεει απεναντι στο iphone 7, αλλα ποιος μου λεει οτι και τo iphone 7 δεν θα έχει αναλογα προβλήματα αφου εχει καποια εξαρτηματα της Samsung? Οποτε αυτοι που ασχολουνται με iphone και γενικα εχουν για κινητο τηλεφωνο κατι τοσο ακριβό ,ειτε ειναι Apple,Samsung,κτλ. να κρατανε μικρο καλάθι....

Ποτε δεν καταλαβα,ακομα απο εποχες Nokia, γιατι ο κοσμος δινει τοση σημασια στο να εχει κατι τοσο ακριβο για κινητό και να αναγκαστικα να δενεται τοσο πολυ μαζι του.Εχει γινει προεκταση ,για μερικους, του μερος του οργανου ,το οποιο τους λειπει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι το s7 edge μαζί με το gear s2 ήταν οι τελευταίες συσκευές που αγορασα από τη Samsung. Τα ξεφορτωνομαι με το νέο iPhone & apple watch και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τη Samsung τηλεόραση την ξεφορτώθηκα εδώ και 2 χρόνια και ειμαι επίσης χαρούμενος. :)

Για τις τηλεοράσεις συμφωνώ.Οι πιο πολλές είναι με bugs.Εμένα όλες οι οθόνες και οι τηλεοράσεις είναι LG,αλλά χμμμ λες τώρα που συνέβει αυτό να στραφω και στην LG και για κινητό?Πάντως iphone δύσκολα θα έπαιρνα γιατί είναι πανάκριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αναφορές για ίδια περίπτωση με Samsung Edge 7!
Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα στον σχεδιασμό (μάλλον με τη γρήγορη φόρτιση) και η Samsung μένει πίσω 2-3 χρόνια τεχνολογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τηλεοράσεις συμφωνώ.Οι πιο πολλές είναι με bugs.Εμένα όλες οι οθόνες και οι τηλεοράσεις είναι LG,αλλά χμμμ λες τώρα που συνέβει αυτό να στραφω και στην LG και για κινητό?Πάντως iphone δύσκολα θα έπαιρνα γιατί είναι πανάκριβα

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για τις τηλεοράσεις συμφωνώ.Οι πιο πολλές είναι με bugs.Εμένα όλες οι οθόνες και οι τηλεοράσεις είναι LG,αλλά χμμμ λες τώρα που συνέβει αυτό να στραφω και στην LG και για κινητό?Πάντως iphone δύσκολα θα έπαιρνα γιατί είναι πανάκριβα

 

Ε και το note 7 δεν το λες και φθηνό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εφαγε η βιασυνη να βγαλουν note7 πριν το iphone7 (πηδηξαν το νοτε6....)  και ξεφτιλιστηκαν οσο δε παει....

μην ακουω ανακλησαν και δικαιολογουνται.......υποχρεωθηκαν για να μην βρουν κανα μπελα και τα μαζευουν..... κριμα εκει που λεγαμε οτι θα κλεισει η apple βλεπω να βουλιαζει η sam.....\χαχχαχχαχα

ΠΕΣΤΑ  φίλε ,οταν το φορτίσουν το βράδι και πάρει φωτιά το σπίτι και καούν όλοι ,έλατε  μετά να μου υποστηρίξετε  τις κορεάτικες εταιρείες λες και έχετε μετοχές εκεί ....  γιαυτό είμαστε σε μνημόνια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

One of the newest features of the new galaxy note 7 is the ability to explode, but apparently that feature is still in beta and Samsung didn’t mean to release it in such wide scale, so they recalling all the galaxy note 7, see the link on the description and find out how you can sent yours back and get disarmed

 

You-tube - xdadeverlopers

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αναφορές για ίδια περίπτωση με Samsung Edge 7!

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα στον σχεδιασμό (μάλλον με τη γρήγορη φόρτιση) και η Samsung μένει πίσω 2-3 χρόνια τεχνολογικά...

Μη σου πω για ολη την σειρα Galaxy απο το S3 και μένει πίσω τεχνολογικά 6-7 χρόνια

50439775.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ προχώ λέμε σαν συσκευή...Η ανάφλεξη-ανατίναξη κινητού είναι μέσα στα χαρακτηριστικά του Note 7...λειτουργία αυτοκαταστροφής μηνύματος ON ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πιο αναλυτικα δεν γινεται για το προβλημα αυτο

 

[...]

Ωραίο, απλό και κατατοπιστικό βίντεο. Δεν είμαι τεχνικός για να ξέρω εάν τα λέει σωστά αλλά μου ακούγεται αρκετά πειστική η εξήγηση που δίνει. Το οποίο σημαίνει ότι πιθανότατα πρόκειται για ένα hardware πρόβλημα όχι στην μπαταρία αυτή καθ'εαυτή αλλά σε κάποιο κύκλωμα υπερφόρτωσης. 

 

Μάλλον ένα quality control τμήμα της Samsung θα βρεθεί σύσσωμο στον πάτο κάποιου ωκεανού... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...