Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με σημα σε iphone 5s


saxaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας. Θελω μια βοηθεια, αλλαξα στο iphone 5s πριν 5 μερες το home button. Το ανοιξα ρυθμισα ημερομηνια και ωρα και επιασα σημα, υστερα απο τρεις μερες ξαφνικα μου γραφει αναζητηση, το κλεινω το ανοιγω, βγαζω και ξανα βαζω την καρτα sim και καμια ανταποκριση. Δεν διαβαζει καν τη sim, ουτε Pin μου ζηταει και οταν παω στις κλησεις να καλεσω εναν αριθμο παταω την επαφη και δεν κανει τιποτα. Να σημειωσω πως εχει το 7.1.2 ios. Δεν εχει γινει ποτε ενημερωση. Τι μπορει να φταιει? ειναι απο το λογισμικο η φταιει η επαφη της sim? Ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα περιγράφεις φίλε μου δεν ''φαίνεται'' καθόλου η sim που σημαίνει ότι μπορεί να μην έχει τοποθετηθεί καλά στην υποδοχή ή να έχει χαλάσει η υποδοχή (αλλά μου φαίνεται δύσκολο αυτό καθώς το κουμπί που άλλαξες δεν παίζει κανένα ρόλο για το σήμα). Δοκίμασε αν έχεις και άλλη sim να είσαι πιο σίγουρος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω ακομα πως εχω δεν εχω μεσα την sim μου γραφει αναζητηση. Ειτε το ανοιξω με sim ειτε οχι το ιδιο. Εχω κανει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και τιποτα παλι


Έτσι όπως τα περιγράφεις φίλε μου δεν ''φαίνεται'' καθόλου η sim που σημαίνει ότι μπορεί να μην έχει τοποθετηθεί καλά στην υποδοχή ή να έχει χαλάσει η υποδοχή (αλλά μου φαίνεται δύσκολο αυτό καθώς το κουμπί που άλλαξες δεν παίζει κανένα ρόλο για το σήμα). Δοκίμασε αν έχεις και άλλη sim να είσαι πιο σίγουρος! 

 

Την συγκεκριμενη sim την εβαλα σε ενα windows phone και την "ειδε" κανονικα, μου ζητησε Pin και καλεσα χωρις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω ακομα πως εχω δεν εχω μεσα την sim μου γραφει αναζητηση. Ειτε το ανοιξω με sim ειτε οχι το ιδιο. Εχω κανει επαναφορα ρυθμισεων δικτυου και τιποτα παλι

 

Την συγκεκριμενη sim την εβαλα σε ενα windows phone και την "ειδε" κανονικα, μου ζητησε Pin και καλεσα χωρις προβλημα

Δοκίμασε στο iphone καμια άλλη sim να είσαι πιο σίγουρος επίσης αν μπορείς καθάρισε το sim slot!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πως να καθαρίσω το sim slot? Θα δοκιμάσω και με άλλη sim αύριο.

Με σπρει πεπιεσμένου αέρα από την κατάλληλη απόσταση. Αν και δε νομίζω να φταίει το sim slot γιατί ποιος αλλάζει τόσο συχνά κάρτες sim ώστε να μαζέψει σκόνες κτλ...  Δες μήπως ξέχασες κάποιο καλώδιο κεραίας και είναι στο αέρα και όχι στην logic board.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...