Προς το περιεχόμενο

Κάπως έτσι θα λειτουργεί η διπλή κάμερα στο iPhone 7 Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα παίρνεις βασικό μισθό, δεν χρειάζεσαι ναυαρχίδα, σου κάνει και τηλ. των 50Ε. Στην περίπτωση αυτή, καλύτερα να επικεντρωθείς στο "πώς θα βγάλω παραπάνω" κι όχι στο "πότε θα πάει το καινούριο τηλ. της Apple στα 100Ε".

εσύ που παίρνεις παραπάνω και μπορείς να πάρεις ναυαρχιδα δουλεύεις ποιο πολύ απο αυτόν με τον βασικό ?? και έχεις το προνόμιο να έχεις αυτό το κινητό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 230
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

 

68989.png

 

 

 

 

 

 

80555.png

 

 

Ή ο Anandtech άλλαξε τρόπο μέτρησης του Saturation Accuracy ή βγάζει νούμερα ανάλογα με το ποιά συσκευή παρουσιάζει. Γιατί δεν γίνεται στο δεύτερο πίνακα το καλύτερο saturation ever να έχει 1.32 και στον πρώτο πίνακα το καλύτερο saturation ever να έχει 1.1929. Busted, Anandtech. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ που παίρνεις παραπάνω και μπορείς να πάρεις ναυαρχιδα δουλεύεις ποιο πολύ απο αυτόν με τον βασικό ?? και έχεις το προνόμιο να έχεις αυτό το κινητό ?

Εγώ για παράδειγμα δουλεύω 8 ώρες την ημέρα μπορώ για παράδειγμα να το αγοράσω όταν λήξει το συμβόλαιο του SE μου. Μέχρι τότε δεν έχω λόγο να το κάνω γιατί θα είναι άσκοπα λεφτά κάθε μήνα. Ο καθένας έχει διαφορετικές θέσεις εργασίας, διαφορετικές μισθοδοσίες και διαφορετικά έξοδα. Δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους. Υπάρχει iPhone Με 480€(SE 64GB) υπάρχει και με 800€(το 7άρι που θα βγει 128GB) υπάρχουν και υπέροχες Android συσκευές για low budget - Nexus - Moto G3 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ που παίρνεις παραπάνω και μπορείς να πάρεις ναυαρχιδα δουλεύεις ποιο πολύ απο αυτόν με τον βασικό ?? και έχεις το προνόμιο να έχεις αυτό το κινητό ?

 

αυτη τωρα ειναι λογικη?

οτι να ναι. 

Οι επιλογες μας, καθοριζουν το ποιοι ειμαστε και τι κανουμε.

Για να πέρνει καλα χρηματα απο την δουλεια του, σημαινει οτι εκανε καποιες σωστες επιλογες και πηρε σωστες αποφασεις στην ζωη του, η έκανε καποιες θυσιες και μοχθησε για να φτασει να αμοιβειται καλά.

 

Απο ποτε ειναι αυτο κατακριτεο? Πχ ενας πολιτικος μηχανικος και ενας σερβιτορος, εχουν συνηθως την αντιστροφη αναλογια σε εργατοωρες και αμοιβη, αυτο τι σημαινει? οτι του πολιτικου μηχανικου η αμοιβη ειναι χαριστικη? προφανως και χρειαζεται μορφωση για να γινεις πολιτικος μηχανικος, χρειαζεται να κανεις καποιες θυσιες, συνηθως κανεις δεν σου χαριζει τπτ, ειδικα αυτες τις εποχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κάτοχος του iPhone 6s Plus και του S7 edge για αρκετά μεγάλο διάστημα και η διαφορά στα χρώματα ήταν απειροελάχιστη. Αντίθετα, υπήρχε διαφορά στο λευκό υπέρ του iPhone και διαφορά στις γωνίες θέασης και την αντίθεση υπέρ του S7. Συνολικά, εννοείται ότι προτιμώ την οθόνη του S7, αλλά σε καμία περίπτωση δε θα με χάλαγε να έχω σε λίγες μέρες ένα iPhone 7, το αντίθετο θα έλεγα (για άλλους λόγους που δεν αφορούν τις οθόνες).

 

Εστιάζω στο θέμα οθόνη και όχι ποιο κινητό είναι συνολικά καλύτερο. Αυτή είναι μια διαφορετική συζήτηση. Και εγώ λογικά θα πάρω κάποια στιγμή το iphone 7 , αλλά εις γνώση μου θα κάνω πολύ μεγάλη υποχώρηση στο θέμα της οθόνης. Πιθανώς να είμαι εγώ ιδιαίτερα απαιτητικός και άλλους να τους αφήνει αδιάφορους η ποιότητα της οθόνης.

Αν πάντως υπάρχουν πολλοί που δεν καταλαβαίνουν τις σημαντικές διαφορές μεταξύ των δύο display, τότε σίγουρα η Apple είναι σε καλό δρόμο και πιθανόν τα κέρδη της να αυξηθούν και άλλο  στους επόμενους μήνες. Και μόνο το γεγονός ότι γίνεται συζήτηση σύγκρισης των 2 οθονων είναι σημάδι προς αυτή την κατεύθυνση... γιατί στα μάτια μου είναι σα να συγκρίνουμε τον Α8 με τον Α10 και να αναρωτιόμαστε ποιος από τους 2 είναι καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κατι είδα για οθόνες... Όντως εξαιρετικές της Samsung. Το πρώτο (και μοναδικό :P ) που με ενθουσίασε στο A5

Και εσυ προδοτη ? Θα το πληρωσεις .

Το Α5   τι φαση σαν Α4 >?

 

Σημερα ειναι η μεγαλη μερα για την πιο επιδραστικη και καλογουστη  τεχνολογικη εταιρεια .Δεν βλεπω ομως κανενα banner   στο site  ,δεν θα εχουμε live αναμεταδοση ?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ προδοτη ? Θα το πληρωσεις .

Το Α5   τι φαση σαν Α4 >?

 

Σημερα ειναι η μεγαλη μερα για την πιο επιδραστικη και καλογουστη  τεχνολογικη εταιρεια .Δεν βλεπω ομως κανενα banner   στο site  ,δεν θα εχουμε live αναμεταδοση ?

Όποιος θέλει να το δει Live.

Μέσω του Link σε iOS, MacOS(Safari) / Windows (Edge) / Apple TV (υπάρχει ήδη ως κανάλι ενημερωμένο)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μηλομαμα τωρα πηρα το SE!
Ηθελα μικρο γιατι με βολευει τελικα (πρωην κατοχος 6ς πλας).
Και εσυ πας τωρα και το βγαζεις σε piano black?
Δε ντρεπεσαι καθολου?
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μηλομαμα τωρα πηρα το SE!

Ηθελα μικρο γιατι με βολευει τελικα (πρωην κατοχος 6ς πλας).

Και εσυ πας τωρα και το βγαζεις σε piano black?

Δε ντρεπεσαι καθολου?

 

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα όταν είδα τα Μάτ Black και Piano Black :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς απ' ότι διαβάζω το φόρουμ έχει μείνει λίγο στο 2012 όσον αφορά τα τεχνολογικά θέματα... 

 

"Οι OLED είναι πιο saturated από IPS αλλά πιο εντυπωσιακές", "το android laggάρει", "το iPhone είναι για πρόβατα, το android είναι για tech savvy users", "όποιος θέλει ποιοτικό κινητό παίρνει μόνο iPhone". 

 

Πιο εντυπωσιακή βέβαια είναι η διάρκεια αυτών των μύθων, όσο περνούν τα χρόνια παραμένουν αναλλοίωτοι... Για τεχνολογία μιλάμε παίδες, τίποτε δεν είναι δεδομένο και χαραγμένο σε πλάκες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς απ' ότι διαβάζω το φόρουμ έχει μείνει λίγο στο 2012 όσον αφορά τα τεχνολογικά θέματα... 

 

"Οι OLED είναι πιο saturated από IPS αλλά πιο εντυπωσιακές", "το android laggάρει", "το iPhone είναι για πρόβατα, το android είναι για tech savvy users", "όποιος θέλει ποιοτικό κινητό παίρνει μόνο iPhone". 

 

Πιο εντυπωσιακή βέβαια είναι η διάρκεια αυτών των μύθων, όσο περνούν τα χρόνια παραμένουν αναλλοίωτοι... Για τεχνολογία μιλάμε παίδες, τίποτε δεν είναι δεδομένο και χαραγμένο σε πλάκες. 

6a01287651dd4a970c0153922ce7a3970b-pi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε προσεξει οτι για ολες της διαρροες του 7 λειπει παντα επιμελος η μπροστα οψη ? 2 ερμηνιες .. 1 εχει μια εκπληξη 2. δεν αλλαζει τιποτα !

Η μπροστινή όψη των iPhone είχε πάντα το ίδιο Design, εκτός το 6 που είχε 2,5D Glass curves. Το 7 από ότι λένε θα έχει αντί για μηχανικό Home Button > Force Touch Home Button.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...