Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το LG V20, με Android 7.0 Nougat, τετραπλό DAC, διπλή οθόνη και κάμερα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο εγω βρισκω την δευτερη οθονη εντελως αχρηστο feature;

Αδιαφορο σχεδιαστικα αλλα γεματο απο χαρακτηριστικα

 

Οσο αδιάφορη τη βρίσκεις, αλλο τόσο εγω, και x2 τις edge οθόνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Οι edge δεν είναι το θέμα αν είναι υποκειμενικά αδιάφορες ή ενδιαφέρουσες

 

Αλλά ότι αντικειμενικά παραμορφώνουν την εικόνα, δε γίνεται να στη φορτώνουν με το ζόρι στο note (όπως σου φόρτωσαν και με το ζόρι τη μη αποσπώμενη μπαταρία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι πολύ χρήσιμο το dual screen set. Κάνει απίστευτα γρήγορο το multitasking.

Ναι και ελπίζω στο 7.0 λόγω λειτουργικού να δουλεύει με περισσότερες εφαρμογές από ότι δούλευε σε g3 και g4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι πως θα εξελιχθεί η πτώση της τιμής του γιατί σε αντίθεση με τη πλειονότητα των lg το v10 διατηρεί τιμή 400€ ένα χρόνο μετά

 

Από την άλλη σε σχέση με το χλιαρό g5 αυτό φαίνεται μια καλή αναβάθμιση για όσους έχουμε παλιότερα κινητά και θέλουμε να αλλάξουμε και έτσι κι αλλιώς θα έχει τη χαμηλότερη τιμή από τα περισσότερα high end (με εξαίρεση το g5 βέβαια που προβλεπω να το χαρίζουν)

 

Η εμφάνιση μέτρια αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας, από πλευράς κάμερα,οθονης ήχου είναι κορυφή , το θέμα της ram το αφήνω ασχολίαστο γιατί είναι ανούσιο να το συζητάμε.

 

πάντως μια μεγαλύτερη μπαταρία με χαλάει που δεν υπάρχει είναι η αλήθεια, αλλά φυσικά προτιμώ την αφαιρούμενη από κάθε ενσωματωμένη και χαίρομαι που εγκατέλειψαν τη χαζομαρα με το αφαιρούμενο κάτω μέρος και το ψευτο-unibody και έβαλαν το απλό καπάκι που είναι η καλύτερη επιλογή. Ας αφήσουμε τα "κοσμήματα" για αυτούς που θέλουν να δείχνονται με τα κινητά τους και ας προτιμήσουμε τις πιο πρακτικές λύσεις όσοι βλέπουμε τα κινητά σαν εργαλεία

 

Και ΕΥΤΥΧΩΣ εγκαταλείποντας και τον βλακωδη σχεδιασμό του g5 δεν έχουμε και αυτά τα ασυνήθιστα για την εταιρεία bezel και έχουμε άπειρη οθοναρα χωρίς παραμορφώσεις στις γωνιές και λοιπά gimmicks

όλα είναι σε λογικά πλαίσια, μονο η μπαταρία θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη αλλα και αυτό είναι σχετικό, αν βγάζει την μέρα με 4+ ώρες SOT είναι ok, το μονο που με χαλάει πολύ είναι η οθόνη.... βάλε ρε LG μια OLED....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού φτάσαμε να είναι selling point να κυκλοφορεί συσκευή με την πιο πρόσφατη εκδοση λογισμικού...

 

[κάτοχος V10 που ΔΕΝ θα πάει σε V20 αν η κάμερα δεν είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ καλυτερη στις βραδινές]

κάτοχος LG G4 και V10 και η κάμερα του G4 ήταν όντως καλύτερη στις νυχτερινές! Ελπίζω το V20 να το διόρθωσε, ειδικά με τη μπροστινή κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G2 Και πάλι G2 ...... Όσο κρατάει ακόμη η συσκευή μου καλύτερα για την ώρα να παραμένω σα θεατής τις εξελίξεις της LG . Πάντως σε βίντεο , Φωτογραφία αλλά ιδικά στο κομμάτι ήχου ( ιδικά για όσους ασχολούνται με Hiend ήχο ) το v20 θα έχει κάτι παραπάνω από το εξαιρετικό v10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά v είναι πιο καλοφτιαγμένη από τη σειρά g και έχει αναγκαστικά μεγαλύτερο κόστος, το θέμα όμως δεν είναι ποια θα είναι η αρχική τιμή αλλά ο ρυθμός με τον οποίο θα πέσει

 

Και δυστυχώς δε θα πέσει όπως το g5 που εκτός από το ότι είναι lg πέφτει κι επειδή δεν έχει ζήτηση

 

Το g4 είχαμε φτάσει Χριστούγεννα+ να πέσει κάτω απο τα 400€

 

Αν το δεις ψυχρά το g5 είναι ασυναγώνιστο με αυτη τη τιμή, αλλά το v20 θα έχει περισσότερη ζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό είναι κινητάρα ,,κανει εγγραφή βιντεο με HD Audio στα 24bit/192KHz + επιλογές Gain,Cutoff και Limiter.

 

Πραγματικά καιρός ήταν ένα κινητό με τέλεια ηχογράφηση !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μιας και δεν έχω καούρα με τον ήχο από ακουστικά και τη μουσική γενικότερα, θα ήθελα να φτάσει εδώ και η έκδοση χωρίς τα σούπερ ντούπερ dac και να είναι κάνα 100αρι φθηνότερη

 

τη καλή κάμερα για παράδειγμα τη θέλω, όλοι τη θέλουμε, αλλά ο ήχος προσθέτει πολύ στη τιμή και είναι άχρηστο για κάποιον μη audiophile ή κάτι τέτοιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...