Προς το περιεχόμενο

Νέο iPhone 7 Plus από την Apple με διπλή κύρια κάμερα!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο που αναγνωριζω στην apple ειναι την απολυτη ισορροπία μεταξυ software/hardware και φυσικα το αριστο marketing που εχει ωστε να πλασαρει τα προιοντα της με σκοπο το παντοτε αρμεγμα απο τα προβατα-πελατες της με τελευταιο αποκορυφωμα την καταργηση της θυρας minijack και ουσιαστικα εξαγκασμο της χρησης των δικο της ακουστικων/αξεσουαρ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή αλήθεια είναι για να λέγεται και πέρα από android + ios φανατικούς , το κινητό δείχνει να έχει ποιότητα κατασκευής και ωραία δυνατά χαρακτηριστικά. Προσωπικά τα στερεοφωνικα ηχεία και το γεγονός πως είναι αδιάβροχη ή συσκευή είναι δύο δυνατά χαρακτηριστικά.

 

Υ.Γ. Οι τιμές όπως πάντα απαγορευτικές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρεμουρα για το αν αναβαθμίσετε η όχι.. Σου αρέσει πάρτο και τέλος. Μήπως με τα 6ρια και 6s δε μπορειτε να ανεβάσετε φώτο στα σοσιαλ και ρωτάτε το ίδιο πράγμα συνέχεια.? Όποιος τα χει ας τα ακουμπήσει.

Κουκλί το μαύρο. Αλλά οπότε είχα μαύρες συσκευές έκλαιγα με τις γρατζουνιες.. Ζόρικο χρώμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρεμουρα για το αν αναβαθμίσετε η όχι.. Σου αρέσει πάρτο και τέλος. Μήπως με τα 6ρια και 6s δε μπορειτε να ανεβάσετε φώτο στα σοσιαλ και ρωτάτε το ίδιο πράγμα συνέχεια.? Όποιος τα χει ας τα ακουμπήσει.

Κουκλί το μαύρο. Αλλά οπότε είχα μαύρες συσκευές έκλαιγα με τις γρατζουνιες.. Ζόρικο χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρεμουρα για το αν αναβαθμίσετε η όχι.. Σου αρέσει πάρτο και τέλος. Μήπως με τα 6ρια και 6s δε μπορειτε να ανεβάσετε φώτο στα σοσιαλ και ρωτάτε το ίδιο πράγμα συνέχεια.? Όποιος τα χει ας τα ακουμπήσει.

Κουκλί το μαύρο. Αλλά οπότε είχα μαύρες συσκευές έκλαιγα με τις γρατζουνιες.. Ζόρικο χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να ακούσω όσους γέλαγαν δυνατά κάθε φορά που μιλούσαμε για Quad Core επεξεργαστές, που δεν έχουν κανένα λόγο υπαρξης, και που οι χαζοί κινέζοι βάζουν αβέρτα πυρήνες, ενώ τα τρου μέταλ κινητά τρέχουν με μισό πυρηνα στα 8GHz.

Αισθάνομαι ότι έχεις μπερδευτεί. Όσοι γέλαγαν, το έκαναν επειδή άκουγαν και διάβαζαν ότι 8core>1core (ή 2core), την ίδια στιγμή που τα benchmarks έδειχναν ακριβώς το αντίθετο. Μετά κωλοτούμπιαζαν λέγοντας ότι οκ, είναι χρήσιμοι για την αυτονομία κλπ

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο στον σχεδιασμό του, ωραία και τα νέα του χαρακτηριστικά αλλά δεν ξέρω βρε παιδιά ήθελα και άλλα περισσότερα ώστε να με κάνουν να αλλάξω το επίσης αγαπημένο μου 6plus..

Πιο γρήγορο, ναι δεν λέω αλλά πόσο περαγματικά θα καταλάβουμε την διαφορά του από το προηγούμενο ή το πιο προηγούμενό του;

Βελτίωση στην κάμερα, αυτό ίσως θα φανεί αμέσως, ωραίο και τα στερεο 2 νεα ηχεία αλλά πόσο μουσική ακούμε χωρίς ακουστικά;

Έχω ήδη χωρητικότητα στα 128 που είναι όντως τεράστια, τα 256 πάρα πολύ καλά δεν λέω και στα ίδια χρήματα που είχα αγοράσει εγώ τα 128.

Δεν ξέρω ήθελα να κάνει παπάδες για να το αλλάξω, νέες τεχνολογίες κτλ.. νιώθω οτι θα το αγοράσω και το μόνο που θα αλλάζει θα είναι η εμφάνιση του εξωτερικά άντε και στις φωτογραφίες με το ζουμ η διαφορά..

Επίσης το iOS10 δεν κάνει καμιά κραυγαλέα αλλαγή όπως είχε κάνει το 7 που είχε αλλάξει κυριολεκτικά όλο το μενού (από τα εικονίδια μέχρι τα χαρακτηριστικά)..

Πάει πολύ αργά το πράγμα και είναι εκνευριστικό...

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο θα πρέπει να κάνουν από εδώ και πέρα τα smartphones για να μας εξιτάρουν όπως παλιότερα..

Μια υπέροχη τεχνολογία που με είχε κάνει να εγκαταλείψω το 4s και να πάω στο 6plus (υπήρχε βέβαια και στο 5 αλλά δεν υπήρχαν τότε χρήματα :P ), ήταν το ξεκλείδωμα με το δαχτυλικό αποτύπωμα που ήταν πολύ ψαρωτικό και προχό χαρακτηριστικό και τεχνολογία...

 

Τέλος δηλώνω πολύ φαν του μηλόφωνου αλλά θέλω να με αφήσει με το στόμα ανοιχτό για να το αντικαταστήσω... Θα δώσω μια ευκαιρεία στο AppleWatch καθώς δεν είχα στο παρελθόν και το θεωρώ ένα έξυπνο και ωραίο "μικρόβιο" για να αρχίσει να ασχολείτε κανείς πιο σοβαρά με τα αθλήματα, το τρέξιμο, την ποδηλασία που ήδη λατρεύω, το περπάτημα, την υγεία του κτλ κτλ κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθάνομαι ότι έχεις μπερδευτεί. Όσοι γέλαγαν, το έκαναν επειδή άκουγαν και διάβαζαν ότι 8core>1core (ή 2core), την ίδια στιγμή που τα benchmarks έδειχναν ακριβώς το αντίθετο. Μετά κωλοτούμπιαζαν λέγοντας ότι οκ, είναι χρήσιμοι για την αυτονομία κλπ

Δε θεωρώ τα Benchmarks δείκτη των ικανοτήτων μιας συσκευής. Τα δυο λειτουργικά έχουν χαωτικές διαφορές στον τρόπο λειτουργίας για να κρίνουμε τις δυνατότητες του hardware "με ένα benchmark"

 

Εγώ μιλάω για αυτούς που δεν δοκίμασαν ποτέ να δουν ένα log της σωστής χρήσης πολλαπλών πυρήνων, απο συσκευές με kernel που τους εκμεταλλεύονται σωστά, για να καταλάβουν τι θα πεί 4 πυρήνες, και γιατι αυτοί οι 4 ή 8 πυρήνες είναι χωρισμένοι σε Clusters.

Και φυσικά γιατι είναι πράγματι πολύ χρήσιμοι, παρότι σε ωμές επιδόσεις, μπορεί να χάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο στον σχεδιασμό του, ωραία και τα νέα του χαρακτηριστικά αλλά δεν ξέρω βρε παιδιά ήθελα και άλλα περισσότερα ώστε να με κάνουν να αλλάξω το επίσης αγαπημένο μου 6plus..

Πιο γρήγορο, ναι δεν λέω αλλά πόσο περαγματικά θα καταλάβουμε την διαφορά του από το προηγούμενο ή το πιο προηγούμενό του;

Βελτίωση στην κάμερα, αυτό ίσως θα φανεί αμέσως, ωραίο και τα στερεο 2 νεα ηχεία αλλά πόσο μουσική ακούμε χωρίς ακουστικά;

Έχω ήδη χωρητικότητα στα 128 που είναι όντως τεράστια, τα 256 πάρα πολύ καλά δεν λέω και στα ίδια χρήματα που είχα αγοράσει εγώ τα 128.

Δεν ξέρω ήθελα να κάνει παπάδες για να το αλλάξω, νέες τεχνολογίες κτλ.. νιώθω οτι θα το αγοράσω και το μόνο που θα αλλάζει θα είναι η εμφάνιση του εξωτερικά άντε και στις φωτογραφίες με το ζουμ η διαφορά..

Επίσης το iOS10 δεν κάνει καμιά κραυγαλέα αλλαγή όπως είχε κάνει το 7 που είχε αλλάξει κυριολεκτικά όλο το μενού (από τα εικονίδια μέχρι τα χαρακτηριστικά)..

Πάει πολύ αργά το πράγμα και είναι εκνευριστικό...

Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο θα πρέπει να κάνουν από εδώ και πέρα τα smartphones για να μας εξιτάρουν όπως παλιότερα..

Μια υπέροχη τεχνολογία που με είχε κάνει να εγκαταλείψω το 4s και να πάω στο 6plus (υπήρχε βέβαια και στο 5 αλλά δεν υπήρχαν τότε χρήματα :P ), ήταν το ξεκλείδωμα με το δαχτυλικό αποτύπωμα που ήταν πολύ ψαρωτικό και προχό χαρακτηριστικό και τεχνολογία..

μα το θεμα ειναι οτι πλεον οτι και συσκευη να εχεις ειτε ios ειτε android ακομη και 3 ετων τηλεφωνο με καλα σπεκς την κανει τελεια την δουλεια του ο μεσος χρηστης. Τα λεφτα ειναι στην καμερα που και εκει πλεον φτανουν στο οριο να βγαζουν πολυ καλες φωτογραφιες. Πλεον και η apple εχει μπει στο κυνηγι των score αναγκαστικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το θεμα ειναι οτι πλεον οτι και συσκευη να εχεις ειτε ios ειτε android ακομη και 3 ετων τηλεφωνο με καλα σπεκς την κανει τελεια την δουλεια του ο μεσος χρηστης. Τα λεφτα ειναι στην καμερα που και εκει πλεον φτανουν στο οριο να βγαζουν πολυ καλες φωτογραφιες. Πλεον και η apple εχει μπει στο κυνηγι των score αναγκαστικα!!!

έλα ντε όμως που έχω dslr Nikon D3200 που κάνει παπάδες... είμαι περίπτωση μάλλον.. αυτός πάντως που δεν έχει καθόλου φωτογραφική ή έχει μέτριου επιπέδου, πιστεύω θα τρελαθεί περισσότερο με τα 12Mp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...