Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα δύο πρώτα ψηφία δεν δηλώνουν το ταχυδρομείο.

στο 17track ακόμα και αν δεν το βρίσκει, κάτω λέει σε ποια ταχυδομική αντιστοιχούν,

πχ στο δικό μου που τελειώνει σε CN, το δίνει china post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγιναν οι αποστολες των back orders, εν αναμονη ξανα για τις παραλαβες.

 

 

...αν και ισως θα ηταν καλυτερα μεχρι να αρχιζουν οι αναφορες για παραλαβες να κλειδωνουν τα "ληγμενα" θεματα Κινας ωστε να μην ειναι συνεχως ψηλα και γεμιζουν χωρις προσφορα την πρωτη σελιδα της ενοτητας.

 

add (ο πρωτος που θα παραλαβει & οταν, μου στελνει πμ για το εκαστοτε θεμα να το ξεκλειδωσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Πάρτε πακέτο και το POE που βγαίνει 1.80 μαζί με την κάμερα.

http://www.banggood.com/Power-Over-Ethernet-Passive-POE-Injector-Splitter-Kit-For-All-Devices-White-p-1009450.html

 

 

Κριμα και τζιφος, σημερα παρελαβα το καλωδιο που μας ειπε ο TS, αλλα ειναι λαθος καλωδιο η προταση του, δεν ταιριαζει.

 

Ειναι "industry standard 5.5mm x 2.1mm power plugs", οπως γραφει και στην περιγραφη, ενω η καμερα και το τροφοδοτικο της εχει γυρω στα 3mm x 1mm, πολυ πιο λεπτο. Καμια σχεση... :(

 

Υποψιν λοιπον οποιος το περιμενει, ας γνωριζει απο τωρα οτι δεν κανει, να προμηθευτει αλλο. 

 

post-83099-0-97025500-1475645854_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες τελικά παρέλαβα και εγώ την κάμερα.

Πρώτη φαπα δεν έχουν μέσα αλλά ούτε εξω από το κουτί το τροφοδοτικό.

Ψάξιμο στο ντουλάπι με τα γκατζετακια βρίσκω ένα με 2.0Α από φορτιστη ταμπλετ lenovo.

Την έβαλα στην πρίζα και με ένα βιντεακι ξεκίνησα ....

Στην αρχή έβαλα local login και αν κατάλαβα σωστά είναι για τοπικό δικτιο.Μια χαρά μέχρι εδώ καλή ανταπόκριση από την κάμερα σε περιστροφές και εικόνα.Ακομα και ή νυχτερινή είναι πάρα πολύ καλή τουλάχιστον στα λίγα μέτρα που δοκιμασα.

Cloud login μετά έβαλα κάτι κωδικούς (κάπου χάθηκα με το admin κλπ) μπήκα και μία δοκιμή που έκανα από το κινητό με 4g ήταν οκ.

Λέω τώρα μεταφορά στο μαγαζί αφού αυτός ήταν και ο σκοπός αγοράς της.

Reset ξανά cloud login και μέσα σε 15 λεπτά την είχα βάλει στο τοίχο.

Δύο πράγματα δεν μπόρεσα να βάλω σε λειτουργία και θέλω την βοήθεια σας.

Ένα την λειτουργία alarm που υποθέτω ότι σε περίπτωση κίνηση να με στέλνει κάποια ειδοποίηση στο κινητό (κάποια στιγμιαία καταγραφή)

Και τέλος την εφαρμογή για υπολογιστή.

Υπάρχει κάποια free εφαρμογή ώστε να έχουμε επιτήρηση από υπολογιστή παιδιά με κάποιες ειδοποιήσεις?

Να αναφερω οτι την είχα σύνδεση ασύρματα και μέχρι τώρα χωρίς κάρτα sd.

(Είναι υποχρεωτική ή sd για την λειτουργία alarm;)

 

Αυτήν την στιγμή την έχω σπίτι με δοκιμές στο μπαλκόνι αλλά δεν με κάνει την χάρη να συνδεθω μαζι της :( . Μία μου βγάζει μηνύματα ότι ή κάμερα είναι εκτός δικτύου ,άλλο ότι ή καμερα είναι σε άλλο λογαριασμό κλπ

Ααα όταν κάνουμε cloud login κρατάει μέσα τον κωδικό της κάμερας με αποτέλεσμα αν κάνουμε άλλον κωδικό να μην μπορούμε να την βάλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα χθες τις 2 καμερες.

Αρχικο cloud στησιμο της μιας, γρηγορο και ευκολο.

(Εχω μια καλη foscam απο παλια, που παιζει με dyndns και με την αλλαγη του ρουτερ, βαριεμαι να κανω το στησιμο ξανα.

Βολευουν οι cloud συνδεσεις τελικα, παρα τα μειονεκτηματα τους...)

 

Τεστ απο αλλο router/δικτυο και παιζει.

Οχι γρηγορη ανταποκριση απο εκει, παρολο που ειναι και οι 2 vdsl συνδεσεις (με τα απλα ρουτερ των παρόχων).

Θα τα ξαναδω ολα. Δεν εβαλα alarm και pc cms ακομη.

(

το cms απο την σελιδα της escam το δοκιμασατε?

https://drive.google.com/drive/folders/0B1CU4f6vhMK_UzVxUHp4SlRmYmM

εβαλα προηγουμενο φακελλο, γιατι εχει και τα αλλα προγραμματα μαζεμενα, που ισως ειναι χρησιμα σε καποιους

)

Στην συνεχεια περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για τα καλώδια POE, έκανα παραγγελίες και άλλες κάμερες την ίδια μέρα και δεν θυμόμουν για αυτές του θέματος ότι είναι στα 5V.

Αν κάποιος δεν τα θέλει και είναι στην διαδρομή μου (ΒΑ Αθήνα, και παραλία) ευχαρίστως να τα πάρω.

 

Ο ευκολότερος τρόπος που έχω βρει για POE: http://tech.firstpost.com/news-analysis/how-to-make-a-power-over-ethernet-poe-adapter-19818.html

 

 

Νεότερο CMS από αυτό που υπάρχει στο από πάνω drive δεν έχω βρει. (CMS_V3.1.0.4.T.20160218).  Το οποίο παίζει αρκετά καλά και μάλιστα με διάφορες κάμερες και DVR που το έχω σεταρισμένο.

Το μόνο που έχω θέμα είναι ότι δεν παίζει μερικές φορές αν το ανοίξεις σε δεύτερο μονιτορ αν το PC έχει 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για τα καλώδια POE, έκανα παραγγελίες και άλλες κάμερες την ίδια μέρα και δεν θυμόμουν για αυτές του θέματος ότι είναι στα 5V.

Αν κάποιος δεν τα θέλει και είναι στην διαδρομή μου (ΒΑ Αθήνα, και παραλία) ευχαρίστως να τα πάρω.

 

Ο ευκολότερος τρόπος που έχω βρει για POE: http://tech.firstpost.com/news-analysis/how-to-make-a-power-over-ethernet-poe-adapter-19818.html

 

 

Νεότερο CMS από αυτό που υπάρχει στο από πάνω drive δεν έχω βρει. (CMS_V3.1.0.4.T.20160218). Το οποίο παίζει αρκετά καλά και μάλιστα με διάφορες κάμερες και DVR που το έχω σεταρισμένο.

Το μόνο που έχω θέμα είναι ότι δεν παίζει μερικές φορές αν το ανοίξεις σε δεύτερο μονιτορ αν το PC έχει 2.

Για να παίξει το cms πρέπει ή κάμερες να είναι ενσύρματες ή γίνεται και ασύρματα;

Αν μπορείς φίλε να γράψεις ένα μίνι οδηγό για την λειτουργια του.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ, και μιας και ήταν η πρώτη μου επαφή με ip cameras παιδεύτηκα λίγο να καταλαβω τι γινεται αφού δεν είχε πουθενά οδηγίες. Πάντως κάποιος που λέει πιο πάνω ότι από firefox δεν μπαίνεις, εγώ μια χαρά τη βλέπω. Το cms καλό προγραμματάκι (ασύρματα την έχω συνδέσει) και το xmeye για το κινητό επίσης. Η κάμερα είναι πολύ καλή, και στο σκοτάδι έχει πολύ καθαρή εικόνα.Αυτά που ακόμα δεν έχω καταφέρει είναι όπως ο φίλος από πάνω το αλάρμ, αλλά δεν μπορώ επίσης να μπω μέσω του xmeye app στην κάμερα από άλλο δίκτυο. Από το site μπορώ, από την εφαρμογή όχι. Υπάρχει κάποια διαφορετική ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οδηγίες αυτές είναι άθλιες. Έπρεπε να γκουγκλάρω για να βρω ότι η κάμερα είναι στο 192.168.1.10:34567 το οποίο το χρειάζεσαι παντού αν θες να τη λειτουργήσεις! Ούτε καν πως να τη συνδέσεις σε δίκτυο δεν λέει. Όταν την ενεργοποίησα είχε φτιάξει δικό της δίκτυο που όμως δεν ήξερα το κλειδί! Γενικά θέλει αρκετή ενασχόληση για να βρει κάποιος πως δουλεύει, ακόμα και για να τη στήσει. Ένας οδηγός εδώ για τις βασικές λειτουργίες και το στήσιμο είμαι σίγουρος ότι θα βοηθούσε πολλούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οδηγίες αυτές είναι άθλιες. Έπρεπε να γκουγκλάρω για να βρω ότι η κάμερα είναι στο 192.168.1.10:34567 το οποίο το χρειάζεσαι παντού αν θες να τη λειτουργήσεις! ...

Παρεχει πολλους τροπους σεταρισματος, για πχ διαβεβαιωνω οτι ουδεποτε χρησιμοποιησα αυτην την ip, και την βλεπω κανονικα απο αλλο δικτυο. Γενικα, cloud λογαριασμος, σκαναρα το app, και μεσα απο το app, σκαναρα το barcode που ειναι σε αυτοκολλητο εξωτερικα στο κουτι και την βρηκε, εδωσα και το pass του ρουτερ για την καμερα. Ειμαι σιγουρος ομως, οτι υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι τροποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...