Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τι βρισίδι έριχνα χθες μέχρι τις 3 το ξημέρωμα σ' ολόκληρη την Κινεζία...

κ το insomnia το πήρε η μπόρα, του στιλ "Δεν πρόκειται να ξαναγοράσω καμιά π@π@ριά, επειδή το πρότεινε κάποιος παπαρς!" (σόρι papars, ατυχές λογοπαίγνιο πάνω στα νεύρα μου...)

 

Δεν άργησα πολύ να τη συνδέσω μέσω ethernet και cloud. Όμως δεν έλεγε με τίποτα να συνδεθεί μέσω wifi.
Σήμερα στην 50η (μπορεί) απόπειρα το πήρε απόφαση και συνδέθηκε και μέσω wifi.

 

Νομίζω πως στις οδηγίες για τη σύνδεση μέσω wifi λέει να πατήσεις το (re-)set παρατεταμένα (μπορεί, βέβαια, και να λέει "Μην το πατήσετε παρατεταμένα", όμως οι μεταφράσεις των Κινέζων στα αγγλικά έχουν πάντα ένα βαθμό πολυσημίας, βοηθάει κ η ποιητική διάθεση του google treanslate.

 

Πάντως το reset πρέπει να το πατήσεις στιγμιαία.

Μετά αποφάσισε να συνδεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στιγμιαίο πάτημα φίλε το κάνουμε όταν θέλουμε να κάνουμε αναζήτηση της κάμερας από το κινητο μας .Το παρατημενο πάτημα γίνεται για reset της κάμερα ώστε φύγουν οι ρυθμίσεις που είχαμε.

Τουλαχιστον έτσι νομίζω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς παρατεταμένα το reset,σ λέει σε αγγλικά (με κινεζική προφορα :P ) ότι γίνεται reset,περιμένεις λίγο και μετά είναι έτοιμη να την συνδέσεις.

 

Την πρώτη φορά τρομαξα γιατί μίλησε δυνατά και την είχα δίπλα μου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάς παρατεταμένα το reset,σ λέει σε αγγλικά (με κινεζική προφορα :P ) ότι γίνεται reset,περιμένεις λίγο και μετά είναι έτοιμη να την συνδέσεις.

 

Την πρώτη φορά τρομαξα γιατί μίλησε δυνατά και την είχα δίπλα μου !!

Νομίζω πως πατάς παρατεταμένα το reset μόνο για να κάνεις reset.

 

Πρέπει όμως να το πατήσεις απλώς στιγμιαία, να ακουστεί κάτι σαν "Ready to configure" ώστε να συνδεθεί στη συνέχεια μέσω wifi, πατώντας το αντίστοιχο κουμπί στο app.

 

Αν πατήσεις παρατεταμένα το reset, ναι, κάνει reset (λέει μάλιστα "Restore factory settings. Please don't power off") δεν μπορείς να τη συνδέσεις μέσω wifi, και φτου από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατεταμένο reset κάνει reset και περιμένεις λίγο.

 

Με απλό πάτημα και το αφήνεις επιτόπου λέει οπως το ειπες και μετά την αναγνωριζει το xmeye ώστε να συνδεθεί ώστε να δεις μέσω του app και να κάνεις τα δικά σου.

 

 

Μέχρι στιγμής οκ την έχω συνδέσει μέσω app και όλα καλά.

 

Το θέμα είναι όταν την σύνδεσω μέσω pc που θα θέλω να δω από εκτός σπιτιού εκεί τι κάνω; Αυτο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνεις στο xmeye μέσω ΙΕ σου λέει να κατεβάσεις το active x και μετα κανεις login με τους κωδικούς του cloud login που πρέπει να έχεις κανει εγγραφή μεσα απο την εφαρμογη του κινητού σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα

δεν ξερω αν η συγκεκριμενη ειναι ιδια με αυτες που εχω εγω (στο σχημα ειναι ιδια δεν γραφει escam ομως) δουλευει με ενα δικο της προγραμμα YYP2P λεγεται και δουλευει αψογα και ειδοποιησεις και μαιλ και ταχυτητα και σκοταδι και ολα τελεια.

Μονο απο κομπιουτερ εχω καποια θεμα το οποιο ποτε δεν καταλαβα γιατι απο καποια κομπιουτερ δουλευει και απο αλλα οχι φταινε τα windows φταιει ο παροχος δεν καταλαβα ασχοληθηκα 2-3 μερες δεν εβγαλα ακρη δεν με ενδιεφερε και ιδιατερα αλλα απο κινητα ταμπλετ android ios ολα αψογα.

νομιζω οτι πανω στην ιδια λογικη θα ειναι και αυτη η διαφορα σε αυτες που εχω εγω ειναι νομιζω στη καμερα γιατι ειχε 2 τιμες με καμερα sony η μια και μια πιο φτηνη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, το θεμα στο security, ειναι να μπορεις να την "οπλιζεις" εκτος του χωρου της, μεσω ιντερνετ, ειτε απο κινητοεφαρμογη, ειτε Η/Υ, οπως πχ στις κλασσικες foscam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...