Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω εγώ κάτι

 

Συνδέεται ή κάμερα με την εφαρμογή και μπαίνω από το κινητό και βλέπω όλα οκ

 

Γιατί ανάβει ή φωτεινότητα από μόνη της στο κινητό μου στο φουλ μόλις μπω στο xmeye; Γίνεται να το απενεργοποίησω κάπως αυτό; Υπάρχει καμία ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 382
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα.

Έχω εγκαταστήσει δυο κάμερες σε δυο σπίτια.

Τις εγκατέστησα σχετικά εύκολα με το κινητό μου και μπορώ να τις βλέπω με την εφαρμογή adroid XMEye.

Επίσης εγκατέστησα στο laptop το πρόγραμμα VMS (αλλά και το CMS).

Τώρα που είμαι στο δεύτερο σπίτι, ενώ με το κινητό βλέπω και τις δύο κάμερες, με το VMS βλέπω μόνο την κάμερα του σπιτιού που είμαι.

Μπήκα και στο CMS και τα ίδια.

Πώς μπορώ να ρυθμίσω το VMS ώστε να βλέπει και τις δυο κάμερες;

 

Δεν είναι πολύ σχετικός, έριξα μια ματιά σε διάφορα άρθρα, διάβασα και κάτι για στατική διεύθυνση IP, αλλά δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω.

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει!

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η γνώμη σας για το συγκεκριμένο σύστημα παρακολούθησης εσωτερικού/εξωτερικού χώρου; Βλέπω είναι πολύ καινούργιο και plug & play http://www.geekbuying.com/item/ESCAM-WNK403-4CH-WiFi-IP-Cameras-and-1CH-WiFi-NVR-371463.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ή διάφορα μεταξύ προγράμματος cms και το cms ποια είναι?

Πολύ καλό και απλό είναι μέσα από την σελίδα XMEye με τους κωδικούς από το cloud να βλέπουμε την κάμερα και να την χειριστούμε.

Όλα καλά μέχρι εδώ αλλά όμως την λειτουργία alarm να δω ποιος θα την βάλει μπροστά... :)

Για την κάρτα sd που ρώτησε και ο φίλος είναι για να γράφει όταν το θέλουμε βιντεο-φωτο και με την λειτουργία alarm.

Αν δεν βάλουμε γίνεται αυτόματα αποθήκευση αρχειων στην συσκευή που χρησιμοποιούμε εκείνη την στιγμή?

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει καποιες ρυθμισεις για να δουλεψει το Alarm, οι οποιες γινονται ευκολοτερα απο το CMS απο τον υπολογιστη.

Μετα απο το XMEye επισης μπορεις να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις.

Το συζηταγαμε λιγο εδω

http://www.insomnia.gr/topic/610738-wireless-ip-camera-%CF%83%CF%80%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BF%CF%8D/page-2

 

Δεν ειμαι σπιτι τωρα να δω ακριβως πως ηταν, αλλα αν δισκολευτεις θα μπω το βραδυ να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ.. 

post-228004-0-99836200-1476099021_thumb.jpg

 

Ερώτηση το ηχείο της πως το χαμηλώνουμε ? ακούγεται ένα χαμηλό χχχχχχχχχχχχχχ

 

PS: Όντως το καλώδιο δεν κάνει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο μοντέλο της εν λόγω κάμερας είναι διαθέσιμο απο το zedashop για 36,02€.
Μόλις το παρήγγειλα και το περιμένω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο μοντέλο της εν λόγω κάμερας είναι διαθέσιμο απο το zedashop για 36,02€.

Μόλις το παρήγγειλα και το περιμένω!

 

Δεν νομιζω να ειναι το επομενο μοντελο, απλα αλλο μοντελο.

Αυτην εχω και η μονη διαφορα με αυτη του θεματος απ'οτι εχω βρει ειναι η εμφανιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι; Εγω νόμιζα επειδή λεει 002 είναι το επόμενο μοντέλο! :P

 

Μιας και την έχεις ηδη εσυ, καλή βγήκε;;

 

Ναι, δεν εχω παραπονο.

Σχετικα καλη εικονα, ακομα και στο σκοταδι. Την εχω στο σαλονι και αν λειπω για καιρο την βαζω να μου στελνει email με φωτογραφια αν δει κινηση. Για τη δουλεια που την ηθελα, μια χαρα βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλαμε για την QF001 που ηταν σε προσφορα στα 18 ευρω. Μην κανετε ποστς που μιλανε για αλλο μοντελο σαν να μιλουν για του θεματος για οποιον δεν διαβαζει ολη την κουβεντα. (ειτε εχει καποια διαφορά ειτε οχι οπως λενε πολλοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ.  Αυτές έχουν μια διαφορά με τις παλαιότερες που είχα.  Αυτές έχουν φωνή.  Το λογισμικό (και firmware) βλέπω είναι το ίδιο άρα κάπου υπάρχει διαφορά στο hw.

Ίσως οι παλαιές δεν είχαν μεγάφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...