Προς το περιεχόμενο

To iPhone 7 Plus διαθέτει 3GB RAM και είναι ταχύτερο από το iPad Pro σύμφωνα με το GeekBench


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1200 πάντως δε θα δώσει κανένας αυτό να το ξέρεις

οι περισσότεροι τη μικρή χωρητικότητα θα πάρουμε.

και πως κανεται ετσι πιο ακριβά ειναι α σαμσουνγκ τη πρώτη μέρα .

επίσης αυτό που λέτε το ίδιο τηλέφωνο κάθε χρόνο απορω πως το λέτε επειδή οι δυνατοτηες μένουν ίδιες ;

δλδ στα σαμσουνγκ τη άλλαξε , δεν παίρνουν καν αναβαθμίσεις για να αλλάξει και κάτι :D

και μην ακούσω για την edge αν υπάρχει έστω ένας να την χρησιμοποιεί όπως πρέπει και όχι για "μόστρα"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ σοβαρά τώρα, το πιστεύεις αυτό που λες; άκου εκεί, δεν έχει διαφήμισης το android... το μεγαλύτερο ανέκδοτο της ημέρας!

Σαφώς και έχει...της π@@τανας γίνεται.... αλλά βάζεις ένα AdAway π.χ. και τέλος από παντού.... από apps , από browsers , απ' όλο το σύμπαν....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαίνεται οτι τα σχόλια σε ενα ποστ της apple απο τα fanboys είναι επιστημονικά τεκμηριωμένα...Ο αλλος λέει με τέτοια κάμερα (ίδια mp μικρές αλλαγές στη διαχείρηση λόγο δεύτερης), τέτοια οθόνη(τι να πώ τώρα, 1080p μονο στο plus μοντέλο) και τέτοιο επεξεργαστή(Καλα αυτό που το πάς, 2 πύρηνός με άλλους 2 για εξοικονόμηση και όλοι νομίζουν οτι θα κάνουν multicore rendering), τα χρειαζόταν τα 3 γίγα ραμ. Τι να σου πω ρε αδερφε, εγω εβλεπα οτι στο multitasking τα διαχειριζόταν όλα τέλεια το iphone, και είμαι απο το αλλο στρατόπεδο, αλλα κάπως πρέπει δικαιολογίσουν το 1000αρι που θα σκάσεται και ετσι αντι για μια OLED οθώνη, διαλεξαν να βάλουν ενα παραπάνω γιγα ραμ και να αφαιρέσουν το headphone jack που δεν πείραζε κανέναν. Ολα καλα, υποστηρίζω τις επιδώσεις αλλα να λέμε τα συκα, σύκα, και την σκάφη, σκάφη. Thank you :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει ram, το αγοραζετε γιατι δεν την χρειαζεται

 

βαζουν ram παλι το αγοραζετε γιατι τωρα ξαφνικα την χρειαζεται

 

κατανταει γραφικο :D

 η περισσοτερη ραμ μπηκε στο plus μονο λογω καμερας. B)

το 7 επειδη ειναι τουμπανο απο μονο του παιρνει μονο 2... τιι?? εσεις πηγατε στα 6 με το 1+3?? πφφφ αντε να τα εκατοστησετε, για να τρωει πιο πολυ μπαταρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5f54df7b08780bd2ebed280a45884e92.jpg

Πάντως αν και κάτοχος 6s plus 64gb, θεωρώ απαράδεκτη την επιπλέον αύξηση των τιμών (έως και κατά 100€) στην Ευρώπη γενικώς και φυσικά στην Ελλάδα. Αύξηση που δεν δικαιολογείται σε καμιά περίπτωση  απο το 1% επιπλέον ΦΠΑ αλλά ούτε και απο τίποτα άλλο. Άποψη μου οτι Η APPLE τιμωρεί τους αγοραστές και πελάτες της στην Ευρώπη για την απόφαση της ΕΕ σχετικά με την φοροαποφυγή της .Απαράδεκτο απλά και παρόλο που έχω τα χρήματα για αγορά I7 plus 128 μόνο και μόνο για αυτό,μάλλον θα κάνω πίσω.   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν και κάτοχος 6s plus 64gb, θεωρώ απαράδεκτη την επιπλέον αύξηση των τιμών (έως και κατά 100€) στην Ευρώπη γενικώς και φυσικά στην Ελλάδα. Αύξηση που δεν δικαιολογείται σε καμιά περίπτωση  απο το 1% επιπλέον ΦΠΑ αλλά ούτε και απο τίποτα άλλο. Άποψη μου οτι Η APPLE τιμωρεί τους αγοραστές και πελάτες της στην Ευρώπη για την απόφαση της ΕΕ σχετικά με την φοροαποφυγή της .Απαράδεκτο απλά και παρόλο που έχω τα χρήματα για αγορά I7 plus 128 μόνο και μόνο για αυτό,μάλλον θα κάνω πίσω.   

Σιγα μην της κανει και μουτρακια .

Ρε σεις σοβαρευτειτε λιγο τι "τιμωρει " λετε ? 

Δεν λειτουργουν ετσι οι πολυεθνικοι κολοσσοι ελεος ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην της κανει και μουτρακια .

Ρε σεις σοβαρευτειτε λιγο τι "τιμωρει " λετε ? 

Δεν λειτουργουν ετσι οι πολυεθνικοι κολοσσοι ελεος ... 

θα μπορούσε να λέει "πιέζει" ..... το βασικό νόημα δεν αλλάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην της κανει και μουτρακια .

Ρε σεις σοβαρευτειτε λιγο τι "τιμωρει " λετε ? 

Δεν λειτουργουν ετσι οι πολυεθνικοι κολοσσοι ελεος ... 

Τότε δικαιολόγησε την εως και 100Ε αύξηση σε όλη την Ευρώπη, με τις τιμές ΗΠΑ να παραμένουν οι ίδιες και τα ΦΠΑ και τέλη των Ευρωπαικών χωρών να μένουν στάσιμα! Τι άλλαξε? Άντε στην Ελλάδα οι απατεώνες να βάλλουν καπελάκι 30 Ευρώ! Εδω φίλε μου μιλάμε για +100 (i7 plus 128gb). Ακόμα και σε σένα που σε βλέπω βαμμένο APPLE απο την υπογραφή σου πρέπει να κάνει εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε δικαιολόγησε την εως και 100Ε αύξηση σε όλη την Ευρώπη, με τις τιμές ΗΠΑ να παραμένουν οι ίδιες και τα ΦΠΑ και τέλη των Ευρωπαικών χωρών να μένουν στάσιμα! Τι άλλαξε? Άντε στην Ελλάδα οι απατεώνες να βάλλουν καπελάκι 30 Ευρώ! Εδω φίλε μου μιλάμε για 100 (i7 plus 128gb). Ακόμα και σε σένα που σε βλέπω βαμμένο APPLE απο την υπογραφή σου πρέπει να κάνει εντύπωση.

Σχεδιο ειναι φιλε μου εχουν κυρηξει τον πολεμο στην Ευρωπη ,αμερικανοι φονιαδες των λαων ειναι τι περιμενεις ...

 

 

 

 

Link.png Site: Brexitbites: Apple raises European prices to reflect fall in value of the pound & Euro

 

 

Εμεις που ανηκουμε στην Αφρικανικη ηπειρο ειμαστε ειδικη περιπτωση ,τωρα μιλαμε για τις τιμες στις σοβαρες Ευρωπαικες χωρες.

Περα ομως απο ολα  αυτα που ειναι γνωστα .Τι εμποδιζει μια εταιρεια να κοστολογησει το προιον της οσο θελει δεν καταλαβα? Ας βαλει το επομενο 500 ευρω παραπανω απο το φετινο ,εκεινη θα αποτυχει εμπορικα .

 

Το ανεκδοτο στην ολη ιστορια ειναι οτι  ολοι εσεις που κραζετε  περι παγκοσμιοποιησης (που δεν ξερετε καν τι ειναι  αλλο θεμα αυτο ),  ελευθερες αγορες κτλπ  δεν εχετε καταλαβει πως αν επικρατησουν αυτα που υποστηριζετε οχι iphone  ,οχι οποιαδηποτε  αλλο τεχνολογικο gadget  αλλα ουτε κινεζικα των 200 ευρω  που παιρνετε τωρα δεν θα φτανετε να παρετε .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχήν αυτό με την ισοτιμία που παράθεσες απο το 9toMac σχετικά με το Ευρώ είναι απλά άκυρο!!! μιλάμε για το πλέον αντικειμενικό 9toMac lol. Το 1 Ευρώ λοιπόν είχε ισοτιμία στις 10/09/2015 : 1,126767 $ και σήμερα στις 10/09/2016 είναι στα 1,123198$

http://www.x-rates.com/historical/?from=EUR&amount=1&date=2016-09-10

Το Brexit είναι για UK και δεν παίρνει μπάλα την Ευρώπη!

Τώρα όσον αφορά το δεύτερο σκέλος με την κοστολόγηση ενός ίδιου προιόντος με τα ίδια έξοδα για την εταιρεία ( τέλη, φόροι πέρυσι και φέτος) ακριβότερα  στην Ευρώπη, όντως είναι δικαίωμα της. Τώρα το γιατί το κάνει ο καθένας ας το κρίνει μόνος του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και έχει...της π@@τανας γίνεται.... αλλά βάζεις ένα AdAway π.χ. και τέλος από παντού.... από apps , από browsers , απ' όλο το σύμπαν....

Με αυτόν το τρόπο ναι σωστά. άλλα από μόνο του έχει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...