Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναφορά, η σειρά Lumia της Microsoft θα είναι νεκρή μέχρι τον Δεκέμβριο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικοί μερικοί δε θα μπορέσετε ποτέ να ξεκολλήσετε και να καταλάβετε ότι έχουμε windows όχι επειδή είμαστε θύματα, άσχετοι ή φοράμε παρωπίδες, αλλά επειδή μας αρέσουν και μας βολεύουν και κάνουμε τη δουλειά μας μια χαρά με αυτά;;;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλα να πάθουν! Ή Nokia ήταν πολύ ποιο ποιοτική από την MS, οποίος είχε Nokia Lumia ή άλλο Nokia τηλέφωνο νομίζω πως είχε θετική εμπειρία. Σου χαλούσε το τηλέφωνο? Στο άλλαζαν ότι πρόβλημα και εάν ειχε, ενω τώρα ο φίλος μου με ένα πρόβλημα στο micro usb πρέπει να δώσει στην MS 60€ τουλάχιστον! Ξεφτιλα! Ή Nokia κατασκεύαζε τα κινητά της στην Ουγγαρια και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες με άψογη ποιότητα κατασκευής. Pureview και Clearblack, άλλες ακόμα τεχνολογίες της Νοκια που έκαναν τα τηλέφωνα ακόμα ποιο ποιοτικα. Ή μόνη μ@@@@ια ότι το WP δεν απεκτησε αρκετά apps για να γίνει ανταγωνιστικό με τα Android και Ios και επείσης επρεπε ή Nokia να στραφεί στο Android. Ευελπιστω να ξαναγυρίσει η ίδια ποιοτική Nokia και θα ήθελα (κάτι που δεν βλέπω να γίνεται) να εξαγοράσει ή Nokia την Microsoft Mobile ώστε να γυρισει πίσω στα παλιά. Αυτά από εμένα.....

 

Έχω το lumia 950 xl που είναι Microsoft, και επίσης ένα lumia 920 που είναι Nokia. Συγκρίνω εσωτερικά την ποιότητα και το τρόπο συναρμολόγησης. Απλά καμία επαφή, πολύ καλύτερο το 950. Δεν σου συζητάω σαν χαρακτηριστικά και οθόνη, εκεί προφανώς είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ανώτερο το 950 λόγω εξέλιξης της τεχνολογίας. Και όσον αφορά το support της Microsoft, εκεί είσαι μακριά νυχτωμένος. Είναι μακράν το καλύτερο support σε hw και sw, και αυτό βγαλμένος από πολλές περιπτώσεις. Και μένα μου χάλασε usb, σε 10 μέρες είχε πάει και είχε έρθει Microsoft Ουγγαρίας, και όλα καλύφθηκαν φυσιολογικά στην εγγύηση. Ακόμη και στο xbox που ο μικρός αγόρασε παιχνίδια 80 ευρώ χωρίς να το ξέρω, μου δώσανε πίσω τα λεφτά και μου άφησαν και τα παιχνίδια. Σε φίλο μου που είχε χαλάσει το mouse, του στείλανε καλύτερο μοντέλο μετά από επιθυμία του, χωρίς να πάρουν πίσω το παλιό και χωρίς να ζητήσουν επιπλέον λεφτά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δουλεψει λουμια και ειναι μια χαρα κινητα..αλλα το μεγαλο μείον ειναι η ελειψη εφαρμογών ..φτάνεις σε απόγνωση και θες να πας σε αντροιντ 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Retromaniac Τι να σου πω δεν ξέρω. Από φίλους μου με Lumia ακούω άσχημα λόγια για τα MS Lumia (φίλοι μου με 435, 535) αντιθέτως με άλλους με Nokia Lumia (520,530,630)και ειδικότερα για το support πως ή MS σε βάζει να πληρώσεις για το κάθε πρόβλημα. Τώρα μπορεί να έτυχε αυτό με το support, αλλά ή MS έχει καταντήσει κατώτερη από τη Nokia στα τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανταγωνίζεσαι τους πελάτες σου επειδή θα σε εγκαταλείψουν. Ποτέ, ουδείς τα κατάφερε. Χαρακτηριστικό παράδειγμα του παρελθόντος η 3dfx.
Μόνο η ΑΤΙ φάνηκε σοφή, αποφασίζοντας να σταματήσει να κατασκευάζει η ίδια κάρτες για τις gpu της.

Αν δουλέψει τα 10 και την προσέλκυση προγραμματιστών, τώρα θα μπορούν να την προτιμήσουν και οι κατασκευαστές συσκευών. Ιδίως τώρα που όλο και περισσότερο θέλουν να απεξαρτηθούν από την επιρροή της Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δευτερη φορα που η ms αφηνει ξεκρεμαστους τους χρηστες της κ μαλιστα εχοντας ταξει λαγους με πετραχηλια το αμεσως προηγουμενο διαστημα ,ε οποιος επενδυσει σε αυτη απο εδω κ περα ειναι αξιος της μοιρας του

 

για τα παπαγαλακια που παρουσιαζουν σαξες στορυ μονο λυπηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μού άρεσε πολύ το Win Μobile tile περιβάλλον (θεωρώ ότι είναι σε γενικές γραμμές ανώτερο Android ή iPhone OS), και πραγματικά λυπάμαι που τα Windows phones ουσιαστικά είναι νεκρά. Τα άτιμα τα apps όμως... Aπό τη στιγμή που η Microsoft σταμάτησε τη σειρά Lumia το τέλος είχε οριστικοποιηθεί. Ίσως με μια out of the box προσέγγιση να είχαν πετύχει, δηλαδή να πωλούσαν τα Lumia με Win Mobile αλλά και Android περιβάλλον. Εγώ θα το ήθελα πολύ, καθώς θα χρησιμοποιούσα το Android για τα apps και τα Win για τη δουλειά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μού άρεσε πολύ το Win Μobile tile περιβάλλον (θεωρώ ότι είναι σε γενικές γραμμές ανώτερο Android ή iPhone OS), και πραγματικά λυπάμαι που τα Windows phones ουσιαστικά είναι νεκρά. Τα άτιμα τα apps όμως... Aπό τη στιγμή που η Microsoft σταμάτησε τη σειρά Lumia το τέλος είχε οριστικοποιηθεί. Ίσως με μια out of the box προσέγγιση να είχαν πετύχει, δηλαδή να πωλούσαν τα Lumia με Win Mobile αλλά και Android περιβάλλον. Εγώ θα το ήθελα πολύ, καθώς θα χρησιμοποιούσα το Android για τα apps και τα Win για τη δουλειά

 

Εννοείς Windows Phone.

 

Τα Windows Mobile έχουν φύγει από την αγορά εδώ και 6 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι κάποιοι θεωρούν το τέλος τον Lumia ως τέλος του λειτουργικού. Το ότι ήρθε το τύμπανο της hp, ακολουθεί η συσκευή της Lenovo ενώ έπονται και οι υπόλοιποι που ανακοίνωσαν σχετική συνεργασία δεν τους λέει τίποτα. Κυρίως όμως δεν πάει το μυαλό τους ότι καταργεί την σειρά Lumia αφού θα βγάζει πλέον μόνο Surface Phones. Άλλωστε το έχουν προαναγγείλει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοείς Windows Phone.

 

Τα Windows Mobile έχουν φύγει από την αγορά εδώ και 6 χρόνια.

Τα 10 λέγονται πάλι Mobile αν δεν κάνω λάθος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μισοι κραζουν χωρις λογο και οι αλλοι μισοι υπερασπιζονται μια εταιρια που τους έχει γραμμένους. παρολα αυτα και το τέλος της σειρας ξεραμε και το τέλος του εργου. τα περι οεμ ειναι ανεκδοτα.... hp elite 800eurο. γελανε κακ τα iphone

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@retromaniac σύγκρινε μου 930 με 950 σε ποιότητα κατασκευής. Nokia το ένα, Microsoft το άλλο. Μέταλλο και στιβαρότητα εναντίων πλαστικούρας. Θα μου πεις το δεύτερο έχει αποσπώμενη μπαταρία και υποδοχή micro SD αλλά σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολυ μακριά η Microsoft.

 

Όσο για το 950xl, γελάει όλος ο κόσμος με τα τριξίματα του πλαστικού στις άκρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...