Προς το περιεχόμενο

To PlayStation 4 Pro δεν είναι "κανονική" κονσόλα 4K


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο περισσότερος κόσμος τώρα που άρχισαν τα επίγεια κανάλια να εκπέμπουν σε HD νομίζει ότι βλέπει High Definition εικόνα στο 4K κολλήσατε.

Εκεί που πρέπει να τα πάρει κανείς είναι στην κοροϊδία ότι αγοράζει 4K κονσόλα (και που να έρθει το 8K).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, αν και ΣΟΝΑΚΙΑΣ, από πάντα, εδώ η sony, πιστεύω το παράκανε με το μάρκετινγκ. Τι διάολο, θέλει να γίνει apple; Μια χαρά ιστορία έχει στις πλάτες της.

Τέλος πάντων, αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, καθώς ούτως ή άλλως, δεν αντιλαμβάνομαι το 4K, αλλά έτσι για το πουλ μουρ, ας μπορούσε να το αντέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και παλι ας πουμε πως κανεις μια συγκριση μεταξυ του τουμπανου pc και του ps4 pro, τα γραφικα των exclusive ps4 pro μονο στα ονειρα και με την 1070

 

το Star Citizen με βαση αυτο που εδειξαν στην φετινή Gamescom δεν το φθάνει τιποτα και λέγε οτι θες.

 

 

Το οτι το crysis σερνοταν μεχρι και σε pc 5 χρονων μετα δεν νομιζω οτι ειναι λογος να υπερηφανευεται κανεις.

 

κατι το οποιο φυσικά δεν ισχύει και δεν χρειάζεται εδώ να ειπωθει κατι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που γεννηθικα το 1981 και περασσανε ολες οι κονσολες απο τα χερια μου .ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ αλλα το παιχνιδη gameplay ιστορια πλοκη ολα αυτα .Διαβαζω για 30 ps 60fps ( ασ πλακωθουν  μεταξυ τουσ αυτοι που εχουν pc ) ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΑΥΤΑ θελοιυμε να ΠΕΤΑΜΕ ΤΟ ΔΙΣΚΑΚΙ  και να  παιζουμε .ΤΙ ΣΚΙζεσται τωρα να λετε διαφορα Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ απλα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Star Citizen με βαση αυτο που εδειξαν στην φετινή Gamescom δεν το φθάνει τιποτα και λέγε οτι θες.

 

 

 

κατι το οποιο φυσικά δεν ισχύει και δεν χρειάζεται εδώ να ειπωθει κατι παραπάνω.

Και; Ναι εχει καλυτερα γραφικα το Star Citizen. Το δικο μου PC (i3-6098, gtx 950, 16gb ddr4) αξιας 550 ευρω (250 πανω απο το απλο PS4) δεν μπορει να το τρεξει. Πρεπει να δωσω τουλαχιστον αλλα 600 για αναβαθμιση CPU σε i5 και τουλαχιστον GTX 1060. Το pc το πηρα τον Απριλιο. Δηλαδη για εσενα πρεπει μεσα σε 4 μηνες να δωδω 1200 ευρω για να απολαμβανω τις γραφικαρες (και τα σκαφη των 1000 ευρω) του Star Citizen.. I will pass..

 

Για το 2ο σκελος περι crysis:

 

Υποψην οτι το Port που εγινε στο Crysis στο Xbox 360 ηταν φοβερο! Εκει το επαιξα και το ευχαριστηθηκα μιας και τοτε σε quad core με 5850 που ειχα κολλαγε αρκετα. Και off topic αλλα ηταν και με διαφορα το καλυτερο Crysis απο τα 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα που αναμένεται να πλήξει περισσότερο τη Sony δεν είναι ότι θα έχει κατώτερα γραφικά του XBox Scorpio, ούτε η απουσία blu ray, αλλά η απόφαση της Sony να μην επιτρέψει τα mods στη Βethesda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και; Ναι εχει καλυτερα γραφικα το Star Citizen. Το δικο μου PC (i3-6098, gtx 950, 16gb ddr4) αξιας 550 ευρω (250 πανω απο το απλο PS4) δεν μπορει να το τρεξει. Πρεπει να δωσω τουλαχιστον αλλα 600 για αναβαθμιση CPU σε i5 και τουλαχιστον GTX 1060. Το pc το πηρα τον Απριλιο. Δηλαδη για εσενα πρεπει μεσα σε 4 μηνες να δωδω 1200 ευρω για να απολαμβανω τις γραφικαρες (και τα σκαφη των 1000 ευρω) του Star Citizen.. I will pass..

 

Για το 2ο σκελος περι crysis:

 

Υποψην οτι το Port που εγινε στο Crysis στο Xbox 360 ηταν φοβερο! Εκει το επαιξα και το ευχαριστηθηκα μιας και τοτε σε quad core με 5850 που ειχα κολλαγε αρκετα. Και off topic αλλα ηταν και με διαφορα το καλυτερο Crysis απο τα 3.

κακώς αγόρασες τέτοιο pc τον απρίλιο. επίσης η αγορά δεν κινείται με βάση τι αγόρασες εσύ με τις οικονομικές σου δυνατότητες και τις προσωπικές απαιτήσεις τον Απρίλιο και τον κάθε Απρίλιο. Συγνώμη που θα στο πω αλλά κινείται με βάση αγορές και αγοραστικές δυνατότητες άλλων χωρών και ανθρώπων.

PS λέω να χτυπήσω κανένα celeron me 1GB ram και να στείλω γράμμα παραπόνων στην Sony και σε κάτι άλλες, συνυπογράφεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακώς αγόρασες τέτοιο pc τον απρίλιο. επίσης η αγορά δεν κινείται με βάση τι αγόρασες εσύ με τις οικονομικές σου δυνατότητες και τις προσωπικές απαιτήσεις τον Απρίλιο και τον κάθε Απρίλιο. Συγνώμη που θα στο πω αλλά κινείται με βάση αγορές και αγοραστικές δυνατότητες άλλων χωρών και ανθρώπων.

PS λέω να χτυπήσω κανένα celeron me 1GB ram και να στείλω γράμμα παραπόνων στην Sony και σε κάτι άλλες, συνυπογράφεις;

Εισαι σοβαρος; Νταβατζη στο πορτοφολι μου θα σε βαλω; Δεν παραπονεθηκα για την αγορα μου. Εγινε απολυτα συνηδητοποιημενα και δεν την μετανοιωνω. Και ολα μου τα παιχνιδια που με ενδιαφερουν τα τρεχει μια χαρα. Αυριο αν θελω παιρνω PC χιλιαρικου, το θεμα ειναι γιατι να το κανω; Για να μπαινω σε φορουμ να κοκορευομαι;

 

Το θεμα ειναι οτι τι PC που πηρα, και συγνωμη που δεν σε ρωτησα κιολας, κανει σημερα καινουριο 200 ευρω πανω απο το απλο PS4 και 100 ευρω πανω απο το Pro. Βρες το εσυ πιο φθηνα καινουριο.

 

Παιδια δεν θα ξαναγραψω σε ποστ με PCαδες, μερικοι ειστε απιστευτοι! Δηλαδη απο την μια γραφετε οτι το PC gaming ειναι φθηνο και απο την αλλη σνομπαρετε οποιοδηποτε μηχανημα σε ευρος τιμης κοντα σε κονσολες.

 

Και τωρα πες μου δεν δειχνει απιστευτο κομπλεξ να καθεται κανεις και να γραφει τονους δηλητηριο για τις κονσολες την στιγμη που το ιδιο κανει και για αξιοπρεπεστατα φθηνα pc; Δεν ειναι κομπλεξικο να συγκρινει το μηχανημα των 1000 ευρω με το μηχανημα των 400;

 

Δεν ξερω τι PC εχεις και ποσο σου στοιχησε και πραγματικα δεν με ενδιαφερει. Με τι ποστ που εκανες ομως να ξερεις οτι εχεις θεματα. Εισαι κομπλεξικος και μικροψυχος καθ ψαχνεις επιβεβαιωση μειωνοντας τους αλλους.

 

Ημαρτον πια! Το adaptive scaling ειναι ημιμετρο, το ενα ειναι ημιμετρο, το αλλο ειναι γυφτικο, με το τριτο εισαι φτωχομπινες, με το 4ο πως αντεχεις να παιζεις ετσι;

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και; Ναι εχει καλυτερα γραφικα το Star Citizen. Το δικο μου PC (i3-6098, gtx 950, 16gb ddr4) αξιας 550 ευρω (250 πανω απο το απλο PS4) δεν μπορει να το τρεξει. Πρεπει να δωσω τουλαχιστον αλλα 600 για αναβαθμιση CPU σε i5 και τουλαχιστον GTX 1060. Το pc το πηρα τον Απριλιο. Δηλαδη για εσενα πρεπει μεσα σε 4 μηνες να δωδω 1200 ευρω για να απολαμβανω τις γραφικαρες (και τα σκαφη των 1000 ευρω) του Star Citizen.. I will pass..

 

Για το 2ο σκελος περι crysis:

 

Υποψην οτι το Port που εγινε στο Crysis στο Xbox 360 ηταν φοβερο! Εκει το επαιξα και το ευχαριστηθηκα μιας και τοτε σε quad core με 5850 που ειχα κολλαγε αρκετα. Και off topic αλλα ηταν και με διαφορα το καλυτερο Crysis απο τα 3.

 

Τα γραφικά του Star Citizen πάντως λογικο είναι να μην μπορει να τα σηκώσεις φίλε μου, είναι Indie early access και όπως σχεδόν σε όλα τα Indie παιχνίδια το optimisation είναι πολύ κακό, και εγώ που έχω πολύ δυνατή κάρτα και επεξεργαστή φαντάζομαι θα δυσκευλόταν να το σηκώσει σωστά. Το ίδιο και με το ARK SE, ανύπαρκτο optimisation με αποτέλεσμα pc με 980ti και σύγχρονους i7 επεξεργαστές να σέρνονται, Και αν συγκρίνεις γραφικά τους με παιχνίδια όπως αυτά που βγαίνουν από γνωστά studio όπως το Tomb Raider και το πρόσφατο Battlefront, τα Indie φαίνονται πολύ χειρότερα ( του δε Battlefront τα γεαφικά είναι μακράν ότι πιο αληθοφανές σε γραφικά έχω δει, ειδικά το level στο δάσος ). Τα indie studio είναι καλά μόνο για να δοκιμάζουν ιδέες και concept, όσο και αν μισούμε τις καθε Activision, Ubisoft και EA , μόνο αυτές βγάζουν παιχνίδια, με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια.

 

 

Όσον αφορά τις τιμές βέβαια, το pc στα ίδια χρήματα με μία κονσόλα είναι καλύτερο και αν συμπεριλάβεις και τα έξτρα έξοδα της κονσόλας όπως psn+ και ακριβοτερα παιχνίδια η ψαλίδα ανοίγει. Έχει αποδειχτεί πολλές φορές αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι συνεχίζουν να το αρνούνται. 

 

 

Αρκεί να ξέρεις και τι θα φτιάξεις βέβαια. Όποιος λέει ότι προτιμά τις κονσόλες επέιδή είναι φθηνότερες είναι απλά ανίδεος. Κάποιος που προτιμά τις κονσόλες επειδή είναι πιο εύκολες στη χρήση, εκεί ναι και εγώ μαζί του είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου συμφωνω σχεδον σε ολα οσα ειπες.

 

Εσυ μιλας αντικειμενικα. Ναι εχω το Rise of the Tomb Raider στο PC και τρεχει μια χαρα με πολυ ωραια γραφικα.

 

Το προηγουμενο ποστ μου πηγαινε στους κατεξοχην Master Race τυπους που επειδη εχουν διαθεσει αρκετα λεφτα στο pc τους (και καλα εκαναν) θεωρουν καλο να μπαινουν και να σνομπαρουν η ειρωνευονται οτιδηποτε δεν φτανει τα υψηλα στανταρ τους. Ειτε ειναι PC, ειτε κονσολα, ειτε οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@uesugi1989 κάνω paste αυτό που έγραψε.....

 

Όσον αφορά τις τιμές βέβαια, το pc στα ίδια χρήματα με μία κονσόλα είναι καλύτερο και αν συμπεριλάβεις και τα έξτρα έξοδα της κονσόλας όπως psn+ και ακριβοτερα παιχνίδια η ψαλίδα ανοίγει. Έχει αποδειχτεί πολλές φορές αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι συνεχίζουν να το αρνούνται.

Share play λοιπόν είναι ή λέξη αν δεν έχεις υπόψιν γουγλ ιτ και περιληπτικά εγώ με άλλον έναν φίλο μοιραζομαι παιχνίδια και συνδρομή...τα κατεβάζουμε και οι δύο μας και παίζουμε και οι δύο on line με δικό μας λογαριασμό πληρώνοντας τα μισά μισά...Άρα πες μου εσύ που λες ότι "συνεχίζου με να το αρνούμαστε" πόσο θα σου πάει στο πι σι σου τώρα αν το κάνεις προπαραγγελια πχ το καινούριο callw of duty infinite warfare με το season pass ή έκδοση με τα ούλα του?γιατί εμένα από 110 που το έχει το στορ θα μου πάει 55

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@uesugi1989 κάνω paste αυτό που έγραψε.....

Όσον αφορά τις τιμές βέβαια, το pc στα ίδια χρήματα με μία κονσόλα είναι καλύτερο και αν συμπεριλάβεις και τα έξτρα έξοδα της κονσόλας όπως psn+ και ακριβοτερα παιχνίδια η ψαλίδα ανοίγει. Έχει αποδειχτεί πολλές φορές αλλά για κάποιο λόγο κάποιοι συνεχίζουν να το αρνούνται.

Share play λοιπόν είναι ή λέξη αν δεν έχεις υπόψιν γουγλ ιτ και περιληπτικά εγώ με άλλον έναν φίλο μοιραζομαι παιχνίδια και συνδρομή...τα κατεβάζουμε και οι δύο μας και παίζουμε και οι δύο on line με δικό μας λογαριασμό πληρώνοντας τα μισά μισά...Άρα πες μου εσύ που λες ότι "συνεχίζου με να το αρνούμαστε" πόσο θα σου πάει στο πι σι σου τώρα αν το κάνεις προπαραγγελια πχ το καινούριο callw of duty infinite warfare με το season pass ή έκδοση με τα ούλα του?γιατί εμένα από 110 που το έχει το στορ θα μου πάει 55

Υπαρχει και στο Steam αυτη η δυνατοτητα φιλε μου..

 

http://store.steampowered.com/promotion/familysharing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man mu......

Μπορούν δυο χρήστες να μοιραστούν μια συλλογή και να παίζουν ταυτόχρονα;

Όχι, μόνο ένας χρήστης μπορεί να έχει πρόσβαση σε μια κοινή συλλογή ανά πάσα στιγμή.

Άρα μπορούμε να τα κατεβάσουμε και οι δύο και να παίξουμε και οι δύο ταυτόχρονα;όχι......

Προφανώς λοιπόν μπορείς με φίλο σου να το πληρωσες μαζί και καλά θα κάνετε αλλά πρέπει να συννενοηστε ποτέ θα παίξει ποιος και σίγουρα δεν μπορείτε να παίξετε μαζι οι δύο σας.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...