Προς το περιεχόμενο

Το Pokémon Go έφτασε ταχύτερα από οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι τα $500 εκατομμύρια σε έσοδα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Pokemon Go συνεχίζει να σπάει το ένα ρεκόρ μετά τα άλλο, ακόμα και αν η "τρέλα" για το γνωστό παιχνίδι επαυξημένης πραγματικότητας έχει αρχίσει να έχει... πτωτική πορεία.

Πρόσφατα έγινε γνωστό ότι το Pokémon Go έχει μέσα στους δύο πρώτους μήνες από την διάθεση του “βγάλει” $400 εκατομμύρια. Επίσης είναι η εφαρμογή που έχει “κατέβει” περισσότερες φορές από οποιαδήποτε άλλη μέσα στην πρώτη εβδομάδα της διάθεσης της, και η εφαρμογή που έφτασε ταχύτερα από όλες τις 50 εκατομμύρια εγκαταστάσεις στο Google Play store. Τώρα, μαθαίνουμε ότι το Pokémon Go είναι το παιχνίδι που “έβγαλε” ταχύτερα από οποιοδήποτε άλλο $500 εκατομμύρια σε έσοδα.

 

Μπορεί η Niantic Labs να μην έχει ανακοινώσει ακόμα τα δικά της επίσημα νούμερα για το Pokémon Go, αλλά από την πρόσφατη εκδήλωση της Apple μάθαμε ότι το Pokémon Go έχει κατέβει περισσότερες από 500 εκατομμύρια φορές σε παγκόσμιο επίπεδο από την ώρα που διατέθηκε.

 

Επίσης μάθαμε ότι οι gamers έχουν διανύσει περισσότερα από 4,6 δισεκατομμύρια χιλιόμετρα συνολικά και κατά την ενασχόληση τους με το ιδιαίτερα δημοφιλές παιχνίδι. Υπολογίζεται ότι το παιχνίδια έχει ξεπεράσει σε έσοδα τα $500 εκατομμύρια (και από το App Store της Apple και από το Google Play) και πως μέχρι το τέλος της χρονιάς θα έχει ξεπεράσει το $1 δισεκατομμύριο σε έσοδα!

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: Geeky-Gadgets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το ban δεν ξανασχοληθηκα, μειονεκτηματα  ειναι η ελλειψη μαχων μεταξυ παικτων,οι ανταλλαγες,το συστημα εξελιξης pokemon κλπ για μενα καλυτερα το παιχνιδι σε κονσολες παρα αυτο το κουτσουρεμενο τερατουργημα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το ban δεν ξανασχοληθηκα, μειονεκτηματα  ειναι η ελλειψη μαχων μεταξυ παικτων,οι ανταλλαγες,το συστημα εξελιξης pokemon κλπ για μενα καλυτερα το παιχνιδι σε κονσολες παρα αυτο το κουτσουρεμενο τερατουργημα

δεν δικαιολογεί το cheating. καλώς ρίξανε τα bans.

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξεχαστει το παιχνιδι τουλαχιστον απο τους 9/10 χρηστες που ασχολουνταν κ το ινσομνια ασχολειται ακομα με το ποκεμον..

Ειδικα τωρα που εχει πεθανει το ποκεμον,who cares ποσα βγαζει/θα βγαλει η εταιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε το hype ηταν του pokemon/καλοκαιρι/εξω/γκαυλαντα τι νομιζετε, τωρα ποιος παιζει ουτε για δειγμα δεν βλεπω πιτσιρικια εξω με το κινητο στο χερι ενω τον Αυγουστο γινοταν χαμος. Τρελα/χαβαλες ηταν και περασε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησα το Pokemon GO εδω και 2-3 εβδομάδες και το επιπεδο της ζωής μου έχει ανέβει κατακόρυφα! Η ζωή δεν είναι ολη μέρα πάνω απο ένα κινητό να κυνηγάμε pokemon..έλεος 30 χρονων μαντράχαλοι! Επίσης έσβησα το facebook και είμαι καλύτερα απο ποτε! Τέρμα ο "μεγάλος αδερφος" που παρακολουθούσε τι κάνω, που είμαι και τι τρωω..ειμαι πλέον ελεύθερος και ανεξάρτητος! Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο!

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πήρα άδεια τον Αύγουστο για να έχω ελεύθερο χρόνο να κυνηγήσω. Οπότε το κατέβασα και έπιασα όσα έσκαγαν σπίτι μου. Κάτι Eevee,κάτι Bulbasaur, κάτι νυχτερίδες... Όταν έχεις λιώσει όλη μέρα δουλειά, δύσκολα αφήνεις το τρίπτυχο καναπές/τηλεόραση/κλιματισμός για να πιάσεις ποκεμονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησα το Pokemon GO εδω και 2-3 εβδομάδες και το επιπεδο της ζωής μου έχει ανέβει κατακόρυφα! Η ζωή δεν είναι ολη μέρα πάνω απο ένα κινητό να κυνηγάμε pokemon..έλεος 30 χρονων μαντράχαλοι! Επίσης έσβησα το facebook και είμαι καλύτερα απο ποτε! Τέρμα ο "μεγάλος αδερφος" που παρακολουθούσε τι κάνω, που είμαι και τι τρωω..ειμαι πλέον ελεύθερος και ανεξάρτητος! Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο!

 

Θεός χααχαχα... περιμένω μηνύματα οργής προς το πρόσωπο σου από αυτούς που δεν έχουν καταλάβει τι κάνεις :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα το ban δεν ξανασχοληθηκα, μειονεκτηματα  ειναι η ελλειψη μαχων μεταξυ παικτων,οι ανταλλαγες,το συστημα εξελιξης pokemon κλπ για μενα καλυτερα το παιχνιδι σε κονσολες παρα αυτο το κουτσουρεμενο τερατουργημα

πέρα απο τα μειονεκτήματα που αναφέρεις το ban γιατί το έφαγες?  Κάτι έκανες και παραβίασες τα TOS του παιχνιδιού, βλέπε cheating, το οποίο δεν δικαιολογείται για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πόλη μου το καλοκαίρι είχε 30-40 άτομα στα σημεία οπου έριχναν lure. Τώρα δεν υπάρχει κανένας κυριολεκτικά ουτε γύρω απο τα σημεία που έχει γυμναστήρια . εγώ προσωπικά το παρατησα όταν έπιασα το εκατομμυριοστό golbat....Από αύριο ξεκινάνε και τα σχολεία οπότε ποιος γονιός θα αφήνει το παιδί του να βολοδέρνει για πόκεμον όταν θα έχει φροντιστήρια ,ξένες γλώσσες, αθλήματα κτλ ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...