Προς το περιεχόμενο

Τζίβες και Ψείρες! :(


GoVeg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... ένα ντεκαπάζ το μαλλί και μετά βαφή και θα ψοφούσαν ψείρες και κόνιδες με την μία..

Βαφή και ντεκαπάζ σε μικρά παιδιά;

 

Sounds like a plan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βαφή και ντεκαπάζ σε μικρά παιδιά;

 

Sounds like a plan.

Μετά από αυτό που τράβηξα τρία χρόνια;

Όχι ένα, πενήντα θα έκανα!

Δεν ξέρεις τι πόνος να σου τραβάν κάθε μέρα τρίχα τρίχα τα μαλλιά για κανά τετράωρο.

Πάρε μια τρίχα σου και τράβα την από την ρίζα ως την άκρη, με δύναμη. Κάντο αυτό για 4 ώρες επί 3 χρόνια και τα ξαναλέμε.

 

Και μην ξεχνάς ότι με πετρέλαιο και καθαρό οινόπνευμα μούσκεμα τα μαλλιά κάθε μέρα τις ξεφορτώθηκα.

Καλύτερο plan σου φαντάζει να μουσκεύεις το κεφάλι του εντεκάχρονου παιδιού σου με πετρέλαιο για έναν μήνα κανά μισάωρο τη φορά από το να του τα ντεκαπάρεις/βάψεις μια μόνο φορά;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μιλάμε για τζίβες. Και το φαρμακείο που είπα πριν πλέον μου φαίνεται κακή ιδέα. Άντε και ψόφησαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο (που αμφιβάλλω): δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μπορέσεις να απομακρύνεις τα πτώματα μέσα από τις τζίβες. Εν ολίγοις, δεν θα ξύνεσαι μεν, αλλά θα κυκλοφορείς μόνιμα με άπειρα ψόφια έντομα στο κεφάλι. Και τα αυγά τους. Αν αυτό δεν σου φαίνεται τραγικό, τί να πω.

 

Από μένα, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και τους γύρω σου και πιάσε την ψιλή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να φύγουν οι ψείρες από αυτά που ξέρω είναι το θες και το κουρεμάτακι σου καθώς ακόμα και με το φάρμακο δύσκολα φέυγουν δεν είναι ότι λούστηκαι ξέκασα μια φορά αλλά θέλει 2-3 φορές.Αυτά όλα σε κανονικό μαλλί τώρα μέσα στη τζίβα μπορεί να έχεις και όσοι θα είχαμε όλοι μαζί εδώ μέσα

 

η ψειρα δεν παει την τριχα τοσο οσο στο ιδιο το κεφαλι και ρουφαει αιμα αν και τα αυγα της η ψειρα τα αφηνει παντω στα μαλλια. οι τζιβες παντως μαλλον δεν την γλιτωνουν πρεπει να κοπουν απο την ριζα και να μετα ειδικο σαμπουαν ή πετρελαιο για να εξαλειφθουν τυχων καταλειπα. επισης αλλαγμα μαξιλαροθηκης και σκεπασματων και καλο αερισμα το μαξιλαρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνήσια Κρητική Ρακι , έτσι μας το έκαναν εμας στο χωριό όντας παιδια ! περιλούζεις το κεφάλι σου "ασφαλίζεις" με μια πετσέτα κανένα μισάωρο , ξεβγάζεις με άφθονο νερο και είσαι έτοιμος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνήσια Κρητική Ρακι , έτσι μας το έκαναν εμας στο χωριό όντας παιδια ! περιλούζεις το κεφάλι σου "ασφαλίζεις" με μια πετσέτα κανένα μισάωρο , ξεβγάζεις με άφθονο νερο και είσαι έτοιμος .

 

και θα πεταχτεί η ρακή δηλαδή για να γλιτώσουν οι τζίβες;...αμαρτία!

 

 

Ότι λέει o saxos..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνήσια Κρητική Ρακι , έτσι μας το έκαναν εμας στο χωριό όντας παιδια ! περιλούζεις το κεφάλι σου "ασφαλίζεις" με μια πετσέτα κανένα μισάωρο , ξεβγάζεις με άφθονο νερο και είσαι έτοιμος .

Θα σου αρχισει τα Κρητικα μετα η ψειρα "Εεεεε ωρε Σηφη μεζε δεν εχει?Κουζουλαθηκα κοπελι"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μιλάμε για τζίβες. Και το φαρμακείο που είπα πριν πλέον μου φαίνεται κακή ιδέα. Άντε και ψόφησαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο (που αμφιβάλλω): δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μπορέσεις να απομακρύνεις τα πτώματα μέσα από τις τζίβες. Εν ολίγοις, δεν θα ξύνεσαι μεν, αλλά θα κυκλοφορείς μόνιμα με άπειρα ψόφια έντομα στο κεφάλι. Και τα αυγά τους. Αν αυτό δεν σου φαίνεται τραγικό, τί να πω.

 

Από μένα, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και τους γύρω σου και πιάσε την ψιλή.

 

Από όλα τα σκατά που μπορεί να έχουν μέσα τους οι τζίβες, αυτό σε πείραξε εσένα; Απλά η κατάσταση θα γίνει λιγο χειρότερη, αν και είμαι σίγουρος ότι ήδη θα έχει πτώματα εκεί μέσα. Προσωπικά, θεωρώ τις τζίβες εστίες μόλυνσης και για αυτό τις σιχαίνομαι. Εν τω μεταξύ, από την πρώτη στιγμή που διάβασα το θέμα, μου έχει κολλήσει στο μυαλό αυτό το βίντεο

 

https://www.youtube.com/watch?v=x-bM7HMbLGU

 

@GoVeg, να υποθέσω ότι το Veg στο nickname σου προέρχεται από το vegan;

 

Επίσης, αφού σου αρέσουν οι τζίβες και τις αγαπάς τόσο πολύ, σου εύχομαι να καταφέρεις να γίνεις έτσι

 

 

dirty_hairvery.jpg

 

 

Μπλιαχ :wacko: :eek: :fear:

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως σε ελεγαν govegan πριν καμία δεκαριά χρόνια στο yahoo answers? Είμαι "I am NOT George Bush". Αν είσαι άλλος, άκυρο.

Όχι δεν ήμουν ποτέ στο yahoo answers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@GoVeg, να υποθέσω ότι το Veg στο nickname σου προέρχεται από το vegan;

 

ναι από το govegan είναι

 

Παιδιά σας ευχαριστώ όλ@ς πολύ για τις συμβουλές σας..

 

Αν αντί για καθαρό οινόπνευμα χρησιμοποιήσω το άλλο λέτε να πάθω τίποτα?

Πήγα σε σουπερμαρκετ σήμερα και μου είπαν ότι το καθαρό το έχουν 10 ευρώ :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...