Προς το περιεχόμενο

Τζίβες και Ψείρες! :(


GoVeg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κούρεψε το μαλλί σου και φόρα σκούφο με ραμμένες ψεύτικες τζίβες μέχρι να μεγαλώσει ξανα 
σιγά μη χαλάσεις το στυλ σου για 5-10χιλιαδες έντομα 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γιατί τόσο mean σχόλια παιδιά; Άμα δεν σαν αρέσουν οι τζίβες απλά μην κάνετε. Και εγώ σιχαίνομαι τα άπλυτα τραγόμουσα που έχουν 5 στους 10 πλέον αλλά κάνω μόκο. Κουμάντο στις τρίχες του ο καθένας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι από το govegan είναι

 

 

Εσείς οι vegan δεν είστε της άποψης ότι όλες οι ζωές έχουν αξία και μπλα μπλα μπλα μπλα; Για ποιο λόγο θέλεις τώρα να εξοντώσεις μερικές χιλιάδες ψείρες; Αυτές δεν έχουν ζωές;

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, πάνε κουρέψου γιατί είσαι δημόσιος κίνδυνος. Έπρεπε να το ξέρεις από την αρχή ότι υπήρχε το ενδοχόμενο να κολλήσεις ψείρες. Πάνε κόψε τις τζίβες, πριν κατέβουν οι ψείρες σε πιο απόκρυφα σημεία του σώματός σου. Και να κάνεις απολύμανση το σπίτι σου, γιατί θα ξανακολλήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόσο mean σχόλια παιδιά; Άμα δεν σαν αρέσουν οι τζίβες απλά μην κάνετε. Και εγώ σιχαίνομαι τα άπλυτα τραγόμουσα που έχουν 5 στους 10 πλέον αλλά κάνω μόκο. Κουμάντο στις τρίχες του ο καθένας.

ευχαριστώώώώ!!!!!!

Εσείς οι vegan δεν είστε της άποψης ότι όλες οι ζωές έχουν αξία και μπλα μπλα μπλα μπλα; Για ποιο λόγο θέλεις τώρα να εξοντώσεις μερικές χιλιάδες ψείρες; Αυτές δεν έχουν ζωές;

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, πάνε κουρέψου γιατί είσαι δημόσιος κίνδυνος. Έπρεπε να το ξέρεις από την αρχή ότι υπήρχε το ενδοχόμενο να κολλήσεις ψείρες. Πάνε κόψε τις τζίβες, πριν κατέβουν οι ψείρες σε πιο απόκρυφα σημεία του σώματός σου. Και να κάνεις απολύμανση το σπίτι σου, γιατί θα ξανακολλήσεις.

 

Ποιό άκυρο σχόλιο δεν έχω ξαναδεί. Ψείρες κολλάνε ακόμα και όσ@ έχουν κοντό μαλλί. Μήπως να κουρευόμαστε όλ@ γουλί επειδή ενδέχεται να κολλήσουμε ψείρες αλλιώς? Ό,τι να ναι.

 

Αν δεν έχεις ιδέα για τον βιγκανισμό καλύτερα μη λες τίποτα, εκτίθεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόσο mean σχόλια παιδιά; Άμα δεν σαν αρέσουν οι  ψείρες στις τζίβες απλά μην κάνετε. Και εγώ σιχαίνομαι τα άπλυτα τραγόμουσα που έχουν 5 στους 10 πλέον αλλά κάνω μόκο. Κουμάντο στις τρίχες του ο καθένας.

Κατα τα αλλα συμφωνώ και για το κουμάντο ο καθένας στις τρίχες  του και για τα σιχαμένα τραγομουσα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι μόνο τα τραγόμουσα , ιδικά οι τριχωτοί σε μασχάλες , στήθος , πλάτη , κωλομέρια με το παραμικρό βρωμάνε σκόρδο και κρεμμύδι και κάδο ανακύκλωσης σερβιετόνε (αν είναι μπίχλες) , πόσοι τριχωτοί κοροϊδεύουν στο συγκεκριμένο thread τις τζίβες? α?  
κοροϊδεύει ο σάλιαρης τον μύξαρη που έλεγε και η γιαγιά μου μμμ?? :blink: 

op κάνε αυτό που σου είπα , η μοναδική λύση είναι να τις κόψεις , μετά τις αφήνεις πάλι κ αν δεν μπορείς να περιμένεις extension σε σκούφο και είσαι gtg μέχρι να φυτρώσουν , έτοιμο να αρχίσει τα κρύα είναι θα σε ζεσταίνει κιόλας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσείς τα μέλη του queer κινήματος που χρησιμοποιείτε το @ στις καταλήξεις, το χρησιμοποιείτε και σαν άρθρο; Δηλαδή αντί για ο/η/το, χρησιμοποιείτε το @; Γιατί αν είναι έτσι μπορείτε να αποκαλείστε και @@ (ο πληθυντικός του @). Αντί λοιπόν να λέμε τα "μέλη του queer κινήματος", θα μπορούσαμε να λέμε τα @@;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τα μέλη του queer κινήματος που χρησιμοποιείτε το @ στις καταλήξεις, το χρησιμοποιείτε και σαν άρθρο; Δηλαδή αντί για ο/η/το, χρησιμοποιείτε το @; Γιατί αν είναι έτσι μπορείτε να αποκαλείστε και @@ (ο πληθυντικός του @). Αντί λοιπόν να λέμε τα "μέλη του queer κινήματος", θα μπορούσαμε να λέμε τα @@;

Θα μπορούσες να λες οι γαμάτ@. Εσείς τα μέλη των αργόσχολων έχετε και δεύτερη ονομασία?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό άκυρο σχόλιο δεν έχω ξαναδεί. Ψείρες κολλάνε ακόμα και όσ@ έχουν κοντό μαλλί. Μήπως να κουρευόμαστε όλ@ γουλί επειδή ενδέχεται να κολλήσουμε ψείρες αλλιώς? Ό,τι να ναι.

 

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι κάποιος με κοντό μαλλί και κάποιος με τζίβες που έχουν μέσα ένα σωρό μπίχλα, έχουν τις ίδιες πιθανότητες να κολλήσουν ψείρες. Μάιστα! Κάτι μάθαμε και σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες εκχυλισμα/αιθεριο ελαιο απο λεβαντα. Δρα εναντια σε ψειρες και τσιμπουρια. Τα περισσοτερα εμπορικα σκευασματα δεν κανουν πολλα και τα δραστικα κοστιζουν μια μικρη περιουσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιό άκυρο σχόλιο δεν έχω ξαναδεί. Ψείρες κολλάνε ακόμα και όσ@ έχουν κοντό μαλλί. Μήπως να κουρευόμαστε όλ@ γουλί επειδή ενδέχεται να κολλήσουμε ψείρες αλλιώς? Ό,τι να ναι.

Απλά γράφεις όλοι,όσοι αναφερόμενος στο πληθυντικό της λέξης άνθρωπος και ξεμπερδεύεις με τα φύλα...Αλλά αυτό μάλλον είναι πολύ σύνθετη σκέψη αφού πρέπει να εμπεδώσουμε όλ@ πόσο in είναι στο εξωτερικό αυτή η τάση και πόσο πίσω έχουμε μείνει εμείς εδώ στην Ελλάδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες εκχυλισμα/αιθεριο ελαιο απο λεβαντα. Δρα εναντια σε ψειρες και τσιμπουρια. Τα περισσοτερα εμπορικα σκευασματα δεν κανουν πολλα και τα δραστικα κοστιζουν μια μικρη περιουσια.

ευχαριστώ πολύ

 

 

Απλά γράφεις όλοι,όσοι αναφερόμενος στο πληθυντικό της λέξης άνθρωπος και ξεμπερδεύεις με τα φύλα...Αλλά αυτό μάλλον είναι πολύ σύνθετη σκέψη αφού πρέπει να εμπεδώσουμε όλ@ πόσο in είναι στο εξωτερικό αυτή η τάση και πόσο πίσω έχουμε μείνει εμείς εδώ στην Ελλάδα!!!

 

έγραψα στο topic για το θέμα με τις ψείρες, δεν καταλαβαίνω γιατί ασχολείστε με το @. Απλά ρωτήθηκα γιατί το χρησιμοποιώ και απάντησα.

Αν εσύ (και όποιο άλλο άτομο) δε γουστάρεις να το χρησιμοποιήσεις, απλά μην το κάνεις. Αλλά αυτό μάλλον δε μπορεί να το σκεφτεί ένας αργόσχολος νούμερο 2. Βέβαια αν αυτό το αργόσχολο άτομο όπως και άλλα επίσης έβλεπε να γράφω "όλες όσες" αναφερόμενη στον πληθυντικό της λέξης "οντότητα", τότε μάλλον δε θα του καλάρεσε τόσο. Αλλά είσαι σίγουρος ότι θέλεις να κάνουμε κουβέντα περί σεξισμού της γλώσσας; Δε νομίζω. Ή και να θέλεις, δε θα στην κάνω τη χάρη, φαίνεται να είσαι ιδιαιτέρως κομπλεξικός για να απαντάς με αυτόν τον τρόπο σε ένα άτομο που δε γνωρίζεις καν, αραχτός από το pc σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν χρειάζεται να είστε τόσο κακοί και είρωνες. Δεν προσπάθησε να σας επιβάλει ούτε τις τζίβες, ούτε τις ψείρες, ούτε να τρώτε μόνο χόρτα, ούτε να γίνετε queer. Μία συμβουλή στο πρόβλημα που αντιμετωπίζει ζήτησε απλά.

 

On topic: Μη βάλεις πετρέλαια κλπ στο κεφάλι σου, πήγαινε σε ένα φαρμακείο και ζήτα το καλύτερο σαμπουάν για τις ψείρες που να τους προκαλεί ασφυξία και ακολούθα κατά γράμμα τις οδηγίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...