Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Κανείς μόνο ένα λάθος ως προς την πυλωτη. Και να συμφωνήσουν όλοι ότι θα παίζουμε εδώ αν ΕΝΑΣ μόνο αντιδράσει είναι υποχρεωμένοι να σταματήσουν. Και πολύ κακος που το συνεχίζεται για μένα.

Οι αποφάσεις των πολυκατοικιών όπως και τα καταστατικά δεν υπερισχύουν ΠΟΤΕ των νόμων. Και μένα στην πολυκατοικία μου παίζουν τα πιτσιρίκια αλλά χωρίς να φωνάζουν έντονα γιατί οι γονείς τα μαζεύουν είναι η αλήθεια αν και κάνανε πολύ φασαρία τις πρώτες μέρες στους διαδρόμους και έξω και κάναμε μιναμινι συνέλευση το συζητήσαμε και είναι προσεκτικοί πλέον εκτός από το ζώων που είναι κάτω από εμένα όπου εκεί φθάσαμε στο αμήν.

 

ε προφανως και δε θα γκαριζουν. Αυτο ειναι η ενσυναισθηση που λέμε. Δε θα αφηνεις τον πιτσιρικά να ουρλιάζει στη πυλωτή. 

Από το ρεπορτάζ για τη πολυτεκνη οικογενεια στη Θεσσαλονικη που καταδικάστηκε:

Ακόμη αναφέρεται ότι «οι παραπάνω θόρυβοι οι οποίοι προέρχονται κυρίως από ποδοβολητά των ανηλίκων που, φορώντας τα παπούτσια τους, παίζουν ακόμη και ποδόσφαιρο με τον εναγόμενο πατέρα τους μέσα στο διαμέρισμα, αλλά και από το σύρσιμο επίπλων, πέταγμα αντικειμένων στο πάτωμα και φωνασκίες, τις καθημερινές συνήθως μετά τις 15:00 και τα Σαββατοκύριακα όλες σχεδόν τις ώρες της ημέρας, υπερβαίνουν κατά πολύ το φυσιολογικό και ανοιχτό όριο θορύβου από την συγκατοίκηση σε μία πολυκατοικία, ακόμη και συνυπολογίζοντας τους θορύβους από το εξωτερικό περιβάλλον μιας πολυσύχναστης περιοχής, όπως αυτή που βρίσκονται τα διαμερίσματα των διαδίκων».

Καταλαβαινουμε απολυτα γιατι δικαιωθηκε το ζευγάρι που έκανε την αγωγη. Ολη μέρα, κάθε μέρα, χωρις ωρες κοινης ησυχίας

Επεξ/σία από gas7777
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Αν διπλα σηκωνουν οικοδομή και την ιδια ωρα τα παιδιά παιζουν στη πυλωτή, σε ποιον θα φέρεις την αστυνομια :P :P

Δεν ειναι θεμα βολέματος. Θέμα σεβασμου και ενσυναισθησης  ειναι. 

Αν ο άλλος έρθει και πει...ρε παιδιά...εχω θέμα αυτο το καιρό. Βοηθηστε τη κατάσταση. Κιχ δε θα ακουστει. Αν σου πει ομως οτι δε θέλει να ακουγεται κιχ για πάντα, με το που θα φέρει κοσμο ολη η γειτονια θα του φέρει την αστυνομια. Οτι ισχυει για εμένα ισχυει και για εσένα. Και εμενα με ενοχλει ο θορυβος. Ο συνεχομενος θορυβος. Τα τακουνια, οι γκαριδες, η δυνατη μουσικη.

Το ίδιο πράγμα λέμε.

:-) Απλά γι'αυτό δεν ενοχλω για να μην με ενοχλουνε στον βαθμό που δυναμαι.

Και όχι δεν το δέχομαι να παίζουν κάθε μέρα ούτε στα διαμερίσματα ούτε στην αυλή μας ΕΦΟΣΟΝ ΕΝΟΧΛΟΎΝ.

Τα ωράρια μου είναι ακατάστατα λόγω δουλειάς οπότε πολλές φορές θέλω να κοιμηθώ μεσημέρι η απόγευμα και δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου το χαλάσει.

Και αν κάνεις τα στραβά μάτια σε ένα πρόβλημα αρχίζουν όλοι. Τι εννοώ με αυτό λόγω του προβλήματος με την φασαρία από την πλατεία ένας γείτονας από άλλη πολυκατοικία άρχισε να βάζει μουσική τα πρωινά επειδή τρελάθηκε στην ουσία. Σε κουβέντα που έκανα μαζί του όταν του χτύπησα το κουδούνι μου είπε μας έχουν τρελάνει από την πλατεία όλη μέρα θα κάνω και εγώ χαμό εκτός από τις ώρες κοινής ησυχίας για να είμαι νόμιμος. Του είπα ότι το πρόβλημα τις πλατείας θα το λύσω εγώ αλλά να σταματήσει και αυτός γιατί θα κινηθώ με τους εξής τρόπους βαει νόμου.

Μου είπε οκ και δεν τον ξαναακουσαμε. Θέλω να πω ότι εάν κάτι το αφήσεις να διαιωνίζεται μόνο παραπάνω προβλήματα θα επιφέρει.

27 λεπτά πριν, gas7777 είπε

ε προφανως και δε θα γκαριζουν. Αυτο ειναι η ενσυναισθηση που λέμε. Δε θα αφηνεις τον πιτσιρικά να ουρλιάζει στη πυλωτή. 

Από το ρεπορτάζ για τη πολυτεκνη οικογενεια στη Θεσσαλονικη που καταδικάστηκε:

Ακόμη αναφέρεται ότι «οι παραπάνω θόρυβοι οι οποίοι προέρχονται κυρίως από ποδοβολητά των ανηλίκων που, φορώντας τα παπούτσια τους, παίζουν ακόμη και ποδόσφαιρο με τον εναγόμενο πατέρα τους μέσα στο διαμέρισμα, αλλά και από το σύρσιμο επίπλων, πέταγμα αντικειμένων στο πάτωμα και φωνασκίες, τις καθημερινές συνήθως μετά τις 15:00 και τα Σαββατοκύριακα όλες σχεδόν τις ώρες της ημέρας, υπερβαίνουν κατά πολύ το φυσιολογικό και ανοιχτό όριο θορύβου από την συγκατοίκηση σε μία πολυκατοικία, ακόμη και συνυπολογίζοντας τους θορύβους από το εξωτερικό περιβάλλον μιας πολυσύχναστης περιοχής, όπως αυτή που βρίσκονται τα διαμερίσματα των διαδίκων».

Καταλαβαινουμε απολυτα γιατι δικαιωθηκε το ζευγάρι που έκανε την αγωγη. Ολη μέρα, κάθε μέρα, χωρις ωρες κοινης ησυχίας

Είδες τι απόφαση βγήκε ότι δεν μπορούν να ενοχλούν καμία ώρα τις μέρας.

Οποιαδήποτε στιγμή τις μερας διαταράσσουν 300 ευρώ πρόστιμο και 20 μέρες φυλάκιση ο πατέρας. Αυτό βέβαια πέραν των ωρών κοινής ησυχίας πρέπει να γίνεται συνεχόμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε αδελφέ, αυτό σου λέει ο gas. Για να φτάσουν στη σημείο να τους κάνουν μηνυση και να τους καταδικάσουν, ολη μερα βαραγαν τα νταουλια και δε δεχοντουσαν παρατηρήσεις. Καλά τους έκαναν αν ειναι έτσι τα πράγματα.

Δεν ειναι οτι ειχαν φυσιολογικους θορυβους και το μεσημερι ησυχαζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gas7777 είπε

Oι ωρες κοινης ησυχίας γιατι υπάρχουν;

 

Για ξεκουραση,χωρις αυτο να σημαινει οτι ο καθενας κανει οτι του ερθει.

Γενικα βλεπω οτι καθενας ενοχλειται απο διαφορετικα πραματα.

Εγω προσωπικα,ενω δε συμπαθω τα παιδια,δε με ενοχλει να τα ακουω να παιζουν,εκτος απο ενα συγκεκριμενο που κυριολεκτικα ουρλιαζει καθε λιγο. 

Οταν ομως ακουω τον αλλο που εχει εγκαταστησει ηχεια στην αυλη να παιζει μουσικη ολη μερα,η αν  ακουσω φασαρια σε ωρα κοινης ησυχιας,πρωτα εξοργιζομαι επειδη ειναι ζωα και δεν τους νοιαζει ο διπλα,παρα επειδη μπορει να μου κοψουν την ξεκουραση/χαλαρωση/υπνο.

 

1 ώρα πριν, gas7777 είπε

Ωραια. Ποιος ορίζει αυτά τα όρια που αναφέρεις;

 

Πραγματικα με ανησυχει που κανεις τετοιες ερωτησεις.

1 ώρα πριν, vaggooss είπε

Κακος το κάνετε αυτό απλά δεν έχει διαμαρτυρηθεί κάποιος και το αφήνετε έτσι. Ακόμη και στης πλατείες απαγορεύεται πχ να παίζουν μπάλα διότι προκαλείτε όχληση αν είναι κοντά σπίτια.

Ενας διαμαρτυρηθηκε με λαθος τροπο,και τον πλακωσαν μηνυσεις και υπογραφες,γιατι "ενοχλουσε".

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση για τα όρια είναι σαφέστατη. Κάπου είχαν βάλει κάποια όρια με ντεσιμπέλ. Να δω αστυνομία με ντεσιμπελομετρο και τι άλλο.

Η ουσία είναι αυτή που είπαμε παραπάνω. Σεβασμός. Αν κάποιος παραπονεθεί σίγουρα έχει τον λόγο του. 

Αν όμως έχεις λάβει τα μέτρα σου και παραπονιέται επειδή σε ακούει όταν κατουρας, δε μπορείς να κάνεις και πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως τα λέει ο @StamTheMan

Πολλές φορές δεν είναι τόσο εκνευριστικός ο θόρυβος. Είναι η αιτία του που σε τρελαίνει και είναι παντελώς παράλογη.

Πχ παίζουν τα παιδιά στο δρόμο. Καλά κάνουν και παίζουν και είναι χαρά. Για όσους έχουμε παιδιά και πόσο μάλλον για όσους μεγάλωσαν τα παιδιά τους, είναι κ ευχαρίστηση να ακούμε παιδάκια

Ζεσταίνει ο άλλος τη μηχανή του στο παραθυρο σου με τη εξάτμιση να βουίζει. Ε είναι ηλίθιος, γιατί δεν πάει το μυαλό του ότι δεν είναι μόνος του σε αυτόν τον πλανήτη. Κουνατη και τράβα παρακάτω ζωάδι. Εδω πέραν του θορύβου, ενοχλεί και η ηλιθιότητα!!! 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Όπως τα λέει ο @StamTheMan

Πολλές φορές δεν είναι τόσο εκνευριστικός ο θόρυβος. Είναι η αιτία του που σε τρελαίνει και είναι παντελώς παράλογη.

Πχ παίζουν τα παιδιά στο δρόμο. Καλά κάνουν και παίζουν και είναι χαρά. Για όσους έχουμε παιδιά και πόσο μάλλον για όσους μεγάλωσαν τα παιδιά τους, είναι κ ευχαρίστηση να ακούμε παιδάκια

Ζεσταίνει ο άλλος τη μηχανή του στο παραθυρο σου με τη εξάτμιση να βουίζει. Ε είναι ηλίθιος, γιατί δεν πάει το μυαλό του ότι δεν είναι μόνος του σε αυτόν τον πλανήτη. Κουνατη και τράβα παρακάτω ζωάδι. Εδω πέραν του θορύβου, ενοχλεί και η ηλιθιότητα!!! 

Η χαρά των παιδιών δεν μπορεί όμως να σου αφαιρέσει το δικαίωμα σου σε οποιαδήποτε ασχολία-δραστηριοτητα.

Εφόσον παίζουν σε λογικά πλαίσια και δεν ενοχλούν εννοείται ότι όλοι χαιρόμαστε και πολλές φορές παίζω και μαζί τους ποδόσφαιρο στην αυλή.αλλα εάν σηκώνουν την γειτονιά στο πόδι καταλαβαίνεις ότι έχουν γονείς αναίσθητους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Η χαρά των παιδιών δεν μπορεί όμως να σου αφαιρέσει το δικαίωμα σου σε οποιαδήποτε ασχολία-δραστηριοτητα.

Εφόσον παίζουν σε λογικά πλαίσια και δεν ενοχλούν εννοείται ότι όλοι χαιρόμαστε και πολλές φορές παίζω και μαζί τους ποδόσφαιρο στην αυλή.αλλα εάν σηκώνουν την γειτονιά στο πόδι καταλαβαίνεις ότι έχουν γονείς αναίσθητους.

Αυτά είναι μέχρι να κάνεις παιδιά!

Μόλις κάνεις παιδιά, αναπτύσσεις υπερδυνάμεις και μπορείς να λύνεις διαφορικές εξισώσεις ενώ δίπλα σου γκρεμίζεται ένα οικοδομικό τετράγωνο από 5χρονους κανίβαλους!!!  😜😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αυτά είναι μέχρι να κάνεις παιδιά!

Μόλις κάνεις παιδιά, αναπτύσσεις υπερδυνάμεις και μπορείς να λύνεις διαφορικές εξισώσεις ενώ δίπλα σου γκρεμίζεται ένα οικοδομικό τετράγωνο από 5χρονους κανίβαλους!!!  😜😀

Θα το διαπιστώσω λειαν συντομος αλλά ακόμη και τώρα όταν παίζω με την βαφτιστηρα μου με τις ώρες και το ανήψι  μου όταν δυναμώνει η ένταση του παιχνιδιού η αν αρχίσουν τα ποδοβολητα αλλάζω συχνότητα γιατί δεν μου αρέσει να ενοχλω και κάποιος να περνάει αυτά που περάσαμε και εμείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, vaggooss είπε

Θα το διαπιστώσω λειαν συντομος αλλά ακόμη και τώρα όταν παίζω με την βαφτιστηρα μου με τις ώρες και το ανήψι  μου όταν δυναμώνει η ένταση του παιχνιδιού η αν αρχίσουν τα ποδοβολητα αλλάζω συχνότητα γιατί δεν μου αρέσει να ενοχλω και κάποιος να περνάει αυτά που περάσαμε και εμείς.

θα έρθω να ζητήσω ξανά την άποψη σου σε αυτό το θέμα, σε 5 χρόνια αν έχει αλλάξει!!! χαχαχαχαχα :)

Κάτι τέτοια meme μόνο τυχαία δεν είναι!!!

image.png.0457e56b824409b5f4f2ff0cebb79246.png

May be an image of 2 people and text that says "ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΣΥ H MANA ΣΟΥ"

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2018 στις 2:30 ΜΜ, nyne είπε

Ωραιο θεμα...Μετα απο χρονια ηρεμιας μετακομισα σε νεο διαμερισμα οπου απο κατω μου εχει ενα καφενειο.Σκεφτηκα καφενειο για γεροντια ειναι σιγα τι θα γινεται...Ο τυπος λοιπον που το εχει το κανει κ σκυλαδικο αρκετες ημερες της εβδομαδας(καθημερινες μουσικη και οπα αλα κ μπαμ μπουμ).Ειπα στον ιδιοκτητη τον ειδοποιησε τιποτα,τον πηρα τηλεφωνο τιποτα,αρχισα να παιρνω το εκατο τιποτα.Η κινησα ματ που εχω κανει ειναι καταγγελια στο δημο,οπου κ πηρα αμεση απαντηση και το θεμα προωθηθηκε στην αστυνομια στην υπηρεσια δομησης του δημου(εχει κ ενα εξαερισμο στη ταρατσα που σκοτωνει)και στο υγιεινομικο(καθε κυριακη ψηνει μπροστα σε σουβλα...).Αναμενω να δω τι θα γινει.Ειλικρινα δεν θα ειχα θεμα αν το εκανε ενα Σαββατο η Παρασκευη και αν μου ειχε πει συγγνωμη εχω μαγαζι σε παρακαλω αν μπορω πσκ να κανω λιγο φασαρια.Αυτα ειπα κ εγω καπου το παραπονο μου.

Ίδιο θέμα είχα ότι και να έκανα χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που αγωρασα κάτι ηχεία με τεράστιο sub και μόλις έβαζε αυτός τα γαβ γαβ έβαζα στο τέρμα trap music με basares, μάντεψε η πελατεία του έκανε φτερά στα γρήγορα μόνο με δικανο δεν μου ήρθε, το τελικό ήταν όταν μου έχωσε μπουνιά. Έτσι το εκμεταλευτικα άμεσα - το περίμενα) και τον τράβηξα στα δικαστήρια (είχα και υλικό από Camera). Μάντεψε... Δεν υπάρχει πλέον καφενείο από κάτω και η τσέπη μου λίγο παραπάνω παχυνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Black Demis είπε

Ίδιο θέμα είχα ότι και να έκανα χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που αγωρασα κάτι ηχεία με τεράστιο sub και μόλις έβαζε αυτός τα γαβ γαβ έβαζα στο τέρμα trap music με basares, μάντεψε η πελατεία του έκανε φτερά στα γρήγορα μόνο με δικανο δεν μου ήρθε, το τελικό ήταν όταν μου έχωσε μπουνιά. Έτσι το εκμεταλευτικα άμεσα - το περίμενα) και τον τράβηξα στα δικαστήρια (είχα και υλικό από Camera). Μάντεψε... Δεν υπάρχει πλέον καφενείο από κάτω και η τσέπη μου λίγο παραπάνω παχυνε

Βεβαια απαντησες σε post του "18,αλλα οκ :P

Το υλικο απο καμερα δε νομιζω να το δεχθηκε το δικαστηριο,εκτος και αν εισαι λιγο μινχαουζεν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου θυμισατε ενα περιστατικο το καλοκαιρι που περασε...

Γενικα εχω τυχει οπου εχω μεινει σε ησυχους γειτονες και γειτονιες.

Το καλοκαιρι πηγα στο εξοχικο λοιπον.Απεναντι υπαρχει ενα σπιτι που το εχουν κατι φρανσουαδες (Ελληνες στη Γαλλια) και ερχονται διακοπες.

Ηρθαν λοιπον ο γιος και η κορη του με τους συζυγους τους και τα 2 παιδια.

Σεβασμος μηδεν.

Το ενα μικρο να τσιριζει(οταν λεω τσιριζει,εννοω σειρηνα,δεν εννοω να παιζει και να φωναζει) απο τις 8 το πρωι μεχρι το απογευμα με μονη διακοπη οταν ελειπαν  η περιπου 3-5 το μεσημερι.Και το αφηναν ολη μερα στην αυλη τους που ηταν ακριβως μπροστα απο το δωματιο μου.

Οι πατερομαναδες να καθονται το βραδυ στη βεραντα τους (που ηταν επισης μπροστα απο το δωματιο μου) μεχρι 1-1μιση το βραδυ.

Ειχα ανεβει στην αδεια μου και στις 2 μερες ειχα τρελαθει.Ειχα και τη μανα μου εκει και επειδη ηταν παιδικος φιλος ο απεναντι,οταν της ελεγα οτι θα παω να τα κανω π@@ανα η θα φωναξω αστυνομια,μου ελεγε μη και μου.

Της λεω η τον πιανεις να του μιλησεις η θα φερω 2 400αρια ηχεια και θα τα βαλω να κοιτανε σε αυτους και θα παιζουν ολη μερα.

Για να μη μακρυγορω ενα βραδυ 1 το βραδυ βγηκα και τους εριξα φωνη,η γαιδουρα η μια θιχτηκε κιολας και μου ειπε οτι επρεπε να της το ζητησω ευγενικα,ενω κατα λεξη ειπα "ειναι 1 το βραδυ ,θελουμε να κοιμηθουμε κιολας" και επιασε η μανα μου τον αρχοντα του σπιτιου και του ειπε και για τα μικρα που τσιριζαν σε συχνοτητες που θα ζηλευαν ατομα της οπερας.

Τα βαλανε μεσα στα δωματια και τσιριζαν και λυθηκε εν μερη το θεμα.Ομως γυρισε ο αλλος και την ειπε επειδη ενα (1) βραδυ ειχαμε κοσμο μεχρι τις 12 το βραδυ.

Αυτοι κατεβηκαν απο εκει που μεναν με τη λογικη ,ε Ελλαδα μπ@@@λο ειναι παμε να χαλαρωσουμε και στα τετοια μας οι αλλοι.

 

 

ΥΓ.Πριν χρονια εκανα ενα γλεντι εδω Αθηνα με πολυ κοσμο.Γενικα πηγε σε μεγεθος Project X,χωρις υπερβολη.Ηταν προπαραμονη Χριστουγεννων θυμαμαι και δε μου φωναξαν αστυνομια και το εκτιμησα.Απο τοτε και να γινει κανα παρτυ τριγυρω κανω υπομονη γιατι θυμαμαι οτι οταν εκανα και εγω χαλασμο η αντιμετωπιση ηταν ιδια.Φυσικα οχι να γλενταει καθε βδομαδα ο αλλος...

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Dantε είπε

 .Ομως γυρισε ο αλλος και την ειπε επειδη ενα (1) βραδυ ειχαμε κοσμο μεχρι τις 12 το βραδυ.

Αυτό είναι το θέμα. Πώς αν ξεκινήσεις τις παρατηρήσεις ψιλοαποτομα (διότι όπως το γράφεις έτσι το κατάλαβα) ο άλλος μπορεί να συνετιστει μεν αλλά θα στη φυλάει στη πρώτη που θα έχεις κόσμο.

Οπότε ή είσαι ευγενικός ή είσαι μοναχός του Αγίου Όρους σε ησυχία 😛 

Υ.Γ. Όσο ζούσα στο εξωτερικό μου έστειλε την αστυνομία ένας γείτονας διότι είχε ενοχληθεί ένα απόγευμα που είχα κόσμο. Στη συγκεκριμένη πολιτεία είναι πολύ αυστηρά τα πράγματα και αν κάποιος καλέσει αστυνομία είναι βέβαιο πως ακόμα και αν δε φταις θα πληρώσεις.

Ε δύο μέρες μετά είχε αυτός κόσμο. Μάντεψε τι έγινε...έκτοτε το κατάλαβε.

Επεξ/σία από gas7777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gas7777 είπε

Αυτό είναι το θέμα. Πώς αν ξεκινήσεις τις παρατηρήσεις ψιλοαποτομα (διότι όπως το γράφεις έτσι το κατάλαβα) ο άλλος μπορεί να συνετιστει μεν αλλά θα στη φυλάει στη πρώτη που θα έχεις κόσμο.

Οπότε ή είσαι ευγενικός ή είσαι μοναχός του Αγίου Όρους σε ησυχία 😛 

Υ.Γ. Όσο ζούσα στο εξωτερικό μου έστειλε την αστυνομία ένας γείτονας διότι είχε ενοχληθεί ένα απόγευμα που είχα κόσμο. Στη συγκεκριμένη πολιτεία είναι πολύ αυστηρά τα πράγματα και αν κάποιος καλέσει αστυνομία είναι βέβαιο πως ακόμα και αν δε φταις θα πληρώσεις.

Ε δύο μέρες μετά είχε αυτός κόσμο. Μάντεψε τι έγινε...έκτοτε το κατάλαβε.

Είχες πληρώσει πρόστιμο τότε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...