Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note 7: Αναβάθμιση θα περιορίζει τη φόρτιση στο 60% της μπαταρίας για αποφυγή εκρήξεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά νομίζω πώς αυτή είναι η χρονιά του iphone πιό πολύ από κάθε άλλη φορά.

 

Κοίτα μην έχουμε και κάνα ευτράπελο και από κει! Ας βγει πρώτα και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

King εσυ?  :P

 

Δεν ξέρω τι εννοείς με το King αλλά τέλοσπάντων, εμείς με τα 2 χρόνια εγγύηση περιμένουμε τις νέες τιμές και την κυκλοφορία των επισκευασμένων μοντέλων στα κασταστήματα.

Ευχαριστημένος κάτοχος note3........αλλά ρε παιδιά αίσχος καί έλεος με όλο αυτό τό πανηγύρι εκεί στήν samsung.Αυτοί έχουν αποσυντονιστεί εντελώς και βγαίνουν και τσαμπουνάνε ότι τούς έρθει.Αντί να "παρουν" τα κεφάλια τών υπευθύνων για όλο αυτό το φιασκο κάθονται καί κάνουν ανακοινώσεις.Η ζημιά εγινε ότι και να λεμε τώρα.

Προσωπικά σκεφτομουν να αλλάξω συσκευή αυτή την χρονια και να κάνω τήν μεταβαση στό 7.Μετά από αυτό εχασα τήν εμπιστοσυνη μου στήν εταιρία αυτή.

Είναι μεγάλη ξενέρα να περιμένεις να βγεί η συσκευή,νά αγοράζεις καί μετά από λίγο να συμβαίνει όλο αυτό.Ελάτε λίγο στήν θέση ολων αυτών.....Και μετά τί;Τό συγκεκριμένο μοντέλο κόλλησε τήν ρετσινιά πλέον.Τό 3άρι πού έχω τού έχω πεταξει τα ματια εξω και το λέει ακόμα η καρδούλα του, ποτέ δέν με πούλησε..Συνηθισμένος από το 3άρι άν πάς στό 7 μέ όλο αυτό το φιάσκο κάπως σού έρχεται.....

Κάτι τελευταίο,δέν υποστήριξα ποτέ μαρκες ούτε μπήκα σε διαδικασίες τέτοιου τυπου γενικά.Γούστα του καθενος είναι αυτα.

Απλά νομίζω πώς αυτή είναι η χρονιά του iphone πιό πολύ από κάθε άλλη φορά.

Δυστυχώς έτυχε σε ένα τόσο καλό κινητό τέτοιο πρόβλημα και του κόλλησε η ρετσινιά, δυστυχώς δεν θα πουλήσει αυτή την χρονιά, αλλά όπως και εσύ το είπες ακόμα και το 3άρι λειτουργεί ακόμα, αυτά είναι σοβαρά κινητά από σοβαρές εταιρίες και όχι τα 1000€ που ζητάνε κάτι άλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κάνεις "Μπαμ" λέμε!  :-D

Εγώ πάντως με τα προηγούμενα Note έμεινα ευχαριστημένος, καθαρά εργαλεία δουλειάς σε προσιτές τιμές. Τώρα με το ατυχές περιστατικό με το "μπαμ" όπως λες, δεν κατάφερα να το πιάσω στα χέρια μου αλλά δεν θα απογοητεύσουν οι καινούργιες εκδόσεις σίγουρα. Τουλάχιστον θα πέσουν οι τιμές λίγο πιο κάτω και θα το πάρουμε σε προσιτό κόστος, τέτοιο που αρμόζει σε ένα εργαλείο όπως το Note.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με τα προηγούμενα Note έμεινα ευχαριστημένος, καθαρά εργαλεία δουλειάς σε προσιτές τιμές. Τώρα με το ατυχές περιστατικό με το "μπαμ" όπως λες, δεν κατάφερα να το πιάσω στα χέρια μου αλλά δεν θα απογοητεύσουν οι καινούργιες εκδόσεις σίγουρα. Τουλάχιστον θα πέσουν οι τιμές λίγο πιο κάτω και θα το πάρουμε σε προσιτό κόστος, τέτοιο που αρμόζει σε ένα εργαλείο όπως το Note.

Εξακολουθεί να υπάρχει κόσμος που να θέλει να αγοράσει το note 7 μετά από αυτά τα 70+ "ατυχή περιστατικά";

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθεί να υπάρχει κόσμος που να θέλει να αγοράσει το note 7 μετά από αυτά τα 70+ "ατυχή περιστατικά";

Τα περισσότερα είναι περίεργο που συνέβησαν στην Αμερική και κυρίως αυτά με το σπίτι και το αυτοκίνητο; Στημένα είναι για να πάρουν λεφτά από τις ασφάλειες και τα  δικαστήρια αφού οι Αμερικάνοι βγάζουν από την μύγα ξύγκι. Μάλιστα συνέβησαν αφού ανακοίνωσε η εταιρία την ανακάλεση των συσκευών αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα είναι περίεργο που συνέβησαν στην Αμερική και κυρίως αυτά με το σπίτι και το αυτοκίνητο; Στημένα είναι για να πάρουν λεφτά από τις ασφάλειες και τα  δικαστήρια αφού οι Αμερικάνοι βγάζουν από την μύγα ξύγκι. Μάλιστα συνέβησαν αφού ανακοίνωσε η εταιρία την ανακάλεση των συσκευών αυτών.

Και πώς το γνωρίζεις εσύ ότι είναι στημένα; Σε αυτές τις περιπτώσεις δεν υπάρχει "νομίζω", "σιγά μωρέ" ή "και τι έγινε μωρέ;" Το κινητό μέχρι στιγμής έχει αποδειχθεί επικίνδυνο για την υγεία των κατόχων του. Εγώ, ακόμα κι αν το διόρθωναν το πρόβλημα, δεν θα το αγόραζα, εκτός κι αν δεν υπάρχουν άλλες επιλογές (που υπάρχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην έχετε πάλι τα ίδια όπως την έπαθε και ο ποδηλάτης

 

http://metro.co.uk/2016/08/02/cyclist-suffers-third-degree-burns-after-iphone-explodes-in-his-pocket-6042774/

 

αλλά εκεί δεν είπε κανείς τίποτα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην έχετε πάλι τα ίδια όπως την έπαθε και ο ποδηλάτης

http://metro.co.uk/2016/08/02/cyclist-suffers-third-degree-burns-after-iphone-explodes-in-his-pocket-6042774/

 

αλλά εκεί δεν είπε κανείς τίποτα. 

Μεμονωμένο περιστατικό κι όχι μαζικό. Γι' αυτό δεν γίνεται ντόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεμονωμένο περιστατικό κι όχι μαζικό. Γι' αυτό δεν γίνεται ντόρος.

Υπήρχαν επαναλαμβανόμενα περιστατικά εκρήξεων των iPhone αλλά ποτέ δεν το αναγνώρισε η εταιρία, πάντα φταίνε οι πελάτες. Όταν πανε και δίνουν 900€ για να το ακουμπάνε στο τραπεζάκι της καφετέριας αυτά παθαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε ντόρος γιατί αν τρυπήσεις μια μπαταρία λιθίου (πχ πέσεις και χτυπήσει σε μια πέτρα που διαρρήξει το εξωτερικό κέλυφος) θα βραχυκυκλώσει και θα πάρει φωτιά ανεξάρτητα της μάρκας της μπαταρίας. Πάντως έχει γίνει πριν λίγες μέρες αγωγή για εγκαύματα τρίτου βαθμού για άλλη συσκευή της Samsung (όχι το Note).

 

http://www.gsmarena.com/now_samsung_galaxy_s7_edge_catches_fire_causing_severe_burns_to_user-blog-20460.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε ντόρος γιατί αν τρυπήσεις μια μπαταρία λιθίου (πχ πέσεις και χτυπήσει σε μια πέτρα που διαρρήξει το εξωτερικό κέλυφος) θα βραχυκυκλώσει και θα πάρει φωτιά ανεξάρτητα της μάρκας της μπαταρίας. Πάντως έχει γίνει πριν λίγες μέρες αγωγή για εγκαύματα τρίτου βαθμού για άλλη συσκευή της Samsung (όχι το Note).

 

http://www.gsmarena.com/now_samsung_galaxy_s7_edge_catches_fire_causing_severe_burns_to_user-blog-20460.php

και ποιος εγγυάται ότι δεν έγινε όπως το παραπάνω που ανέφερες; Σε εργοτάξιο δούλευε, μπορεί να χτυπήθηκε η μπαταρία του κινητού αφού το είχε στην τσέπη. Δεν είναι τυχαίο που εταιρίες όπως η CAT βγάζουν θήκες για κινητά που τα παίρνουν σε εργοτάξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα εχει υποδειγματική αντιμετώπιση η samsung στους πελάτες της και εννοείται ανεβαίνει στην εκτίμηση μας με αυτα. Τώρα το οτι παρουσιαστηκαν μερικά κρούσματα μπαταρίας στις 2.500.000 συσκευές που εχει πουλήσει την πρώτη μολις βδομαδα κυκλοφορίας ειναι λάθος άλλα ανθρωπινο. Μπράβο της που τα περιορίζει και ανεμενουμε περισσοτερες πληροφοριες για τις καινούργιες παρτίδες.

Δεν είχε πουλήσει τόσες πολλές αλλιώς θα είχε γίνει πάταγος. Στα ράφια ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας δεν το εγγυάται, είναι δουλειά του δικαστηρίου να το κρίνει αυτό. Στην περίπτωση του ποδηλάτη λέει ο ίδιος ότι έπεσε. Ο δεύτερος καμένος ισχυρίζεται ότι το έκανε χωρίς εμφανές αίτιο (μπορεί να λέει και ψέμματα). Η αγωγή πάντως κατατέθηκε τον Μάιο που δεν υπήρχε ακόμα ο ντόρος για το Note.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...