Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note 7: Αναβάθμιση θα περιορίζει τη φόρτιση στο 60% της μπαταρίας για αποφυγή εκρήξεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι να μη σου τυχει.Καθε φορα που βγαινει μια συσκευη οποιαδηποτε εταιριας παντα θα συμβαινει κατι για να τι διασηρουνε απο λαθοι πραγματικα η απο εσκεμενα .Αυτο δε προκειται να αλαξει πουτε.π.χ iphone bend test sony που παιρνει νερα παρα τη πιστοποιησει η συσκευες που αναβουνε απο λεθος επεξεργαστη κτλπ κτλπ κτλπ!@Εγω παντος λεω ειναι να μη σου τυχει

Δεν είναι να μην σου τύχει. Είναι να μην παίρνεις ποτέ τις πρώτες παρτίδες κινητού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη λυση θα μπορούσε να εχει 80%(2800MA) ποσοστό γιατί από τα 100% 3500MA παει στα 2100MA(60%).

Καλύτερα να μην το είχε βγάλει καθόλου αν είναι έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη λυση θα μπορούσε να εχει 80%(2800MA) ποσοστό γιατί από τα 100% 3500MA παει στα 2100MA(60%).

Καλύτερα να μην το είχε βγάλει καθόλου αν είναι έτσι

 

"Διάβασα μόνο τον τίτλο και ειπα να πετάξω την βλακεία μου"

 

Αυτό καταλαβα εγώ από το σχόλιο σου. Το άρθρο λέει ξεκάθαρα πως αυτό το κάνει έτσι ώστε να μειώσει τις πιθανότητες εκρηξης και για να αναγκάσει όσους το έχουν αγοράσει να το επιστρέψουν και να παρουν το νέο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη λυση θα μπορούσε να εχει 80%(2800MA) ποσοστό γιατί από τα 100% 3500MA παει στα 2100MA(60%).

Καλύτερα να μην το είχε βγάλει καθόλου αν είναι έτσι

http://www.androidauthority.com/data-suggests-galaxy-note7-users-arent-exchanging-devices-716306/

 

http://www.androidauthority.com/samsung-temporary-fix-note-7-problem-ota-update-limit-charge-60-716163/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη λυση θα μπορούσε να εχει 80%(2800MA) ποσοστό γιατί από τα 100% 3500MA παει στα 2100MA(60%).

Καλύτερα να μην το είχε βγάλει καθόλου αν είναι έτσι

Ακριβώς γι αυτό δε θα πρεπε να το χει βγάλει καθόλου, αλλιώς έπρεπε. Ακου 60%, τς τς τς
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Samsung’s recall program differs from country to country, but if you bought your device before mid-September, the chances are your phone has a defective battery.

Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι εννοεί ο ποιητής...

 

Επίσης σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι σκατά έχουν στο δικό τους κεφάλι όσοι δεν επιστρέφουν το δικό τους Note. Ελπίζουν ότι θα διορθωθεί πραγματικά με sw update?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ειμαι samsungακιας εχω να πω οτι η samsung δεν τα παει καλα.

 

Ειναι που ειναι λιγα τα mah της μπαταριας για τοσο μεγαλη οθονη θα φορτιζουν την μπαταρια και μεχρι το 60% αντε - αντε απο το κακο στο χειροτερο το παει η samsung για το note7.

 

Δεν βλεπω να προχωραει το note7 και με ολα αυτα που κανει δινει την δυνατοτητα και στο iphone7 να εχει περισσοτερες πωλησεις απ' οτι θα ειχε αν δουλευε σωστα το note7.

 

Edit:

Τωρα ειδα οτι η αυτη η αναβαθμηση θα ειναι μονο για την ελλατωματικη παρτιδα κινητων note7 και οχι για ολα τα note7.

 

Αν ειναι ετσι τοτε ναι οκ ειναι σε καλο δρομο αν και το 60% το βλεπω υπερβολικο θα μπορουσαν να το κανουν 80% ή 90%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung’s recall program differs from country to country, but if you bought your device before mid-September, the chances are your phone has a defective battery.

Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι εννοεί ο ποιητής...

 

Επίσης σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω τι σκατά έχουν στο δικό τους κεφάλι όσοι δεν επιστρέφουν το δικό τους Note. Ελπίζουν ότι θα διορθωθεί πραγματικά με sw update?

 

Για USA το μυαλό μου πάει σε άτομα που επιδιώκουν τραυματισμό ή υλικές ζημιές για να ζητήσουν χρηματική αποζημίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην Samsung σοβαρο respond και άμεσο τόσο για την ανάκληση οσο και για το update. Βρείτε μου μία άλλη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας που να ειχε τόσο γρήγορη αντιμετώπιση του προβλήματος.Η apple τελευταία φορά έκανε τόσο γρήγορη ανάκληση ήταν πριν λίγα χρόνια με καθυστέρηση 5 ετών από τους μούφα φορτιστες της με καμένους καμία 20αρια ανθρώπους.

 

Στα προβλήματα φαίνεται η σοβαρότητα της κάθε εταιρείας και πώς τα αντιμετωπίζει.

Ένας Samsung hater.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ειμαι samsungακιας εχω να πω οτι η samsung δεν τα παει καλα.

 

Ειναι που ειναι λιγα τα mah της μπαταριας για τοσο μεγαλη οθονη θα φορτιζουν την μπαταρια και μεχρι το 60% αντε - αντε απο το κακο στο χειροτερο το παει η samsung για το note7.

 

Δεν βλεπω να προχωραει το note7 και με ολα αυτα που κανει δινει την δυνατοτητα και στο iphone7 να εχει περισσοτερες πωλησεις απ' οτι θα ειχε αν δουλευε σωστα το note7.

 

Edit:

Τωρα ειδα οτι η αυτη η αναβαθμηση θα ειναι μονο για την ελλατωματικη παρτιδα κινητων note7 και οχι για ολα τα note7.

 

Αν ειναι ετσι τοτε ναι οκ ειναι σε καλο δρομο αν και το 60% το βλεπω υπερβολικο θα μπορουσαν να το κανουν 80% ή 90%.

Ναι και ο ανενημερωτος πελάτης δεν θα το καταλάβαινε ποτέ ότι κάτι δεν πάει καλά με την συσκευή του και μετά μπουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, σε συνδυασμό με την περίοδο που έγινε, πρέπει να μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα τεχνολογικά fail όλων των εποχών! Θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνει στη samsung!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και θα μπορούσε να την έχει παρατήσει την συσκευή έτσι, χωρίς ανάκληση, να εκρήγνυται ανεξέλεγκτα. Μπράβο! Συνέχιζε να επικροτείς το αυτονόητο!

Μισό γράμμα διαβάζεις. Πες μας και για την καθυστέρηση με τους καμένους ανθρώπους αν μπορούσε η apple να αναγνωρίσει το πρόβλημα της νωρίτερα ή όχι... είπαμε οι σοβαρές εταιρίες κάνουν άμεση ανάκληση.ολα τα άλλα είναι fanboyσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό γράμμα διαβάζεις. Πες μας και για την καθυστέρηση με τους καμένους ανθρώπους αν μπορούσε η apple να αναγνωρίσει το πρόβλημα της νωρίτερα ή όχι... είπαμε οι σοβαρές εταιρίες κάνουν άμεση ανάκληση.ολα τα άλλα είναι fanboyσμος.

Πρώτον, δεν έχει καεί άνθρωπος από τους φορτιστές της Apple. Δεύτερον, από τη στιγμή που δεν υπήρξαν θύματα, το πρόβλημα της samsung είναι πιο σοβαρό. Τρίτον, δεν κάνει καμία εταιρία χωρίς σοβαρό λόγο ανάκληση. Θα μπορούσε να γίνει σε οποιαδήποτε εταιρία τόσο σοβαρό θέμα και να ακολουθήσει ανάκληση συσκευών. Τέταρτον, ο fanboyσμός που λες δεν έχει καμία θέση σε αυτό το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, σε συνδυασμό με την περίοδο που έγινε, πρέπει να μιλάμε για ένα από τα μεγαλύτερα τεχνολογικά fail όλων των εποχών! Θα το φυσάνε και δεν θα κρυώνει στη samsung!

Και αυτο που το κανει ακομα τραγικοτερο ειναι οτι ευθυνεται αλλο τμημα της samsung για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ολη αυτή την δυσφήμηση που εγινε με τα περιστατικά του note7 το μόνο θετικό ειναι οτι θα βγαλει το S8 και θα τα δώσει όλα θα κλαψουνε μανούλες αχαχαχαχαχαχ ετοιμαστείτε για τρελό εργαλείο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...