Προς το περιεχόμενο

αγορα ενισχυτη οικονομικο


sankostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 εναν ενισχυτη   για τα ηχεια που εχω εναι 300 βατ  8 Ωμ.ειναι αρκετα παλια αλα πεζουν μια χαρα ευχαριστω εκτον προτερον  και αν κανη αυτος ο ραδιοενισχυτης ειναι στα 120 ευρ.

AKAI AS110RA-320 5.1CH AUDIO/RADIO AMPLIFIER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα δεν κανη δεν ξερω και ρωταο

Μήπως να μας δώσεις κάποια στοιχεία παραπάνω για να μπορέσουμε να σου απαντήσουμε βάσει λογικής?

 

Όπως τι εξοπλισμό έχεις, εκτός των ηχείων που αναφέρεις.

Τι ενισχυτής οδηγούσε τα ηχεία σου? (Για 300 Watt ή είναι πολύ καλά έστω και παλιά ή δεν μιλάς ΠΡΟΦΑΝΩΣ για Watt RMS). Υπάρχει ο ενισχυτής έστω με βλάβη ή δεν υπάρχει πλέον?

Στοιχεία ηχείων (μάρκα-μοντέλο κ.λ.π.) μήπως και βρεθούν τα χαρακτηριστικά τους και βοηθήσουν.

Κανάλια (stereo-πολυκάναλο) κ.λ.π.

Τι ζητάς απο αυτό που θέλεις να στήσεις (δηλ. ποιά η μελλοντική χρήση συστήματος)

Σχετικό ύψος δαπάνης (budget)

 

Διαφορετικά το νήμα θα γεμίσει απαντήσεις που μάλλον θα σε μπερδέψουν περισσότερο.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοστα δεν το αναφερα λοιπον ειχαι ενα sony το ειχα παρη 180 ευρ.  oxi πολυ μεγαλο και το ειχα συνδεμενο με την την τηλεωραση και με λαπτοπ αλα μπηκαν στο σπιτη και μου τα πηραν και tv kai ενισχυτη και μου αφησαν τα ηχεια για να βαζω λιγη μουσικη η με λαπτοπ η κατι αλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη χρήση που θέλεις θα έλεγα να στραφείς σε ενα 2.1 σετάκι ηχείων υπολογιστή ή σε κάποιο οικονομικό Mini με είσοδο AUX ή/και USB.

Με τη πρώτη λύση "ακούς" απο laptop, κινητό και οτιδήποτε βγάζει έξοδο σε καρφί ή RCA με αντάπτορα, ενώ με τη δεύτερη επιπλέον όσα σου προσφέρει το Mini (CD-ραδιόφωνο κ.λ.π.)

Κάθε άλλη λύση/σκέψη και ακριβότερη θα προκύψει και περιττή αφού "πηγή" στην ουσία δεν υπάρχει.

Εκτός βέβαια και αν θέλεις να το στήσεις κομμάτι-κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως για αυτο τον ενισχυτη μου κανη  αν ξερη καπιος φιλος για τα ηχεια   SKYTEC SPL-1000MP3 Ημιεπαγγελματικός Ενισχυτής 2x350 Watt MAX @ 8 Ohm με FM, MP3, USB, SD 178.772  που εχει και πηγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...