Προς το περιεχόμενο

Φήμες θέλουν την Samsung να κυκλοφορεί το Galaxy S8 νωρίτερα λόγω της ανάκλησης του Note7


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου σε τι δε σε καλυπτει το s7? 

Δηλαδη μια ζωη ολοι κραζετε επειδη βγαινει ενα νεο μοντελο και απαξιωνεται το παλιο! 

Τι θελετε, να καθομαστε 5-6 χρονακια στο ιδιο μην τυχον και μεινετε πισω τεχνολικα? Οσοι πηραν το s7 τελος, το ευχαριστιουνται, αν καποιος εχει λεφτα για πεταμα παιρνει καθε χρονο και αλλο, αν καποιος δεν καλυπτεται επισης παιρνει αλλο εφοσον μπορει, αν δεν μπορει και εχει τοσες αναγκες, ας βρει τροπο. Ελεος δηλαδη, καθε φορα τα ιδια.

 

Εγω χαιρομαι να βλεπουμε καινουρια πραγματα, και αν δεν παρω το s8, θα παρω το s9, s10, οποιο τυχει οταν θα εχω την αναγκη να παρω κινητο.

 

Σωστός.. 

 

Θα προτιμούσα όμως κάθε χρόνο να βγαζε απο ένα κινητό η κάθε εταιρία, και αυτό το κινητό να μην είχε απλώς 1GB RAM παραπάνω ξερω γω.. αλλά να ειχε συνολίκη και ουσιαστική πρόδο.

Η Samsung θα μπορουσε να βγάζει εναλλαξ τον εναν χρόνο το επόμενο SΧ μοντέλο και τον επόμενο χρόνο το Note Χ μοντέλο.. 

Έχω το Note 3 εδω και περιπου 3 χρόνια και ένιωσα οτι υπήρξε μια αξιόλογη πρόοδος μονο με το Note 7,

(πολύ κρίμα που προέκυψε αυτό γιατι ήταν και είναι τούμπανο το κινητο αυτό σε σύγκριση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν)

Εχω πάρει στα χερια μου και note 4 και note 5 για λιγες μερες το  καθενα για μένα δεν υπήρχε καμία ουσιαστικη διαφορα απο το Note 3 που εχω.. αφού πάει σφαίρα ακόμα και του έχω αλλάξει τα φώτα.. σε λίγο θα φτάσουνε στα 10 GB RAM απλά για να έχουν να γράφουν εντυπωσιακά specs ενώ στα 3Gb το κινητό πάει σφαίρα. 

Μέχρι πριν 3 με 4 χρόνια ετα περισσότερα λάπτοπ είχαν 2 GB RAM να πουμε και βλεπεις επεξεργαστες 1,3 και 1,5 και στα κινητά (βλέπε Note 3) είχε 3 GB RAM και 2.3 επεξεργαστη.  

 

Δεν κάθονται να φτιάξουν ενα κινητο στα 67-68mm πλάτος με 5 ιντσες οθόνη και μπαταρία που να κρατάει 3 μέρες και  μετά απο εναν μηνα χρήσης του κινητου.. 

Παίρνεις ενα κινητό και σου κρατάει για 2 μερες η μπαταρια αρχικά και στον 1 μήνα ξαφνικά μειώνεται η αντοχη της στις 5-6 ωρες.. Και μας εχουν ταραξει στην παντοφλα.. 

Παταω αναζητηση για κινητο Android μεχρι 68mm πλάτος + 3GB RAM + 5mp μπροστινή καμερα και απο καμποσες χιλιαδες κινητά μενουν 10κατι εκ των οποιων τα περισσότερα είναι απο ακυρες εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...