Προς το περιεχόμενο

Από €819 έως €1189 οι τιμές των νέων iPhone 7 και iPhone 7 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως που έχω το s7 edge εδώ και μήνες, έχω σχηματίσει τη γνώμη πως δεν είναι τόσο "τούμπανο" όσο λένε τα specs. Όμορφο μεν, με πολλά προβλήματα όμως... Νιώθω πως έχω μια ...beta συσκευή που θα βελτιωθεί μετά απο 2-3 εκδόσεις.

 

Το ίδιο ακριβώς λέει και ο φανοποιός μου, που συζητούσαμε τις προάλλες όταν του πήγα το αμάξι. Νιώθει beta tester που έδωσε τόσα λεφτά γι αυτό (S7 Edge). "Τούμπανο" στα χαρτιά, αλλά εκνευριστικό όσο δε πάει στη χρήση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α, σε κανονική περίοδο είναι οκ? παύουν να ισχυουν τα όσα έγραψες?

 

Οχι. Ειναι το ιδιο ηλιθιο. Απλα στις καλες περιοδους ο μισθος αγγιζε και τα 2000 ευρω οποτε μπορουσε να πει καποιος πως θα δωσει τον μισο του μισθο μια φορα για να αποκτησει το τηλεφωνο γιατι το ειδε και το ερωτερυτηκε.

 

Τωρα με μισθο 400 ευρω, θα δουλευει 3 μηνες μονο για να παρει ενα τηλεφωνο? Με τετοια οικονομικη ασταθεια που αυριο δεν ξερει τι του ξημερωνει? Που δεν ξερει αν θα δουλευει ακομα και που δεν ξερει τι νεο φορο θα του κοπανησει η κυβερνηση και αν θα του κουρεψει τα λεφτα η τραπεζα?

 

Αυτα ειναι λεφτα που την σημερον ημερα που μετραμε και το 20λεπτο εχουν μεγαλη αξια. Δεν τα σκορπας ετσι ανετα οσο παλιοτερα. Και αν τα σκορπας, τα σκορπας για κατι σημαντικο. Οχι για ενα τηλεφωνο που του χρονου θα εχει παλιωσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ! Αλλά σίγουρα οχι από εδώ.  Οχι να πουλάει τρέλα η Infoquest (επίσημος εισαγωγέας και μεταπωλητής) και η κάθε Infoquest και να το πηγαίνει το π.χ iphone 7 plus 128 από 1009€  (Γερμανία) και 980€ (Αγγλία) στα 1080€ σε όλες της μεγάλες αλυσίδες.      

H διαφορα με Γερμανια ειναι σχεδον εξ'ολοκληρου λογω ΦΠΑ. Πχ στο παραδειγμα που αναφερεις τα 50€ απο τα 70€ παραπανω ειναι λογω του 24% ΦΠΑ εναντι 19% στη Γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το ίδιο ακριβώς λέει και ο φανοποιός μου, που συζητούσαμε τις προάλλες όταν του πήγα το αμάξι. Νιώθει beta tester που έδωσε τόσα λεφτά γι αυτό (S7 Edge). "Τούμπανο" στα χαρτιά, αλλά εκνευριστικό όσο δε πάει στη χρήση.

 

Και ξέρεις τι με ενοχλεί περισσότερο? Όχι τόσο το λειτουργικό αλλά η ίδια η οθόνη edge! Που αν δεν του βάλεις κάποια θήκη που θα αυξήσει τα περιθώρια στις άκρες, έχεις συνεχώς και καθημερινά θέματα! Όταν το κρατάς γυμνό σχεδόν πάντα θεωρεί πως το πατάς ήδη σε κάποιο σημείο της οθόνης, οπότε το scrolling μετά με το δάχτυλο είναι εως κι αδύνατο! Πάνω απο τις μισές περιπτώσεις που πας να το κρατήσεις έχεις τυχαία ανοίγματα εφαρμογών, πατήματα κουμπιών κλπ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι το iPhone 7 δεν είναι καλό ούτε είμαι κατά της Apple έχω αλλάξει πολλά τηλέφωνα και είχα πριν 4,4s,5c,6...απλά μην τρελαθούμε ότι είναι μια χαρά η τιμή τους!!!όσον αφορά το s7edge που έχω τώρα ούτε έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης για κάποιον που έγραψε πριν και έχει την καλύτερη μπαταρία που έχω πάρει σε τηλέφωνο... http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/samsung-galaxy-s7-edge-1315189/review

 

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/iphone-7-1327947/review

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, λέτε να το παίξουμε reviewers και να ζητήσουμε να μας στείλουν τζαμπε 2-3 στον καθένα?

 

Θα πιάσει??

 

Και το ένα επειδή είμαστε large θα περασει απο distruction test για να δουμε και τις αντοχές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει παντως που σε καθε τετοιο θεμα πεταγονται και μερικοι πατρικιοι και λενε το κλασικο "δεν ειναι για την πλεμπα αυτα".

 

Σε ενα μαζικης παραγωγης καταναλωτικο προιον, που σχεδον ο καθενας με καποιες θυσιες μπορει να το αποκτησει και ο κυριος σχολιασμος ειναι το γιατι ειναι ακριβοτερα απο αλλες χωρες της ΕΕ μερικοι ειναι ΤΟΣΟ αριστοκρατες που ουτε με αυτο δεν ασχολουνται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαφορα με Γερμανια ειναι σχεδον εξ'ολοκληρου λογω ΦΠΑ. Πχ στο παραδειγμα που αναφερεις τα 50€ απο τα 70€ παραπανω ειναι λογω του 24% ΦΠΑ εναντι 19% στη Γερμανια.

Δεν το πιστεύω αυτό, γιατί πέρυσι πριν πάρω το I6s plus απο Ελλάδα είχε ακριβώς την ίδια τιμή στην Γερμανία 1 ευρώ λιγότερο! Με 23% ΦΠΑ και για αυτό προτίμησα να το πάρω απο εδώ!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως οταν αγόραζα αμαξι (2005) ενα seat με ενα Audi ιδιο αμάξωμα ιδιο μοτέρ (οχι παρόμοιο)

Είχαν κατι παραπάνω απο 10000 ευρω διαφορα με παρόμοιο εξοπλισμό

σε κοροιδεψαν? βασικος εξοπλισμος ιδια κατηγορια καινουργια εχουν 4000ευρω διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβό. Είναι για ανωτέρου επιπέδου πορτοφόλια. Όταν σε δυο χρόνια γίνει φτηνότερο, τότε ίσως το σκεφτούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες ανεβαινουν καθε χρονο οπως πολυ σωστα παραθεσε ο Haha .

O  υποψηφιος αγοραστης δεν θα σκεφτει τα 50 -100 ευρω  επιβαρυνση στην τιμη αλλα θα το παρει .

Το που θα  διαθεσει κανεις τα χρηματα του ειναι δικο του θεμα  αλλοι τα δινουν  σε ζαντολαστιχα και πολυ καλα κανουν αφου αυτο γουσταρουν .

Ολα τα υπολοιπα σχολια ειναι καθαρος κομπλεξισμος και ακυρα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστεύω αυτό, γιατί πέρυσι πριν πάρω το I6s plus απο Ελλάδα είχε ακριβώς την ίδια τιμή στην Γερμανία 1 ευρώ λιγότερο! Με 23% ΦΠΑ και για αυτό προτίμησα να το πάρω απο εδώ!  

To πιστευεις δεν το πιστευεις, ειναι γεγονος: Γερμανια με Ελλαδα εχουν 5% διαφορα στο ΦΠΑ (19% εναντι 24%) το οποιο σημαινει 50€ διαφορα σε κατι που κανει 1000€.

 

Επισης και περυσι ειχαν παρομοια διαφορα στις αρχικες τιμες λογω ΦΠΑ(19% εναντι 23% τοτε):

iPhone 6s στα 739€, iPhone 6s Plus στα 849€ στη Γερμανια.

iPhone 6s στα 789€, iPhone 6s Plus στα 899€ στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...