Προς το περιεχόμενο

Από €819 έως €1189 οι τιμές των νέων iPhone 7 και iPhone 7 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου δώσω 250 να μου φτιάξεις ένα;

Πολυ καλη ερωτηση! Εδω ειναι ενα αρθρο για παλαιοτερα Iphone: http://www.alphr.com/features/388273/how-much-does-an-iphone-cost-to-make

 

Περιεργως ο φιλος δεν επεσε και πολυ εξω. Βεβαια στο αρθρο γραφει μονο το κοστος κατασκευης αλλα λεει και καποια πραγματα για RnD, Marketing, κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να είμαι fun της Apple αλλά για κινητό δεν θα έδινα τόσα λεφτά. Είναι κοροϊδία και κλεψιά για εμένα. Μπορεί να είμαι στο εξωτερικό και να παίρνω ένα πολύ καλό μισθό δεν θα τα έδινα. Α!! και να είχα πλούσια κοπέλα θα της έλεγα "Αγαπούλα πάμε διακοπές καλύτερα".

Για εμένα που μπήκε CEO ο μάγειρας (Tim Cook) έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα και όχι προς το καλό. Ο μάγειρας ότι να ναι μαγειρεύει.

Άρε Steve Jobs μακάρι να ζούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως ετσι, αν παιρνεις πρωτη φορα iphone η αλλαζεις καθε 4-5 χρονια τοτε οκ ναι δεν θα σκεφτεις τα 50-100 παραπανω. Εγω ομως που θελω να αλλαζω περιπου καθε 2 χρονια και μονο iphone παιρνω τι θα γινει 100ε καπελο σε καθε νεα κυκλοφορια απλα γιατι μπορουν? Και ενταξει αυτη τη φορα το κινητο ειναι αναβάθμιση τυπου -s ισως λιγο καλυτερο δεν ειναι οτι εκαναν και τιποτα φοβερο οπως πχ οταν πηγα απο το 5 στο 6+. Οταν πηρα ~800ε το 128αρι 6+ και τωρα ζητανε περισσοτερα για το 32αρι και καθε φορα το ιδιο ε και να τα εχεις αρχιζεις και σπαζεσαι πως να το κανουμε. Ειδικα στο θεμα της χωρητικοτητας το εχουν παρακανει με το κοστος.

 

Δεν εχει σημασια η οικονομικη κατασταση του καθενος, δηλαδη και πλουσιος να εισαι ειναι θεμα ιδεολογιας αν σε δουλευουν η οχι. Δηλαδη με την ιδια λογικη εχω λεφτα αρα δεν με νοιαζει μπορει ο καθενας να μου ζηταει οτι θελει για οποιοδήποτε προιον η υπηρεσία που με ενδιαφέρει και καθε χρονο να ανεβαζει τις τιμες.

Για αυτο εχεις και την επιλογη να μην το αγορασεις ειναι πολυ απλο .Ουτε ειδος πρωτης αναγκης ειναι ουτε φαγητο .Δεν συμφωνεις με την τιμολογιακη πολιτικη ?

Απολυτα σεβαστο μην το παρεις .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, φοβερή και τρομερή συσκευή το iphone αλλά τόσα χρήματα δεν τα αξίζει σε καμία περίπτωση. Οι συγκρίσεις με porsche,ferrari και rolex είναι τουλάχιστον αστείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η γκρινια και η μιζερια που βγαζουν καποιοι ειναι ακατανοητη.

 

Πρεπει να αποδεχτειτε οτι υπαρχουν διαβαθμισεις τιμων σε διαφορα αγαθα.

 

Κινητα, τηλεορασεις, ρουχα, αμαξια, ρολογια... υπαρχουν απο πολυ φθηνα εως πολυ πολυ ακριβα.

 

Ε ο καθενας παιρνει αυτο που θελει κι αυτο

Που μπορει!!!!

Σταματηστε λοιπον μερικοι να βγαζετε κομπλεξ και ζηλοφθονια επιτελους και αποδεχτειτε οτι υπαρχει κοσμος εκει εξω που μπορει και θα δωσει αυτα τα χρηματα.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ακριβως ετσι, αν παιρνεις πρωτη φορα iphone η αλλαζεις καθε 4-5 χρονια τοτε οκ ναι δεν θα σκεφτεις τα 50-100 παραπανω. Εγω ομως που θελω να αλλαζω περιπου καθε 2 χρονια και μονο iphone παιρνω τι θα γινει 100ε καπελο σε καθε νεα κυκλοφορια απλα γιατι μπορουν? Και ενταξει αυτη τη φορα το κινητο ειναι αναβάθμιση τυπου -s ισως λιγο καλυτερο δεν ειναι οτι εκαναν και τιποτα φοβερο οπως πχ οταν πηγα απο το 5 στο 6+. Οταν πηρα ~800ε το 128αρι 6+ και τωρα ζητανε περισσοτερα για το 32αρι και καθε φορα το ιδιο ε και να τα εχεις αρχιζεις και σπαζεσαι πως να το κανουμε. Ειδικα στο θεμα της χωρητικοτητας το εχουν παρακανει με το κοστος.

 

Δεν εχει σημασια η οικονομικη κατασταση του καθενος, δηλαδη και πλουσιος να εισαι ειναι θεμα ιδεολογιας αν σε δουλευουν η οχι. Δηλαδη με την ιδια λογικη εχω λεφτα αρα δεν με νοιαζει μπορει ο καθενας να μου ζηταει οτι θελει για οποιοδήποτε προιον η υπηρεσία που με ενδιαφέρει και καθε χρονο να ανεβαζει τις τιμες.

κοίτα η εταιρεία αρμέγει στην κυριολεξία,κάπου εδω μέσα διάβασα σε άρθρο ότι βγάζει περισσότερα κέρδη απο όλους τους άλλους κατασκευαστές μαζί!

επειδή ακριβώς κάποιοι την στηρίζουν και δεν βλέπουν αντικειμενικά τα πράγματα,εγώ σου λέω αν δεν αγόραζε κανένας(καταναλωτικός εκβιασμός) Iphone στα 800 ευρώ θα τα ρίχνανε στα 300 ευρώ γιατί πάνω απο 100 δεν τους κοστίζει με την καμία η κάθε συσκευή και οι τρελαμένοι με τα Iphone θα τα απολάμβαναν σε πιο λογικές τιμές.

αλλά όχι εσείς πάτε και τα χρυσοπληρώνετε ε καλά σας κάνουν τι θέλετε τώρα ? δηλαδή όλοι οι άλλοι που πάνε και δεν δίνουν δεκάρα παραπάνω απο 150-200 ευρώ και παίρνουν αξιοπορεπέστατες συσκευές να σας συμπαρασταθούν κιόλας ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφισβητεί κάνεις την ποιότητα της Apple το iPhone 7 Plus είναι πολύ καλό...(είχα το 6 πριν ) όμως ως κάτοχος τώρα s7 edge μπορώ να πω πώς σε οθόνη και μπαταρία θα είναι ένα βήμα πίσω από την Samsung και αγοράζεις σχεδόν 2 s7 edge σε αυτή την τιμή!!! σε καμία περίπτωση δεν αξίζει τόσα λεφτά...όσοι δεν έχουν δουλέψει το s7 edge δεν μπορούν να καταλάβουν για τι τούμπανο μιλάμε! και επειδή είχα Apple 4,4s,5c,6. απαράδεκτο να πουλάνε τη συσκευή τώσα λεφτά....το μόνο καλό που έχει η Αpple είναι αξία μεταπώλησης...

Στην Αμερική, όπως και με τα προηγούμενα μοντέλα, έτσι και το iPhone 7 ξεκινάει στα $650. Επίσης με τα πακέτα κινητής η τιμή του είναι ακόμα πιο προσιτή. Τα συμπεράσματα δικά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματηστε λοιπον μερικοι να βγαζετε κομπλεξ και ζηλοφθονια επιτελους και αποδεχτειτε οτι υπαρχει κοσμος εκει εξω που μπορει και θα δωσει αυτα τα χρηματα.

Κόμπλεξ βγάζουν αυτοί που δεν αντεχούν την κριτική που απευθύνεται προς την εταιρία και συσκευή της προτίμησης τους και όχι προς τους ίδιους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο τηλέφωνο.... που για να κατασκευαστει , το κόστος είναι 200$ και η τιμές πώλησης ειναι στο διάστημα! Αξίζει; Μήπως ετσι με την τιμή στα ύψη η Apple δίνει κύρος και δείχνει ότι ειναι κάτι καλο , ενώ αν αν ηταν φθηνότερο δεν θα ειχε απήχηση;Μήπως φταίμε και εμείς που λέμε με στυλ : Έχω Iphone!!!!!

Το κόστος μιας συσκευής δεν αποτελείται μόνο από το κόστος των υλικών της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι θα αγοράσει ο καθένας και το πως είναι δικό του θέμα. για άλλον τα 1200 είναι 3 μηνιάτικα για άλλον μία ημέρα. το πως θα τα ξοδέψει κανείς τα λεφτά του είναι δικό του θέμα. είναι όμως λυπηρό να βλέπεις κάποιον να δουλεύει με τον βασικό μισθό και να τρέχει να προπαραγγείλει τα τηλέφωνα αλλά στο κάτω κάτω είναι δικαίωμά του. ας κάνει ότι θέλει. άλλος τα τρώει καραμέλες, άλλος τα τρώει στα μπουζούκια, άλλος στα ''κορίτσια''.

το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι προπαραγγελίες εκτός και εάν η apple το κάνει επίτηδες για να δημιουργήσει ρεύμα και καλά δεν προλαβαίνω. πάντως σε καμιά εταιρεία δεν θα ήταν τιμητικό να μην είχε αρκετό στοκ να ικανοποιήσει την πελατεία. 

άντε και να αρχίσουμε να βλέπουμε βιντεάκια για να δούμε με ποιους τρόπους μπορεί να σκάσει, να κρασάρει, να σπάσει το τηλέφωνο με τον κάθε βλαμένο που θα το πάρει για να το καταστρέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Να μην το ήξερα απο πριν αυτό! Θα πεταγόμουν εκεί αυθημερόν, θα το αγόραζα και θα είχα επιστρέψει κιόλας! :P

 

btw αυτό δεν είναι official apple store... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...