Προς το περιεχόμενο

Nova go προβλημα στην εγκατασταση


gate_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας . Εχω ενα λαπτοπ με windows 7 64bit . Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με την παρακολουθηση αγωνων , δεν με αφηνει δηλαδη να κανω εισαγωγη με τους κωδικους μου.
Μολις μπηκα στο σιτε, http://p2-kln.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/#
 

μου ζητησε να κατεβασω το NovaGOPlayer-3.1.1_setup . Το κατεβασα , ξεκιναω την εγκατασταση και μου ζηταει να εγκαταστησω και το microsoft visual c++ 2013 redistributable package (x86) , το οποιο το κανω . Μολις κατεβαινει και τελιωνει η εγκατασταση του microsoft συνεχιζει αυτη του novago και εδω και ξεκιναει το προβλημα. Δεν τελιωνει η εγκατασταση γιατι πεταει το παρακατω μηνυμα το οποιο σας επισυναπτω .

 

 

 

Εψαξα στο ιντερνετ και αυτο το μηνυμα σημαινει οτι αυτη η εκδοση που εγκατεστησα το microsoft δεν ειναι η σωστη ηθελε 64bit . Κατεβαζω και αυτη αλλα δεν την δεχετε. Περναει απο μονο του την 32bit.
Δεν ξερω τι να κανω ...
 

Σημειωση : Τον Αυγουστο εβλεπα κανονικα χωρις να χρειαζοταν να κατεβασω τιποτα αλλο , εκτος απο αυτο ForthnetSA_plugin που μου ειχε προτεινει απο την αρχη!

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

post-50259-0-59501300-1474035828_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σε συμβούλευα να δεις τον browser. Καρατσεκαρισμένο παίζει ρόλο.Θα σε συμβούλευα να βάλεις το plug in του nova go πάνω στον Firefox. Link.png Site:

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σε συμβούλευα να δεις τον browser. Καρατσεκαρισμένο παίζει ρόλο.Θα σε συμβούλευα να βάλεις το plug in του nova go πάνω στον Firefox. Link.png Site: δές εδώ  

Και εμενα αυτο μου ειπανε οταν το εγκατεστησα για πρωτη φορα σε λαπτοπ του αδελφου μου.Οτι προτιμοτερο θα ηταν να το δουλεψω μονο σε firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

καλημερα προσπαθω εδω και κατι μερες να βαλω το novago στο λαπτοπ αλλα τιποτα. ενω εχω κατεβασει και εγκαταστησει  τον player οταν παω να κανω συνδεση μου ζηταει συνεχως να κανω εγκατασταση τον novago player, εχω δοκιμασει με τον google chrome microsoft edge internet explorer monzilla αλλα ματαια... εχω μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων και λυση δεν μου βρηκαν το μονο που μου ειπαν ειναι οτι μπλοκαρει τον player ενα προγραμμα των windows. ποιο ειναι αυτο??? ενας θεος ξερει αφου δεν ξερουν και οι ιδιοι.

εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

απο κινητο που δοκιμασα παιζει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 11:28 ΠΜ, pkout είπε

καλημερα προσπαθω εδω και κατι μερες να βαλω το novago στο λαπτοπ αλλα τιποτα. ενω εχω κατεβασει και εγκαταστησει  τον player οταν παω να κανω συνδεση μου ζηταει συνεχως να κανω εγκατασταση τον novago player, εχω δοκιμασει με τον google chrome microsoft edge internet explorer monzilla αλλα ματαια... εχω μιλησει με την εξυπηρετηση πελατων και λυση δεν μου βρηκαν το μονο που μου ειπαν ειναι οτι μπλοκαρει τον player ενα προγραμμα των windows. ποιο ειναι αυτο??? ενας θεος ξερει αφου δεν ξερουν και οι ιδιοι.

εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

απο κινητο που δοκιμασα παιζει κανονικα.

Καλημέρα φίλε, βρήκες καμία άκρη?Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετα απο καιρο  και αφου ειχα αγανακτηση να κανω το nova go  να δουλεψει στο laptop μου ειπα να ξανασχοληθω και  η λυση σε εμενα τουλαχιστον βρεθηκε κανοντας ανανεωση συσκευης και εγκατασταση εκ νεου το nova go  player και μεχρι στιγμης δουλευει κανονικα.

Επεξ/σία από pkout
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αντιμετωπίζω κι εγώ πρόβλημα σύνδεσης στο τρισκατάρατο nova go σε laptop.

Δεν με αφήνει να κάνω log in στο site του nova go,μου ζητάει διαρκώς να κατεβάσω το nova go player,

τον οποίο έχω ήδη κατεβάσει κι εγκαταστήσει πολλές φορές χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Έχω κάνει εκκαθάριση τα cookies,ανανέωση συσκευής αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Αν γνωρίζει κάτι παραπάνω κάποιος φίλος ας μας δώσει τα φώτα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...