Προς το περιεχόμενο

[laptop]HP 15-AY041nv (i3-5005U/4GB/128GB/FHD/W10) 369€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βάζεις κι άλλα είκοσι ευρώ (σύνολο 419) και παίρνεις κι έναν εξωτερικό σκληρό κι είσαι άψογος.

Εχω εξωτερικό 1TB απλά στα 256 ίσως έβαζες και κάποια βαριά πρόγραμμα photoshop, lightroom ώστε να εκμεταλλευτεις και επεξεργασία απ τον ssd από άποψη ταχύτητας . Κατά τα άλλα αξίζει το συγκεκριμένο μοντέλο σε αυτά τα χρήματα; Θεωρείται προσφορά;

Καλό είναι σε όλους τους τομείς με άριστη τιμή

 

Μόνο για απαιτητικα παιχνίδια δεν κάνει ;)

Μπα για παιχνίδια δεν τον θέλω, για επεξεργασία photoshop lightroom θα μπορεί να ανταπεξελθει αξιοπρεπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν αν θα παρω και laptop για της αναγκες της σχολης , αυτο φαινεται ιδανικη περιπτωση και λογικα θα το τσιμπισω ,ευχαριστω για ΑΚΟΜΑ μια φορα τον dobro για τις προσφορες που βρισκει :))

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα 1 για την κόρη. Ρε παιδιά με την εγγύηση που είναι η μόνη εταιρία που δινει 1 χρόνο μας αγχώνει? θα πάρει κανεις επέκταση εγγύησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα 1 για την κόρη. Ρε παιδιά με την εγγύηση που είναι η μόνη εταιρία που δινει 1 χρόνο μας αγχώνει? θα πάρει κανεις επέκταση εγγύησης?

90€ για επεκταση για 3 χρονια.....μονο και μονο για την οθονη,δισκο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το έψαξα σε άλλα forum είδα ότι η HP δε δίνει παραπάνω, λέει 1 και το εννοεί.

Θα βάλεις τώρα στο μυαλό σου την έγνοια να τσακώνεσαι μαζί τους και να τρέχεις σε συνηγόρους? αφού το ξέρεις από πριν...

Νομίζω ότι τα τρία χρόνια είναι πολύ καλή λύση αλλά για 380 ευρώ αρχική, θα περιέμενα να είναι λιγότερη η επέκταση εγγύησης. Δεν ξέρω αν παίζει καμία έκπτωση σε αυτό αν ρωτήσεις το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το probook τους πηρα (εχει ενα call center για τα business μηχανηματα), μου ζήτησαν με μειλ την απόδειξη και μου περασαν ηλεκτρονικά 24 μήνες όταν το είχα παρει πριν 3 χρόνια. Ποτε δε χρειαστηκε ωστόσο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, αυτό το λαπτοπ τι λέει σε σύγκριση με αυτό του post?

 

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comlen00373/laptop-lenovo-80q701bupb-300-156-i5-6200-4gb-1tb-hd-graphics-520-dosblack

 

Η χρήση θα είναι κυρίως δουλειά γραφείου, Word Excel, internet και YouTube και κάνα χαλαρό παιχνίδι, Pro evolution και indies.

 

Windows έχω δικά μου, και αν είναι βάζω έξτρα ssd στη θέση του DVD.

 

Έχει μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής, i3 5200U vs i5 6200, και η 920m vs την Intel 520.

 

Ευχαριστώ παιδιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έκανες λίγο αχταρμα, νομίζω. Που είχες την 920; είναι αρκετά αξιοπρεπής παντως.

Ωπα λάθος, μπερδεύτηκα γιατί συνήθως πάει πακέτο ο i3 με την 920m.

 

Υποθέτω πως ο HD 520 είναι καλύτερος από τον HD 5500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα ειναι η fhd οθόνη, άρα δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα. Παίρνεις οποίο σε καλύπτει καλύτερα. Φυσικά η 520 είναι αισθητά καλυτερη από την 5500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, αυτό το λαπτοπ τι λέει σε σύγκριση με αυτό του post?

 

http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comlen00373/laptop-lenovo-80q701bupb-300-156-i5-6200-4gb-1tb-hd-graphics-520-dosblack

 

Η χρήση θα είναι κυρίως δουλειά γραφείου, Word Excel, internet και YouTube και κάνα χαλαρό παιχνίδι, Pro evolution και indies.

 

Windows έχω δικά μου, και αν είναι βάζω έξτρα ssd στη θέση του DVD.

 

Έχει μεγάλη διαφορά ο επεξεργαστής, i3 5200U vs i5 6200, και η 920m vs την Intel 520.

 

Ευχαριστώ παιδιά .

30% περίπου πιο ισχυρός ο i5 με καλύτερη κάρτα γραφικών αν ήταν και full HD η οθονη θα μιλούσαμε για ευκαιριαρα. Αν βάλεις και έναν ssd θα ανέβει η τιμή και θα είναι 100 ευρώ πάνω σε σχέση με του τίτλου ...Μπέρδεμα... κι εγώ δεν ξέρω τι θα πάρω

Αν είναι πάς εδώ https://www.skroutz.gr/s/9522235/HP-250-G5-i5-6200U-8GB-256GB-FHD-No-OS.html

 

256 ssd full hd οθόνη, i5 6200 με την 520 κάρτα γραφικών και 8gb μνήμη με 545 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...