Προς το περιεχόμενο

[laptop]HP 15-AY041nv (i3-5005U/4GB/128GB/FHD/W10) 369€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το full hd σε αυτες τις ιντσες δεν ειναι και οτι καλυτερο... βεβαια δεν μου αρεσει και η 1366χ768 που εχουν τα αλλα... κατι στην μεση θα ηταν ιδανικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το full hd σε αυτες τις ιντσες δεν ειναι και οτι καλυτερο... βεβαια δεν μου αρεσει και η 1366χ768 που εχουν τα αλλα... κατι στην μεση θα ηταν ιδανικο...

Το 90+% των λάπτοπ είναι ή FHD ή 1336x768. Ελάχιστα έδω δει εδώ ελλάδα με 1600x900.

Και δυστιχώς τα FHD σχεδόν πάντα ξεφεύγουν σε τιμές.

 

edit. Περίεργο πάντως πως έφεραν καινούριο λάπτοπ με σειρά 5000 επεξεργαστή την ώρα καθώς οι καινούριοι 

6000 έκαναν την εμφάνισή τους στις αρχές του έτους. Ο i3 5005U είναι αισθητά πιο αδύναμος από τον i3 6100U που φαοράνε τα περισσότερα καινούρια λάπτοπ...  https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp%5B%5D=2623&cmp%5B%5D=2484

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Το αγορασα. πολυ πολυ  ομορφο σε ασπρο χρωμα . Απροβληματιστα κανει ολες τις δουλειες.  

369€ και εξαργήρωση 24,000 bonus ποντους ALPHA BANK ( -60 €) = 309 €  :-D  :-D :-D  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά, θα δω σημαντική διαφορά (προς το χειρότερο) με ένα DELL με i7 4510U, 8GB RAM και hdd? Μου έχει σπάσει τα νεύρα η HD ανάλυση του DELL και τα απαίσια χρώματα. Ασχολούμαι μόνο με Office και ελαφρύ photoshop που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά, θα δω σημαντική διαφορά (προς το χειρότερο) με ένα DELL με i7 4510U, 8GB RAM και hdd? Μου έχει σπάσει τα νεύρα η HD ανάλυση του DELL και τα απαίσια χρώματα. Ασχολούμαι μόνο με Office και ελαφρύ photoshop που και που.

http://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i3_5005u-474-vs-intel_core_i7_5500u-465

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HP δεν έχει κακή φήμη όσον αφορά το service και υλικά κατασκευής; Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω αλλά έχω ενδοιασμούς.. Από επισκευασιμότητα πως τα παει το λαπτοπ; Έχει κανείς ιδέα; Έχεις εύκολη πρόσβαση σε ram/ssd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HP δεν έχει κακή φήμη όσον αφορά το service και υλικά κατασκευής; Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω αλλά έχω ενδοιασμούς.. Από επισκευασιμότητα πως τα παει το λαπτοπ; Έχει κανείς ιδέα; Έχεις εύκολη πρόσβαση σε ram/ssd?

 

http://www.insomnia.gr/topic/621940-laptophp-15-ay041nv-i3-5005u4gb128gbfhdw10-369€-kotsovolos/?p=55141977

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HP δεν έχει κακή φήμη όσον αφορά το service και υλικά κατασκευής; Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω αλλά έχω ενδοιασμούς.. Από επισκευασιμότητα πως τα παει το λαπτοπ; Έχει κανείς ιδέα; Έχεις εύκολη πρόσβαση σε ram/ssd?

 

ειμαι ήδη στο 3ο ΗΡ, ολα τους εχω βάλει χέρι, ποτε κανενα απολυτως προβλημα (τα προηγούμενα δύο τα πουλησα και δουλευαν σα καινουργια)... Τα προηγούμενα ήταν Pavillion - το τωρινο probook εαν εχει σημασία. Προσωπικά ειμαι 100% ευχαριστημένος και παλι ΗΡ θα αγοραζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία χαρά εταιρία είναι η HP και μία χαρά σέρβις έχει.

 

Τώρα μεμονωμένα περιστατικά δεν σημαίνουν κάτι όλες οι εταιρίες έχουν "άσχημες στιγμές"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, εάν κάτσεις να ψάξεις, θα βρεις για όλους άσχημες στιγμές / ιστορίες.

@Παυλίδης, φιλε το probook ειναι επαγγελματικό και έχει πολύ καλή κατασκευή :P

Πάντως για την τιμή του είναι παραπάνω από τίμιο, αφού έχει SSD και FHD πανελάκι πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, εάν κάτσεις να ψάξεις, θα βρεις για όλους άσχημες στιγμές / ιστορίες.

 

@Παυλίδης, φιλε το probook ειναι επαγγελματικό και έχει πολύ καλή κατασκευή :P

 

Πάντως για την τιμή του είναι παραπάνω από τίμιο, αφού έχει SSD και FHD πανελάκι πάνω.

 

μα για αυτο προσθέτω οτι ειχα και πιο απλες σειρές (DV, Pavillion) παλιότερα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μπαταρια πως παει;

πηρα προσφατα απο amazon ενα lenovo -καπου εδω μεσα ειχε ποσταριστει και ενω ειδα εχει 4 κελια, δε μου βγαζει πανω απο 2μιση ωρες. αυτο ποσες ωρες δινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...