Προς το περιεχόμενο

[laptop]HP 15-AY041nv (i3-5005U/4GB/128GB/FHD/W10) 369€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα ειμαι ετοιμος να αγορασω το παραπανω λαπτοπ καθως ειναι σε αρκετα καλη τιμη για αυτα που διαθετει για χαλαρο gaming κανα (league of legends και κανενα cs go) δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα ειμαι ετοιμος να αγορασω το παραπανω λαπτοπ καθως ειναι σε αρκετα καλη τιμη για αυτα που διαθετει για χαλαρο gaming κανα (league of legends και κανενα cs go) δεν νομιζω να υπαρχει θεμα ετσι;

 

Δεν κάνει για gaming το συγκεκριμένο, τα ενσωματωμένα γραφικά του i3-5005U είναι πολύ αδύναμα. Εκτός και αν θέλεις να παίζεις σε πολύ χαμηλότερη ανάλυση με όλα τα settings στα low. 

 

 

Για ελαφρύ gaming πας minimum σε κάτι τέτοιο: http://www.electroholic.gr/gr/computer/ypologistes/laptop/comlen00373/laptop-lenovo-80q701bupb-300-156-i5-6200-4gb-1tb-hd-graphics-520-dosblack

ή εδώ: https://www.digideli.gr/Notebook-Acer-Aspire-143177

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα για τους γονείς μου. Η χρήση τους: Facebook Machine & Ταινίες. Θα μπορούσα να πάρω κάτι πολύ πιο φθηνό, αλλά με ενδιέφερε να έχει καλή οθόνη και ssd, και σε αυτή την τιμή δεν υπήρχε τίποτα. Ένα μεγάλο Ευχαριστώ στον dobro και στα παιδιά του thread για το input τους :-D  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και γω σήμερα. Μια χαρά φαίνεται γενικά.

ΟΘόνη, καλή με σωστό scaling στα Windows 10 για όσους έχουν ενδοιασμούς για μικρά γράμματα κτλ. Το πάνελ δεν ειναι IPS αλλά έχει τυπικές γωνίες θέασης. Η φωτεινότητα είναι οκ/μέτρια αλλά είναι anti-glare/matte οπότε οκ.

Το chipset ειναι κομπλέ για τα πάντα εκτός gaming φυσικά. Ο ssd που του έκανα bench έχει 500+ read και 170+ write, θα ποστάρω μετά εικόνα από το Crystaldisk.

 

Μπαταρία αν και δεν τη δοκίμασα πλήρως ακόμα, κάνα 5ωρο μάλλον το βγάζει. Ίσως ελάχιστα λιγότερο. Θα αγοράσω και ένα HP carepack για να την πάω στα 3 χρόνια την εγγύηση και είμαι κομπλέ, προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ναι, το touchpad είναι λίγο απογοήτευση, δεν είναι τόσο responsive όσο ένα dell που έχω δοκιμάσει από άλλο laptop. Βέβαια αυτό με ένα ποντίκι φτιάχνεται όποτε θες να κάνεις δουλειά.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χριστούγεννα θα γίνει χαμοςςς

 

Πρέπει να φυλάμε μερικά χρήματα για τοτε,π αντα γίνεται πανικός.

Πέσαμε με τα μουτρα στις τωρινές προσφορές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χριστούγεννα θα γίνει χαμοςςς

 

Πρέπει να φυλάμε μερικά χρήματα για τοτε,π αντα γίνεται πανικός.

Πέσαμε με τα μουτρα στις τωρινές προσφορές :)

offtopic on

λαθος Νοεμβριο θα γινει

off topic off

 

 

ontopic

λιγο το ασπρο χρωμα με χαλαει ...θα λερωνει μετα απο πολλες ωρες χρησης,καταταλλα ειναι ενα τιμιο μηχανημα σε μια καλη τιμη ,ελαφρυ,γρηγορο,οθοναρα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

offtopic on

λαθος Νοεμβριο θα γινει

off topic off

 

Τι ακριβως θα γινει Νοεμβριο; Γιατι εγω προσωπικα στις επισημες εκπτωσεις και "δεκαημερα" για να μην πω εννιαμερα μονο "πατατες" θυμαμαι, δηθεν και ανυπαρκτες προσφορες. Τα Χριστουγεννα ειναι πολυ πιο πιθανο να εχουμε καλες περιπτωσεις οπως εχουμε παντα στις γιορτες. Τα παιδια σιγουρα δεν μιλανε για blackfriday εξωτερικου, αλλωστε απο τοτε που εβαλε μεταφορικα και το Αγγλικο αμαζον σπανια συμφερει κατι απο εκει, πανε οι εποχες που τα σκαγαμε χοντρα και ειχε τρομερες προσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανεμιστήρι ίσα ίσα που το ακούς αν προσπαθήσεις. Μετά από 2 περίπου ώρες 720/1080 playback παραμένει ήσυχο. Ultra low voltage chipset έχει οπότε είναι κάπως αναμενόμενο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...