Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 Pro από €124 με 6πύρηνη CPU, οθόνη 5,5 ιντσών, Full HD ανάλυση και 16MP κάμερα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο που λες, με κανει να αναρωτιεμαι...!!    αν ειναι θεμα λογισμικου το "ξεκλειδωμα" της 800αρας, και δεν ειναι περιορισμος του HW, γιατι δεν εχουν βγαλει μια ROM, που να λειτουργει την 800αρα μπαντα......????????

 

 

δεν ειναι θεμα λογισμικου... το International ειναι πιο μεγαλο σε μεγεθος γιατι απο οτι εχω καταλαβει για να υπαρχει χωρος για την κεραια της 800ας μπαντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ακουσα για τα πλαστικα του πως παραμορφωνονται λιγο(ξεφλουδισμα) απ τη ζεστη μετα απο καιρο οταν φορτιζεται ή οταν ζοριζεται. αν μπορει καποιος να επιβεβαιωσει η να διαψευσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι πιστεύω πως το καλύτερο vfm είναι αυτό εδώ 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-ZenFone-Selfie-ZD551KL-5-5inch-FHD-3GB-16GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-MSM8939-Octa-Core-Dual-13-0MP-Camera---Blue-357139.html

κάμερες μπρος πίσω που συναγωνίζεται ακόμα και τα κορυφαία μοντέλα χαρακτηριστικά παρα πολυ καλα και χωρίς προβλήματα με rom και κινεζικά εχει κατευθείαν ελληνικά οπως ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα και εχει και αποσπωμενη μπαταριά ... και είναι και Asus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική επιλογή αποδείχθηκε το έχω μολις 1 μήνα και πολύ ευχαριστημένος , η μπαταρία ειναι απλά τέρας και μου βγάζει άνετα 2.5 ημέρες με ενα 25 % να παραμένει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι πιστεύω πως το καλύτερο vfm είναι αυτό εδώ 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-ZenFone-Selfie-ZD551KL-5-5inch-FHD-3GB-16GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-MSM8939-Octa-Core-Dual-13-0MP-Camera---Blue-357139.html

κάμερες μπρος πίσω που συναγωνίζεται ακόμα και τα κορυφαία μοντέλα χαρακτηριστικά παρα πολυ καλα και χωρίς προβλήματα με rom και κινεζικά εχει κατευθείαν ελληνικά οπως ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα και εχει και αποσπωμενη μπαταριά ... και είναι και Asus...

Πολύ καλό φαίνεται και το ZenPhone. Έχει διάφορα συν και πλην αναφορικά με το RN3P. Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία του δεν είναι αποσπώμενη (αναφέρει built-in) και είναι και μικρότερη του RN3P. Τώρα όσο για την Asus, σαφώς και δεν είναι τυχαία εταιρία αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ούτε η Xiaomi είναι τυχαία και έχεις και μια ολόκληρη Ελληνική κοινότητα να ασχολείται με το MIUI. Για το ZenUI δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι πιστεύω πως το καλύτερο vfm είναι αυτό εδώ 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-ZenFone-Selfie-ZD551KL-5-5inch-FHD-3GB-16GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-MSM8939-Octa-Core-Dual-13-0MP-Camera---Blue-357139.html

κάμερες μπρος πίσω που συναγωνίζεται ακόμα και τα κορυφαία μοντέλα χαρακτηριστικά παρα πολυ καλα και χωρίς προβλήματα με rom και κινεζικά εχει κατευθείαν ελληνικά οπως ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα και εχει και αποσπωμενη μπαταριά ... και είναι και Asus...

 

ειχα για ενα διαστημα το laser

 

απαραδεκτο

κολλαγε ανελεητα και το gps οχι απλα ειχε προβλημα, ηταν νεκρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται και το ZenPhone. Έχει διάφορα συν και πλην αναφορικά με το RN3P. Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία του δεν είναι αποσπώμενη (αναφέρει built-in) και είναι και μικρότερη του RN3P. Τώρα όσο για την Asus, σαφώς και δεν είναι τυχαία εταιρία αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ούτε η Xiaomi είναι τυχαία και έχεις και μια ολόκληρη Ελληνική κοινότητα να ασχολείται με το MIUI. Για το ZenUI δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

ως κατοχος ZENFONE 5 εδω και 2+ χρονια, μπορω να πω οτι εχω μεινει ευχαριστα εκπληκτος με το ποσο λειτουργικο, πλουσιο, αλλα και χωρις (σοβαρα, τουλαχιστον) προβληματα μπορει να ειναι ενα εταιρικο UI.  η ASUS απεδειξε -κατα την ταπεινη γνωμη μου- ποσο καλο μπορει να γινει ενα UI απο οποιαδηποτε εταιρια. 

 

Τα XIAOMI ειναι τοπ συσκευες, καλες τιμες, και εχουν ενα χαρακτηριστικο που για αλλους ειναι πλεονεκτημα, αλλα για αλλους μειονεκτημα. εξαρταται τι βολευει τον καθενα. εχει ενα ΚΑΘΑΡΟ ANDROID, το οποιο -βεβαιως- υποστηριζεται παρα πολυ καλα απο την ελληνικη κοινοτητα..!!  αυτο κι αν ειναι πλεονεκτημα....!!!  

 

το καθαρο ANDROID ομως ειναι και αδειο απο εφαρμογες. απο εκει και περα, ομως, παιζει μεγαλο ρολο τι θα φορτωσει ο καθε κατοχος στη συσκευη του. αν το γεμισει απο "σκουπιδια", θα αρχισουν τα προβληματα.  οσοι ξερουν και δεν βαζουν οτιδηποτε σαβουρα, παρχει στο PLAY Store,τοτε ειναι OK..!! 

ειχα για ενα διαστημα το laser

 

απαραδεκτο

κολλαγε ανελεητα και το gps οχι απλα ειχε προβλημα, ηταν νεκρο.

φιλε το δικο μου ειναι της 1ης γενιας με Intel atom cpu.  μετα που αλλαξε επεξεργαστη, οντως ειχε καποια θεματα.  τα καλυτερα παντως θεωρω, ηταν τα Intel bazed. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράξτε το όσο μπορείτε μπας και μου αλλάξετε γνώμη γιατί θα το παραγγείλω πριν πέσω για ύπνο το βράδυ.

Κι όμως είναι από τα ελάχιστα κινέζικα προϊόντα που δεν τρώνε κράξιμο! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ,σκέφτομαι να το πάρω δώρο στη γυναίκα μου που εχει ενα Iphone 4 Προπολεμικό . Θα δυσκολευτώ πολύ στο customisation ? ειμαι λίγο newb αναφορικά με τα κινητά από Κίνα

Είδα οτι λέτε για International version και βρήκα αυτό http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

Να το παραγγείλω απο εδώ; Πόσο καιρό κάνει να φτάσει; Θα το έχω μεχρι τις 15 Οκτώβρη ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ,σκέφτομαι να το πάρω δώρο στη γυναίκα μου που εχει ενα Iphone 4 Προπολεμικό . Θα δυσκολευτώ πολύ στο customisation ? ειμαι λίγο newb αναφορικά με τα κινητά από Κίνα

Είδα οτι λέτε για International version και βρήκα αυτό http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

Να το παραγγείλω απο εδώ; Πόσο καιρό κάνει να φτάσει; Θα το έχω μεχρι τις 15 Οκτώβρη ; 

 

φιλε μου, εσυ πρεπει να σκεφτεις, ..... οχι μονο τη συσκευη, αλλα και το λειτουργικο..!  

 

αν η γυναικα σου εχει μαθει με IOS, θα χρειαστει χρονο προσαρμογης, στο Android.  συν του οτι η συσκευη θα ειναι τεραστια, σε σχεση με κανα Iphone 3-4....!! 

στη θεση σου θα κοιταζα προς κανα Redmi 3..!!!  που ειναι επισης εξαιρετικο VFM, αλλα σε 5"...!!!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό φαίνεται και το ZenPhone. Έχει διάφορα συν και πλην αναφορικά με το RN3P. Έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία του δεν είναι αποσπώμενη (αναφέρει built-in) και είναι και μικρότερη του RN3P. Τώρα όσο για την Asus, σαφώς και δεν είναι τυχαία εταιρία αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ούτε η Xiaomi είναι τυχαία και έχεις και μια ολόκληρη Ελληνική κοινότητα να ασχολείται με το MIUI. Για το ZenUI δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη, δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

 

ειναι πολύ καλύτερο φιλε μου σε ολα κοιτά ενα συγκριτικό κάμερας του selfie σε σχέση με το iphone 6 που υποτιθετε πως ειχε και πολύ καλή κάμερα...

 

 

η μπαταρια του να ειναι αποσπομενη στο selfie 100% το εχει φιλος μου και διαρκει παρα μα παρα πολυ ανταγωνίζοντας αλλα επώνυμα κινητα με μεγάλες μπαταρίες δες το παρακάτω video

 

 

το zen ui ειναι απίστευτο και δεν ειναι καθόλου τυχαίο που στο play store είναι ο launcher με την μεγαλύτερη βαθμολογία από όλους και με περισσότερα downloads απο άλλους ''γνωστους''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι πιστεύω πως το καλύτερο vfm είναι αυτό εδώ 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-ZenFone-Selfie-ZD551KL-5-5inch-FHD-3GB-16GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-MSM8939-Octa-Core-Dual-13-0MP-Camera---Blue-357139.html

κάμερες μπρος πίσω που συναγωνίζεται ακόμα και τα κορυφαία μοντέλα χαρακτηριστικά παρα πολυ καλα και χωρίς προβλήματα με rom και κινεζικά εχει κατευθείαν ελληνικά οπως ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα και εχει και αποσπωμενη μπαταριά ... και είναι και Asus...

Γενικά δεν έμεινα ικανοποιημενος απο ενα zenfone 2 απο θέμα μπαταριάς και καμερας ενώ αντίστοιχα απο το rmn3 ήμουν ΦΟΥΛ απο όλες τις απόψεις και της καμερας που πίλοι λένε οτι δεν είναι αρκετά καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...