Προς το περιεχόμενο

macOS Sierra


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανότατα στο Recovery να δεις το Sierra, οπότε εάν όπως λες το μηχάνημά σου είχε έρθει με El Capitan, μπες στο Internet Recovery με Option(Alt)+Command+R και κάνε εγκατάσταση από κει.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ για να πάρεις μια ιδέα.

Οποτε θα φορμαρω τον δίσκο και θα κανει clean install απο ότι είδα λίγο στο βίντεο. Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου. Θα το δοκιμάσω το βραδάκι που θα γυρίσω και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη με το Sierra.

Γελάστηκα και το έβαλα χωρίς να το κοιτάξω λίγο πριν και καλά να πάθω.

Μέρες τώρα έπαιζα μουσική από την on board κάρτα ήχου επειδή δεν μου αναγνωρίζει την καλή εξωτερική.

Σήμερα είπα να το γυρίσω στο el capitan μέσω δικτύου και δεν μου έβλεπε το wi fi του σπιτιού μου ενώ αναγνώριζε όλα τα άλλα. 

Πήγαμε για φαγητό με την παρέα έξω και πήρα μαζί το λάπτοπ μπας και μπει εκεί σε ασύρματο. Ευτυχώς για μένα αναγνώρισε κάποιο και τώρα κάνω install ξανά το el capitan.

Της ταλαιπωρίας το ανάγνωσμα πρόσχομεν. Μείνετε στο ωραιότατο καπετανάκι .. 

Συμβουλή : Μακρυά από το sierra προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τύχη με το Sierra.

Γελάστηκα και το έβαλα χωρίς να το κοιτάξω λίγο πριν και καλά να πάθω.

Μέρες τώρα έπαιζα μουσική από την on board κάρτα ήχου επειδή δεν μου αναγνωρίζει την καλή εξωτερική.

Σήμερα είπα να το γυρίσω στο el capitan μέσω δικτύου και δεν μου έβλεπε το wi fi του σπιτιού μου ενώ αναγνώριζε όλα τα άλλα. 

Πήγαμε για φαγητό με την παρέα έξω και πήρα μαζί το λάπτοπ μπας και μπει εκεί σε ασύρματο. Ευτυχώς για μένα αναγνώρισε κάποιο και τώρα κάνω install ξανά το el capitan.

Της ταλαιπωρίας το ανάγνωσμα πρόσχομεν. Μείνετε στο ωραιότατο καπετανάκι .. 

Συμβουλή : Μακρυά από το sierra προς το παρόν.

Αν για επαγγελματικους λογους χρησιμοποιεις καποια "περιεργη" συσκευη φυσικα και δεν επρεπε να βαλεις sierra πριν σιγουρευτεις οτι ολα θα δουλευουν. 

Εδω εγω δεν βαζω τοσες μερες sierra παρ'ολο που με τρωει το χερι μου γιατι δεν ειμαι σιγουρος αν θα παιζουν καλα τα parallels (ποσο μαλλον hardware στην δικη σου περιπτωση).

 

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτος λογος για να λες μακρια απο τα Sierra. Για ονομα του Θεου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αυτος λογος για να λες μακρια απο τα Sierra. Για ονομα του Θεου.

Φλε μου ο καθένας ανάλογα με την εμπειρία του λέει.

Εγώ καταθέτω την εμπειρία μου ως παθών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα και εγώ να κάνω αναβάθμιση το macbook air σε sierra.

 

Όλα καλά κατά την αναβάθμιση, smooth και γρήγορη. Φτάνω στο σημείο που μου λέει αν θέλω να κάνω sync με icloud τα documents + desktop. Έχω και το πακέτο 50gb..

Γενικά είμαι αρκετά του cloud, καθώς στο onedrive με 1tb έχω φορτώσει τα πάντα.

 

Ενθουσιασμένος εγώ, άρχισα να ψάχνω νέες δυνατότητες κλπ. Κάποια στιγμή βλέπω στο istats 520kb/s upload κολλημένο. Ψάχνω τα gb, 35gb ακόμα (!). Μου ΔΙΕΛΥΣΕ το ιντερνετ.

Ε λέω θα βάλω όριο στο upload. Έψαχνα καμία ΩΡΑ τίποτα εύκολο.

Ε άντε λέω θα βάλω selective sync να επιλέξω φακέλους να γίνει σιγά σιγά. Τίποτα και από εκεί.

 

Ευχαριστώ Apple που μου γαμ...ες το ιντερνετ μου για 2-3 μέρες ή αλλιώς "ανοίγω τον mac μόνο βράδυ μπας και συγχρονίσει και δουλεύω από το pc"

 

Δυνατότητες που δίνει η τρισκατάρατη κατά τα άλλα microsoft στο (χάλια) onedrive χρόνια τώρα. Καλά για να μην μιλήσουμε για το επίπεδο syncing του Dropbox που το βλέπουν από χιλιόμετρα μακριά. Δεν έχουν καν έναν automated throttle να μην σου διαλύει το internet. Τίποτα.

 

υ.γ. Με terminal κλπ δεν γουστάρω να μπλέκω, βαριέμαι, για αυτό το χρυσοπλήρωσα. Because it's just works.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gtzilas : Σε αυτά τα θέματα δουλεύουμε μόνο dropbox για να είμαστε και ανεξάρτητοι από πλατφόρμες.

Ας μην ρίχνουμε φταίξιμο στο λειτουργικό επειδή περιμένουμε να γίνουν sync 50gb σε ένα δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μια χαρά μου δουλεύει πάντως το sync στο iCloud Drive. Μου συγχρονίζει Docs, Desktop άψογα και έχω επίσης το πακέτο των 50GB. Δε κατάλαβα κάποια στιγμή να μου αργεί το internet και έχω 8Mbits γραμμή σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε βάλει Sierra, έχετε παρατηρήσει καμιά μεγάλη ασυμβατότητα στο οτιδήποτε. Κοινώς, σας έχει ξεβολέψει σε κάτι σε σχέση με το El Capitan (συμπεριλαμβανομένου και προβλημάτων σταθερότητας)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζω οτι λιγο το σαφαρι μου τα χαλασε (τρωει κατι κολληματα, δν παιζει κατι βιντεο) εβαλα το chrome προς το παρον μεχρι να κανει το επομενο update που θα ληθει το θεμα (ελπιζω) κατα τα αλλα κανενα προβλημα.

 

α επισης νομιζω οτι η μπαταρια φορτιζει λιγο πιο γρηγορα και πεφτει επισης λιγο πιο γρηγορα. (macbook pro retina 15 2,3 GHz Intel Core i7)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σαφάρι τον έχω εγκαταλήψει εδώ και πάνω από 1 χρόνο, βαρέθηκα πλέον να ασχολούμαι με τα memory leaks του, να φτάνει ενα tab τα 8-9GB RAM.

Τίποτε άλλο σας έχει βγάλει το Sierra? Τα Parallels δουλεύουν κανονικά ή θα ζητήσει πάλι αναβάθμιση επί πληρωμή για να παίξει στο Sierra?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σαφάρι τον έχω εγκαταλήψει εδώ και πάνω από 1 χρόνο, βαρέθηκα πλέον να ασχολούμαι με τα memory leaks του, να φτάνει ενα tab τα 8-9GB RAM.

Τίποτε άλλο σας έχει βγάλει το Sierra? Τα Parallels δουλεύουν κανονικά ή θα ζητήσει πάλι αναβάθμιση επί πληρωμή για να παίξει στο Sierra?

 

 

To parallels Version 11.1.3 (32521) που μου δάνεισε ο  "θείος" μου δουλεύει κανονικά. 

Κανονικά παίζει και το tuxera 15.3

 

Απώλεια είναι το xtrafinder

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσο αφορα τις καρτες ηχου (περισσοτερο για τα παιδια που παιζουν μουσικη) καλυτερα να μην κανετε αναβαθμισεις αμεσως...

εχω πεταξει καρτα ηχου της traktor αξιας 700 ευρω πριν 5 χρονια γτ νομιζα οτι εβγαλε προβλημα.

οποτε καλυτερα οταν δουλευεις προγραμματα για λιγο καιρο βαλτε στην ακρη το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Όσοι χρησιμοποιείτε το Degrees Pro το app για το καιρό σας δουλεύει κανονικά, γιατί σε μένα δε βρίσκει με τίποτα τοποθεσία.

 

Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη εφαρμογή για τον καιρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω προβλημα με το office.οταν παω να ανοιξω καποιο εγγραφο word μου βγαζει ΄microsoft error reporting'

και λιγο που το εψαξα στο google το εχουν και αλλοι το προβλημα.Προς το παρον εβαλα το openoffice να κανω τη δουλεια μου.

Εχει τυχει σε καποιον αλλον?καμια λυση?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...