Προς το περιεχόμενο

macOS Sierra


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!! Εδω και κατι μερες το sierra ειναι διαθεσημο στο App store αλλα δεν ειναι συμβατο με macbook pro mid 2009 ενω το macbook  late 2009 ειναι οκ. ποιος ο λογος?? αν και δεν υποστηριζεται πλεον αν το βαλω θα εχω καπoιο θεμα στο  pro mid 2009?? 

http://www.insomnia.gr/topic/621567-mac-book-pro-mid-09-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-osx-sierra/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω δει πάντως μέχρι τώρα είναι ότι είναι σίγουρα πιο γρήγορο το Sierra από το El Capitan.

Βέβαια κάνω πάντα clean install οπότε μπορώ να κάνω και σύγκριση των δύο λειτουργικών.

Από την άλλη ο Safari μπορεί να είναι ακόμα πιο γρήγορος αλλά έχει ακόμα θέματα με κάποιες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα με την οπτικη ινα δεν δινει ηχω καμια λυση ? ενω φαινεται το κοκκινο φωσ τπτ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  πριν την αναβθμιση

 

εννοεις οτι εχεις καποια καρτα ηχου η οποια δεν σου βγαζει ηχο? δεν καταλαβα με την οπτικη ινα με συγχωρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να δωσει ενα λινκ η apple για κατεβασμα, καθομαστε και μην πω τι κανουμε....

Εδω και 7 ωρες κατεβαζω....και μη μου πειτε να ριξω το φταιξιμο στην dsl, και στον χατζηπετρη.

 

Αν εδινε ενα link, στις ωρες της δουλειας, θα το βαζα να κατεβει. Και πιο γρηγορα, και χωρις να χρειαζεται να αφησω το mac 7-10 ωρες να κατεβαζει και να εγκαθιστα...

 

Η δικη μου εμπειρια, λεει οτι ειναι σε μορφη λινκ-κατεβασμα αρχειου,

ειναι παντα ταχυτερο απο το προοδευτικο κατεβασμα απο καποιους servers....

 

Τελωσπαντων...

το εχω κατεβασει σε μιση ωρα στην δουλεια, απο αλλον server, unofficial(αν και free)

αλλα επειδη δεν βρηκα να κανω επαληθευση checksum στοιχεια κλπ,

και μη κατσει καμια στραβη με πειραγμενο iso,

καθομαι τωρα να κλεισω 10ωρο κατεβαζοντας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται να ριξεις το φταιξιμο σου στη συνδεση, σε μενα τελειωσε η ολη διαδικασια σε 30 λεπτα

 

1,3mbit πιανω max, ειναι λιγα?

Φανταζομαι οτι δεν ειναι θεμα γραμμης, γιατι πχ σε τορρεντ-ταινια τα 4,5gb κατεβαινουν σε κανα δυωρο.

Απλα η apple το στρημαρε....αργα, πολυ αργα.

 

Τελωσπαντων, αργα το βραδυ, εγκατασταθηκε και σε μενα,

φαινεται οκ, αλλα σημερα ελπιζω να το δω αναλυτικοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Έβαλα τα sierra σε mac mini 2011, και ενω όλα πήγαν καλά, μετά απο μισή ωρα δουλειάς ξαφνικά δεν ανταποκρινόταν το mouse. Το πληκτρολόγιο όμως λειτουργούσε κανονικά.

Μετα απο λίγο έβγαλε την πολύχρωμη ροδέλα, πάγωσε η ροδέλα και πάγωσε όλο το σύστημα. Πλέον δε δούλευε ούτε το πληκτρολόγιο(δεν άναβε καν το λαμπάκι του caps lock).

Η μόνη λύση ήταν κλείσιμο απο το κουμπί.

Όταν το άνοιξα ήταν όλα τα παράθυρα όπως τα άφησα, ενω δεν έβγαλε κανένα μήνυμα λάθους.

Μετά απο άλλα 20-30 λεπτά δουλειάς πάλι κόλλησε τελείως!

Πως μπορώ να δω τί φταίει;

(Δεν το έχει ξανακάνει αυτό το πρόβλημα ποτέ με όλα τα λειτουργικά που είχα αλλάξει. Έγινε αμέσως αφου έβαλα τα sierra).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά.

Έβαλα τα sierra σε mac mini 2011, και ενω όλα πήγαν καλά, μετά απο μισή ωρα δουλειάς ξαφνικά δεν ανταποκρινόταν το mouse. Το πληκτρολόγιο όμως λειτουργούσε κανονικά.

Μετα απο λίγο έβγαλε την πολύχρωμη ροδέλα, πάγωσε η ροδέλα και πάγωσε όλο το σύστημα. Πλέον δε δούλευε ούτε το πληκτρολόγιο(δεν άναβε καν το λαμπάκι του caps lock).

Η μόνη λύση ήταν κλείσιμο απο το κουμπί.

Όταν το άνοιξα ήταν όλα τα παράθυρα όπως τα άφησα, ενω δεν έβγαλε κανένα μήνυμα λάθους.

Μετά απο άλλα 20-30 λεπτά δουλειάς πάλι κόλλησε τελείως!

Πως μπορώ να δω τί φταίει;

(Δεν το έχει ξανακάνει αυτό το πρόβλημα ποτέ με όλα τα λειτουργικά που είχα αλλάξει. Έγινε αμέσως αφου έβαλα τα sierra).

 

ισως ανεβαζει θερμοκρασια, ακους το αμενιστηρακι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ανεβαζει θερμοκρασια, ακους το αμενιστηρακι ?

Όντως κάποια στιγμή λειτουργούσε ο ανεμιστήρας. Δε θυμάμαι αν τη στιγμη΄που κράσαρε λειτουργούσε.

Το θέμα είναι όμως οτι το έχω ζορίσει άπειρες φορές το μηχάνημα, λειτουργεί ο ανεμιστήρας στο φουλ, αλλα ποτέ δεν είχε κρασάρει...Και τυχαία τώρα που έβαλα τα sierra κράσαρε? Μου φαίνεται πολύ περίεργο. Έβαλα πάντως ενα temperature monitor για να βλέπω τι γίνεται με τις θερομακρασίες...

 

Edit:

Ξανακόλλησε με θερμοκρασία cpu 63! Η χρήση cpu και μνήμης ελάχιστη!

Είναι προφανώς καθαρά θέμα sierra...

Μάλλον πάω για clean install...Ελπίζω να διορθωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κάποια στιγμή λειτουργούσε ο ανεμιστήρας. Δε θυμάμαι αν τη στιγμη΄που κράσαρε λειτουργούσε.

Το θέμα είναι όμως οτι το έχω ζορίσει άπειρες φορές το μηχάνημα, λειτουργεί ο ανεμιστήρας στο φουλ, αλλα ποτέ δεν είχε κρασάρει...Και τυχαία τώρα που έβαλα τα sierra κράσαρε? Μου φαίνεται πολύ περίεργο. Έβαλα πάντως ενα temperature monitor για να βλέπω τι γίνεται με τις θερομακρασίες...

 

Edit:

Ξανακόλλησε με θερμοκρασία cpu 63! Η χρήση cpu και μνήμης ελάχιστη!

Είναι προφανώς καθαρά θέμα sierra...

Μάλλον πάω για clean install...Ελπίζω να διορθωθεί...

Ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις εγω χθες τα περασα με clean install και εστρωσε καλυτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...