Προς το περιεχόμενο

macOS Sierra


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μην κολλάς με τον safari.

Αν θέλεις βάζεις default άλλον browser.

Εγώ έχω default τον Chrome και χρησιμοποιώ και τον Firefox πολύ επειδή χρησιμοποιεί μόνο την internal graphics card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά...!

Όπως είπε ο φίλος CheOnWeb έβγαλα το mouse και το πληκτρολόγιο.

Συγκεκριμένα είχα ενα logitech mouse ενσύρματο και ενα original apple ενσύρματο πληκτρολόγιο.

Διάβασα οτι το sierra έχει ασυμβατότητες με το logitech contrl center, και παρότι είχα εγκαταστήσει την τελυταία του έκδοση που λέει οτι είναι συμβατή με τα sierra (3.9.5), το απεγκατέστησα.

Απο εχθές το μεσημέρι εως σήμερα δεν έχει κολλήσει το mac!

Πιθανότατα να φταίει είτε το logitech mouse είτε το logitech control enter!

Η βλακεία είναι οτι έφαγα τόσες ώρες να κάνω backup, clean install κτλ...Μακάρι να είναι αυτή η αιτία...Θα ενημερώσω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην κολλάς με τον safari.

Αν θέλεις βάζεις default άλλον browser.

Εγώ έχω default τον Chrome και χρησιμοποιώ και τον Firefox πολύ επειδή χρησιμοποιεί μόνο την internal graphics card.

 

Συγνώμη, αλλά για μένα που δουλεύω αποκλειστικά με Mac, ο Safari είναι ο ηγέτης των browser. Και ο Firefox είναι πολύ ασφαλής και δυνατός, ενώ για ένα απλό σερφάρισμα ο Opera είναι τέλειος.

Τον Chrome, εγώ και η παρέα μου, αποφασίσαμε ότι καταλαμβάνει τσάμπα τόπο στον σκληρό και έτσι τον πετάξαμε έτσι απλά. Ένας από μας ακόμη επιμένει, επειδή λέει ότι είναι ένας Google ready browser και αυτός δουλεύει πολύ Drive και εφαρμογές γραφείου :P .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ψωμιά ακόμα ο safari να φθάσει τους άλλους.

Ιδού και τα επιστημονικά νούμερα και όχι απλά η αίσθηση που έχουμε για κάτι :

 

https://html5test.com/results/desktop.html

 

Βέβαια ο safari 10 βελτιώνεται και φθάνει το score στο 380 περίπου.

 

Για να πάρεις μια ιδέα μπες στο twitch.tv κα δες ότι με safari δεν μπορείς να αλλάξεις το source.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι ο Σαφαρι ειναι πολυ πισω σε σχεση με αλλους, ειναι απλος κ γρηγορος αλλα μεχρι εκει. Εγω χρησιμοποιω Firefox περισσοτερο, Chrome=battery killer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλο το siri, πρωτη φορα που το χρησιμοποιω...

βεβαια, δεν εχω καταλαβει-ψαξει να δω ολη τη γκαμα των πραγματων που μπορει να κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παιδιά διάβασα για το os sierra τι περιλαμβάνει, αλλά δεν βλέπω και τρομερές αλλαγές ή features. δεν νομίζω να το κατεβάσω, τουλάχιστον όχι τώρα κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να υποθεσω οτι σε mbp 13 του 2010 θα πηγαινει σαν ερπετο ε;δεν ξερω αν σωνει την κατασταση που εχω 8giga μνημη και ssd.αν το βαλει κανεις σε τετοιο αρχαιο μηχανημα ας πει την γνωμη του

 

Πρίν λίγο έκανα upgrade απο el capitan σε sierra σε παρόμοιο μηχάνημα (mbp 13 - 2010 με 8G ram και ssd).

Δεν παρατηρώ διαφορές σε απόκριση σε σχέση με el capitan ή προβλήματα, so far so good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάποια beach balls παρατηρώ αλλά αυτά είναι κλασικά πράγματα για την 1η version και μετά από μία ή δύο versions τα διορθώνουν συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...