Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησαν τα πρώτα teaser trailers του Ghost in the Shell


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε που είναι και μπάζο. :P

Δε με νοιάζει αν είναι μπαζο ή όχι, καλή είναι από εμφάνιση

 

Απλά είναι αγγούρι, πεγκυ κάρα φάση

 

Και έχει και αυτό το υποτίθεται σέξι αλλα ντεκαβλε βλέμμα..

 

Επίσης οκ την έβαλαν avengers πες πάει στο διάολο, με το ghost in the shell που κολλάει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός τόπου και χρόνου η Γιόχανσον. Κουκλάρα, στο Χαμένοι στην Μετάφραση την είχα σχεδόν ερωτευτεί αλλά δεν κάνει για τέτοιους ρόλους. Θα ήταν καλύτερα να επέλεγαν κάποια που να μη φοβάται να τσαλακωθεί γιατί η συγκεκριμένη έχει μια εμμονή με το να υποδύεται συνεχώς την σέξι γατούλα, σε όποιο ρόλο και αν παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ghost in the Shell είναι ταινία σταθμός για την Ε.Φ. . Δεν θα έπρεπε να αγγίξουν το κινηματογραφικό αριστούργημα του Κυβερνοπάνκ. Αλλά αφού το θέλουν live action θα έπρεπε να σεβαστούν την καταγωγή του χαρακτήρα. Απαράδεκτο να βάζουν Αμερικανίδα στην θέση της Major Motoko. Ελπίζω τουλάχιστον να κρατήσουν την γιαπωνέζικη αισθητική της ταινίας. Δεν είμαι ωστόσο και πολύ αισιόδοξος.

Την Σκάρλετ την συμπαθώ. Η καλύτερή της ταινία ήταν "Το Κορίτσι με το Μαργαριταρένιο Σκουλαρίκι" όπου μιλώντας ελάχιστα σου έδινε όλα τα αισθήματα που βίωνε ο χαρακτήρας. Είναι ο μοναδικός ρόλος της για τον οποίον θα έπρεπε να πάρει βραβείο. Είναι σχετικά καλή ηθοποιός και πολύ sexy αλλά στον ρόλο αυτό δεν ταιριάζει. Ήθελε κάποια ποιο ψυχρή - εγκεφαλική ηθοποιό. Στο κάτω κάτω ο χαρακτήρας της Motoko είναι καθαρά ασεξουαλικός και το μεγαλύτερο μέρος του σώματός της είναι βιονικό.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο off topic αλλα επειδη βλεπω οτι σε πολλους αρεσει ο Mamoru Oshii, αν δεν την εχετε δει, τσεκαρετε και την ταινια AVALON που εχει φτιαξει. Πιστευω οτι θα σας αρεσει.. :) 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για όποιον ενδιαφέρετε να δει τα ανιμε ghost in the shell μπορεί να μπει σε αυτό το site είναι με κορυφαία ανάλυση και ελληνικούς υπότιτλους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

190.jpg

 

 

πολύ ωραίο παιχνίδι απο αυτά που δεν γινανε πολύ γνωστά αλλά ήταν διαμάντια ειναι και το Oni για PS2 βασισμένο/εμπνευσμένο απο το Ghost in the shell

 

oni_ps2box_usa_org_000.jpg

oni τι μου θύμησες τώρα,το είχα παίξει σε demo απο ένα cd περιοδικού που είχε το serius sam,zax alien hunter,sum of all fear και άλλες τέτοιες παιχνιδάρες και το κατέβασα πολύ αργότερα σε full όταν έμαθα να κατεβάζω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετρια ηθοποιος, μετριο art direction οπως βλέπουμε, και φυσικα το καθιερωμένο νερωμένο σενάριο για μην νιωσει ηλίθιος ο μέσος θεατής. Αδιάφορη αρπαχτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα αυτό το fan-made trailer που νομίζω είναι πολύ πιο ατμοσφαιρικό και "πουλάει" καλύτερα την ταινία.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Ghost in the Shell -αν και θα έπρεπε- και δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα είναι σίγουρο. Το χόλυγουντ έχει ξεμείνει από ιδέες. Το μόνο που το σώζει είναι το star wars/trek και ταινίες τύπου\ marvel, dc comincs, η Meryl Streep (για όσο ζει) κλπ. Αυτά έχουν, αυτά πουλάνε!

 

Αλλά από την άλλη, οι γιαπωνέζοι θα πρέπει να είναι πιο αυστηροί όσο αφορά μεταφορές anime στη μεγάλη οθόνη, ειδικά από τα στούντιο του χόλυ. Είδαμε και τη μεταφορά μουχλιαμένης πατάτας του Dragonball! Θράσος & ύβρης!!!

 

Η μαγεία του Ghost in The Shell βρίσκεται στο Anime, στην τρελή πλοκή, στους απίστευτους χαρακτήρες, στο CGI, στη μουσική του Kenji Kawai, στο μυαλό του Shirow Masamune, στη σκηνοθεσία του Mamoru Oshii!!!!
Όλα τα παραπάνω, ΚΑΝΕΝΑ HOLLYWOOD δεν μπορεί να τ'αντιγράψει!!!!!!

 

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Ghost in the Shell -αν και θα έπρεπε- και δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω

Πρόσφατα βγήκε και το Ghost in The Shell: Arise, το οποίο χρονικά είναι πριν την original ταινία του 1995. Μπορείς να το αφήσεις για το τέλος.

 

1) Ghost in the shell (1995)

2) Ghost in the shell: Innocence

3) Ghost in the shell: Solid State Society

4) Ghost in the shell: The new movie (στην ουσία είναι το Arise)

και οι τις τηλεοπτικές σειρές

Ghost in the shell: Stand Alone Complex (1+2)

Ghost in the shell: Arise

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο ήταν πραγματικά game changer, το blade runner του ανιμε

Η επιρροή και στο δυτικό σινεμά τα επόμενα χρόνια προφανής βλ. Ματ ρίξε

 

Στο 2ο έκαψα πυρους σε κάποιο σημείο, πολύ φιλοσοφία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...