Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 βρίσκονται σε 400 εκατομμύρια ενεργές συσκευές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι είχε κάποιος τις αυτόματες ενημερώσεις δεν σημαίνει ότι θα έπρεπε να μπαίνουν αυτόματα τα Windows 10 χωρίς την άδεια του χρήστη - υποτίθεται ότι οι αυτόματες ενημερώσεις είναι για να ενημερώνεις το λειτουργικό που έχεις και όχι να αλλάξεις όλο το λειτουργικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συμφωνώ απόλυτα.Αλλά μιλάμε για ένα μικρό ποσοστό που έγινε αυτό και που δεν ξέρεις στα σίγουρα αν φταίει η μς ή ο χρήστης.Πιθανότατα και οι δύο.Πχ ένα παράδειγμα είναι όταν κατεβάζουν πολλοί προγράμματα και εγκαθιστούν toolbars και ότι άλλη βλακεία υπάρχει..Και μετά παραπονιέται.Εκεί φταίει καθαρά ο χρήστης.Δες.Δίαβασε τι περνάς(ο χρήστης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

400 εκ ανθρωποι εχουν βαρεσει μπουνια το πληκτρολογιο.Πισω απ τους αριθμους βρισκονται ανθρωπινες τραγικες ιστοριες.Μιλα!Γραμμη υποστηριξης χρηστων windows 1343.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιβαλλει εμμεσως σε ολους τους gamers που δε θα μπορουν να απολαυσουν το directX 12 αλλιως.

Και σε ολο τον υπολοιπο κοσμο σταματωντας υποστηριξη και αναβαθμισεις για προηγουμενες εκδοσεις.

 

Για να μη κοροιδευμαστε.

Το προβλημα δεν ειναι ουτε το ονομα, ουτε η σταθεροτητα ή το ποσο βαρια ειναι, ουτε αν προσφερουν νεες δυνατοτητες και ποσες ή αν εχουν ωραια χρωματακια.

Διαολε ακομα και το γεγονος οτι σε καθε αναβαθμιση κανουν dirty install και 10 ωρες να τελειωσουν, μπορει να το καταπιει καποιος.

 

Το κυριο προβλημα ειναι τα προσωπικα δεδομενα και οι πληροφοριες που στελνονται θες δε θες στη MS.

Εχουν καταντησει τα windows πλεον οτι σκατα και το φτυαρι με android και google.

 

Και οπως περασε νυχτα με το android ελεω ελλειψης ικανων εναλλακτικων, το ιδιο θα γινει και τωρα με τα windows και αυτο η MS το ξερει καλα.

 

Οσοι λιγοι ενδιαφερονται (-μαστε) για τα προσωπικα δεδομενα ειναι φυσιολογικο να βγαινουν και να θαβουνε.

Απο την αλλη η πλειοψηφια που ειναι ασχετοι ή απλα στ @@ τους προφανως και "δε καταννοουνε" προς τι ο ντορος.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω πως σπασμένα προγράμματα που είχα στα 7 άρια και στα 8.1,στα δεκαριά δεν δουλεύουν.Τα κάνω εγκατάσταση με κλειστό δίκτυο,μόλις ανοίξω δίκτυο ΤΕΛΟΣ.Το ίδιο ισχύει σε μερικά cracked games.
Windows 10 = big brother is watching you.
Πάει εκείνος ο καλός καιρός που είχες πρόσβαση στα πάντα στα Windows.Τωρα πρέπει να έχεις γνώση σχετικά αρκετή για να ανταπεξέλθεις,κάτι που δεν το έχουν όλοι οι χρήστες δυστυχώς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διαολε ακομα και το γεγονος οτι σε καθε αναβαθμιση κανουν dirty install και 10 ωρες να τελειωσουν, μπορει να το καταπιει καποιος.

 

Από πότε κάνει 10 ώρες; 

Μήπως το μηχάνημα σου σέρνεται γενικά;

Διότι σε ψιλο-αναιμικό λαπτόπι,8Gig RAM,SSD & mobile i5 παλαιότερης γενεάς, πετάνε στις αναβαθμίσεις.

Εγώ ξέρω πως σπασμένα προγράμματα που είχα στα 7 άρια και στα 8.1,στα δεκαριά δεν δουλεύουν.Τα κάνω εγκατάσταση με κλειστό δίκτυο,μόλις ανοίξω δίκτυο ΤΕΛΟΣ.Το ίδιο ισχύει σε μερικά cracked games.

Windows 10 = big brother is watching you.

Πάει εκείνος ο καλός καιρός που είχες πρόσβαση στα πάντα στα Windows.Τωρα πρέπει να έχεις γνώση σχετικά αρκετή για να ανταπεξέλθεις,κάτι που δεν το έχουν όλοι οι χρήστες δυστυχώς.

Α) Παραπονιέσαι για πειρατικά προγράμματα...

Β) Δεν υπάρχει αλλαγή καμία σε αυτό το θέμα από ότι έχω δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε κάνει 10 ώρες; 

Μήπως το μηχάνημα σου σέρνεται γενικά;

Διότι σε ψιλο-αναιμικό λαπτόπι,8Gig RAM,SSD & mobile i5 παλαιότερης γενεάς, πετάνε στις αναβαθμίσεις.

 

 

 

laptop hp 6530b παει πιο αργα απο τα 7 . επεισης εχω ενα θεμα με καρτα γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω αυτό το επιβάλλω.Δεν σε επιβάλλει να παίξεις directx 12 games.Όυτε απαγορέυει την δημιουργία σε direct x 11 games για να σ επιβάλλει να πάρεις τα 10.Έβγαλε νέα windows.Με νέες δυνατότητες.Ανάλογα με την χρήση που κάνεις επιλέγεις ποια θα πάρεις.Αν έβγαζαν στα 7 όλες τις δυνατότητες των 10 δεν θα υπήρχε λόγος να βγουν τα δέκα.και τα 7 είναι 7 χρόνων λειτουργικό τώρα.Σου κότσαρε και,ας την πούμε,free αναβάθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πολύ αίσχος τα windows 10 . Αν και δυστηχώς αυτά έχω τώρα σύντομα θα αλλάξω. Ναι μπορεί για gaming να είναι καλά αλλά για δουλειά δεν κάνουν, ούτε καν λίγο.

 

Όλο προβλήματα μου βγάζουν. Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μέχρι και φορμάτ κτλ και ξανά όλα απο την αρχή. Και ξανα βγάζει προβλήματα. Ούτε το store δεν λειτούργεί σωστά. Έλεος πια. Πως γίνεται να έχουν τόσους χρήστες. Δεν βλέπω την ώρα να περάσω σε mac. Όλη μου την ζωή είχα windows αλλά αυτή την φορά έχει ξεφύγει η κατάσταση, νομίζω ότι είναι η χειρότερη εμπειρία windows που είχα ποτέ μου .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ να τρεμεις να μην παρει major update κ σταματησουν να δουλευουν καμερες η οτι αλλο αποφασισει η ms ,ενω καθε φορα χρειαζεται να ξερουφιανευεις καμια ωρα ψαχνοντας services κ ιστοριες για αγριους αν δεν τα εχουν ενσωματωσει τοσο πολυ στο λειτουργικο που να μην βγαινουν πλεον (cortana στο τελευταιο anniversary ) ενω τα features που σου δινει ειναι χαντρες κ καθρεφτακια για κατι αμπαλους hipsters 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη σπρώχνεστε.

Όποιος δεν θέλει Windows να βάλει Linux. Ή μάλλον FreeBSD γιατί απ' ό,τι ακούω αυτή είναι η μόδα πλέον.

Δικαίωμά σας είναι.

 

Αυτό που δεν είναι δικαίωμά σας, είναι να κράζετε τη Microsoft που σταματάει την υποστήριξη παλαιών προϊόντων (Windows XP, Vista, 7 κλπ.). 

 

BINARY COMPATIBILITY υπάρχει και με τα Windows 3.11. 

Και αυτό το πληρώνει με πολύ κόπο.

Μακάρι να μπορούσε να το ισχυριστεί αυτό και η Apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ο πυρηνας παραμενει απο τα vista και απλα συμαζεψαν στα 7 κ βαλαν μαλακιες 8 βγαζοντας το start για να το ξαναβαλουν στα 10. 

 

Η πιο αισχρη πατατα ειναι οτι χτιζουν gui πανω απο το παλιο κ ενω πχ να βαλεις ενα Ip ηταν ηδη επικα βλαμενο εκει που πηγαν κ το χωσαν στα xp απλα σε καθε εκδοση χτιζουν αλλο ενα μενου μεχρι να σε βγαλει στο παραθυρο των xp. 

 

οποτε απο το παραθυρο των settings για 10 πας σε αυτο των8 για να πας σε αυτο των 7 για να καταληξεις σε αυτο των xp που ήταν ηδη αθλια χωμενο .Στο linux κ Mac ειναι 1 κλικ απο το taskbar

 

Αυτο και μονο το κανει το πιο βλαμμενα σχεδιασμενο λειτουργικο στο κοσμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...